Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANDRZEJ BEDNARCZYK

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 29 min

Film o Andrzeju Bednarczyku zaliczanym do grona najwybitniejszych i najciekawszych polskich artystów współczesnych. Sztuka, którą tworzy, znajduje uznanie krytyki i widzów nie tylko w kraju, ale i poza Polską. Andrzej Bednarczyk urodził się w 1960 roku. Studiował na Wydziale Grafiki, a następnie na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, którą ukończył w 1986 r., dyplomem z dziedziny malarstwa. Do września 2005 roku był dziekanem Wydziału Malarstwa macierzystej uczelni. Artysta zyskał mocną pozycję na międzynarodowym rynku sztuki. Świadczy o tym udział w wystawach w 24 krajach Europy, Azji i Ameryki Północnej. Jego dzieła znajdują się dziś w zbiorach wielu renomowanych instytucji kulturalnych, m.in. w Bibliotece Watykańskiej, Bibliotece Brytyjskiej w Londynie, Galerii Narodowej w Pradze oraz Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. W lutym 2005 roku poznańska ABC Gallery zaprezentowała w budynkach galerii i słodowni Starego Browaru obszerną wystawę tego krakowskiego mistrza. Film prezentujący sylwetkę twórczą Andrzeja Bednarczyka stanowi dobrą okazję do rozmowy o polskiej sztuce współczesnej, o tym, jak sytuuje się ona na tle europejskich wydarzeń artystycznych. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:03:25
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego