Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AKCJA NARODÓW ZJEDNOCZONYCH

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1948
 • Gatunek:
  Reportaż, Dokument fabularyzowany
 • Specjalne wydanie PKF. Czarno-biały, 35 mm, 2 akty, 550 m,

Film zrealizowany w USA, dla sekcji filmowej ONZ, przedstawiający międzynarodową akcję pomocy dzieciom w krajach zniszczonych wojną. Był to film publicystyczny - ilustracja listu trójki polskich dzieci. Dziewczynka opowiada historię swoją i swoich dwóch młodszych braci. Mówi o losach rodzeństwa podczas wojny i o chorobie jednego z chłopców. Po wojnie dziecko wyjeżdża do sanatorium przeciwgruźliczego, zaopatrywanego w leki i żywność przez ONZ. Pomoc zostaje wstrzymana, ale w Radzie Społeczno-Gospodarczej ONZ został przedłożony wniosek o wznowienie pomocy. Wszelkie biurokratyczne utrudnienia zostają pokonane i dzieci znów mogą liczyć na pomoc. Niektóre jednak nie doczekały.
Zdjęcia archiwalne były zestwione ze zdjęciami inscenizowanymi, fabularna opowieść połącznona zdjęciami dokumentalnymi, a całosć ujęta w ramę współczesną.
Uroczysty pokaz filmu odbył się w Paryzu 20 października 1948 r. w obecnosci przedstawicieli ONZ.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:45:25
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman