Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAPIEROS OD PREZYDENTA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Gatunek:
  Dokument inscenizowany
 • Czarno-biały, 35 mm, 465 m, 15 min

Wspomnienia budowniczego Huty im. Lenina Józefa Zdebelaka, ilustrowane starymi fotografiami i fragmentamiarchiwalnych kronik. Jedno ze wspomnień dotyczy wizyty prezydenta Bieruta na budowie - rozmawiając z robotnikami częstował ich papierosami. Bohater filmu przechowywał papierosa przez kilka lat jako pamiątkę tego spotkania. Opowieść o entuzjazmie, jaki towarzyszył wtedy młodym ludziom skonfrontowana jest z poglądami syna budowniczego, 34 -letniego nauczyciela, czekającego z rodz młody mężczyzna nie znajduje radości w swym życiu, twierdząc, że nie szanuje się pracy i ludzi pracy, nieodpowiednio się wynagradza, nie dziękuje za pracę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2017.02.11 02:29:32
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego