Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HISTORIA Z HAPPY ENDEM

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • 24 min

Kamil ma 15 lat i od urodzenia cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną - dziedziczne odklejanie się naskórka. Wystarczy najdrobniejsze otarcie, silniejszy dotyk, by natychmiast na jego ciele powstawały pęcherze i otwarte rany. W praktyce chłopiec nie ma skóry na znacznej powierzchni ciała i żyje w nieustannym bólu. Wskutek nawracających ran i odrastania naskórka na jego dłoniach i stopach doszło do zrośnięcia się palców, Kamil więc z trudem chodzi, nie może posługiwać się dłońmi, a blizny na strunach głosowych i w gardle sprawiły, że ma zniekształcony głos. Całe dzieciństwo spędził z mamą w małym mieszkaniu w rodzinnym Sosnowcu. Nie wychodził z domu, nie uczęszczał do szkoły, nie miał kolegów. Jego całym światem była matka i balkon, z którego obserwował innych ludzi. Kiedy jego matka nagle umarła, nawet ten skromny świat chłopca nagle się zawalił. W szpitalu czekał na kogoś, kto się nim zaopiekuje. Apele w telewizji ogłaszane w nadziei, że dla Kamila znajdzie się jakiś dom, nie przyniosły efektu. W Polsce nie było ani jednej rodziny, która chciałaby go przygarnąć. Ale program o Kamilu obejrzała mieszkająca w Berlinie Polka, Barbara Kraft, która sporo wiedziała na temat strasznej choroby Kamila. Matka dwóch ślicznych, zdrowych córek, Anety i Kasi, poznała 12 lat wcześniej Niemca, Klausa Krafta, którego syn, Stefan, cierpiał na identyczne schorzenie jak Kamil. Barbara wyszła za niego, a mały Stefan, wtedy 10-letni, stał się także jej synem. Opiekowała się nim troskliwie. Dramatyczny apel o pomoc dla Kamila sprawił, że postanowiła pomóc także jemu. Zaprosiła go najpierw tylko na wakacje. Po trzech tygodniach już wiedziała, że go nie odda. Dziś Kraftowie tworzą wspaniałą, zgodną, kochającą się rodzinę, w której Kamil znalazł ciepło i uczucie. Musiał się wiele nauczyć, by stać się równie samodzielny jak Stefan, ale nie wyobraża sobie życia bez swych przybranych rodziców, ani powrotu do Sosnowca. Poza tym w Niemczech dużo łatwiej żyć z tak ciężką chorobą. I nie chodzi tylko o pomoc medyczną, ale także o nastawienie społeczne do chorych, którzy tam nie są skazani na izolację i samotność. Stefan ma pracę, mieszkanie, przyjaciół. Nie boi się przyszłości. Zaczyna w nią wierzyć także Kamil, który w nieszczęściu, jakie zgotował mu los, miał szczęście trafić na kogoś tak wspaniałego jak Barbara, jego przybrana matka. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:57:07
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych