Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZOBACZYĆ ŚWIAT W ZIARENKU PIASKU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 29 min

Na naszych oczach powstaje zupełnie nowa dziedzina nauki i techniki: nanotechnologia. Fizycy, chemicy i biolodzy, zajmujący się nanotechnologią są w sytuacji podobnej do podróżników i pionierów nauki z dawnych wieków. Zapuszczają się krok po kroku w nieznaną, tajemniczą krainę, pełną fascynujących zjawisk, rządzącą się innymi prawami niż świat, do którego przywykliśmy. Uczeni, którzy dopiero od niedawna mogą podglądać świat mikroskopijnych obiektów - nanostruktur, składający się z pojedynczych atomów i cząsteczek, już marzą o budowaniu z nich użytecznych przedmiotów. Nadzieje są ogromne. Czy nanotechnologia zapewni ludzkości niewyobrażalnie szybkie komputery, czystą energię i tanie źródła światła, skuteczne leki przeciw nowotworom, czapki niewidki dla żołnierzy? Na ile realne są wizje pisarzy i dziennikarzy? O pytaniach, nadziejach i obietnicach związanych z nanotechnologią opowiadają naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Łódzkiego, UMCS i KUL. Pytając o przyszłość nanotechnologii, pamiętajmy, że James Maxwell i Michael Faraday, rozpoczynając w XIX wieku badania w dziedzinie elektryczności i magnetyzmu, nie mieli pojęcia, że dadzą one początek rewolucji technologicznej, prowadzącej do wynalezienia oświetlenia elektrycznego, telefonu, radia, telewizji czy komputerów, bez których nie istniałaby współczesna cywilizacja. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.04.18 23:48:18
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor