Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ACCUSED

  • Tytuł polski: OSKARŻONA
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Holandia
  • Rok produkcji:
    1993
  • Barwny, 28 min

3 grudnia 1974 drzwi do londyńskiego domu Annie Maguire otwarły się z hukiem. W mieszkaniu zaroiło się od policji. Annie, sprzątaczka z Północnej Irlandii mieszkająca w Londynie, razem z dwójka synów została aresztowana. Zarzut: udział w zamachu terrorystycznym IRA na pub w Guilford. Sprawa zwana "Maguire 7" jest do dziś uznawana za jedną z największych pomyłek brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości. Annie spędziła w więzieniu 11 lat, 11 niewinnie zasądzonych lat. Jej rodzina właściwie się rozpadła, jej życie legło... a raczej ległoby w gruzach gdyby nie wewnętrzna siła, która na przekór wszystkiemu trzymała i trzyma ją przy życiu. Siła przebaczenia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:54:37
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency