Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

REKONSTRUKCJA

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Gatunek:
  Film kombinowany
 • Czarno-biały,. 270 m,

Trzy mini-nowelki na temat fałszywej interpretacji zjawisk i działań. I/ Dziwne postacie pochodzenia pozaziemskiego układają kamienie, skały, obeliski. Efekt tej zabawy znany jest dziś jako neolitowe sanktuarium w Stonehenge. II/ Ogromna budowla nie poddawana konserwacji po wiekach obraca się w ruinę. Archeolodzy i architekci, korzystając z zachowanych planów, przystępują do rekonstrukcji. Powstaje zupełnie inna budowla. III/ Księżycowe kopaliny stają się surowcem dla mieszkańców Ziemi. Eksploatowany Księżyc zmniejsza swoją objętość, ale Ziemia nie zostaje bez satelity. Stale rośnie sztuczny obiekt, na którym gromadzi się radioaktywne odpadki. a mieszkańców Ziemi. Eksploatowany Księżyc zmniejsz swą objętość, ale Ziemia nie zostaje bez satelity. Stale rośnie sztuczny obiekt, na którym gromadzi się radioaktywne odpadki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:25:01
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor