Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHEVETOGNE, A DREAM OF UNITY

 • Tytuł polski: CHEVETOGNE, MARZENIE O JEDNOŚCI
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Belgia
 • Rok produkcji:
  1992
 • Barwny, 28 min

Chevetogne to mała wioska na południu Belgii. Jednak dla wielu chrześcijan, to symbol odrodzenia liturgii i dialogu ekumenicznego. Mieszkający tam mnisi doszli do wniosku, że schizma wschodnia, która podzieliła Chrześcijan na katolicyzm i prawosławie, była znacznie później, niż powstanie ich benedyktyńskiego zakonu. Dlatego podzielili się i modlą w dwóch rytach bizantyjskim i łacińskim. Wybudowali dwa kościoły, stworzyli pracownię pisania ikon, oraz chór męski, do którego przyjeżdżają na naukę śpiewu prawosławni z całej Rosji. To magiczne miejsce przyciąga tłumy spragnionych prawdziwej duchowości, o którą coraz częściej trudno, nie tylko na zachodzie Europy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1994
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów)-Nagroda Prezydenta Miasta Warszawy
  za "budowanie mostów pomiędzy narodami, kulturami i wyznaniami"
2017.02.11 03:54:37
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych