Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

6346 GITAR

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 23 min

Od lat, na początku maja gitarzyści z całej Polski i z zagranicy, spotykają się na wrocławskim Rynku, by wspólnie zagrać "Hey Joe" i w ten sposób uczcić pamięć zmarłego w 1970 roku Jimiego Hendriksa. Jest to także bicie gitarowego rekordu Guinnessa. W 2009 roku utwór "Hey Joe" na wrocławskim rynku zagrano na 6346 gitar. Oto relacja z tego wydarzenia.
Pierwsza próba bicia rekordu Guinnessa we wspólnym graniu na gitarze odbyła się w 2003 roku. Leszek Cichoński, pomysłodawca i organizator Thanks Jimi Festival, zgromadził wtedy 588 gitarzystów. Sześć lat później "Hey Joe" Jimiego Hendriksa zagrało wspólnie 6346 gitar - trzykrotnie więcej niż kiedykolwiek w Ameryce. Po raz kolejny, rekord został pobity w 2012 r. - we Wrocławiu zagrało 7273 gitar oraz w 2014 - 7344 gitar.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:25:23
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych