Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

EMIL KAREWICZ

w GWIAZDY TAMTYCH LAT

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Gatunek:
  Film biograficzny
 • 28 min.

Sam mówi o sobie, że wcale nie zalicza się do gwiazd, szczególnie do tych z tamtych lat. Jest po prostu szeregowym artystą z dużym dorobkiem. Jagiełło z "Krzyżaków" w reżyserii Aleksandra Forda, Brunner ze "Stawki większej niż życie" - te role najbardziej utrwaliły się w pamięci widzów. Fragmenty dialogów ze "Stawki..." krążyły w powszechnym obiegu jako atrakcyjne powiedzonka.Bohaterowie tamtego serialu - Stanisław Mikulski i Emil Karewicz - powrócili do postaci Klossa-Klopsa i Brunnera - Bruneta, w pastiszu "Stawki". Obaj spotkali sie na planie filmowym w 1956 roku, podczas kręcenia "Kanału" w reżyserii Andrzeja Wajdy.Dokumentalny film telewizyjny przedstawia Emila Karewicza prywatnie, jako niezwykle łagodnego, rodzinnego człowieka, o gołębim sercu. Aktor pisze także satyryczne piosenki. Z pasją oddaje się malowaniu. Jego pracę oceniaja fachowcy - syn Krzysztof i córka Małgosia, absolwenci artystycznych uczelni. Emil Karewicz najlepiej czuje się w domowym zaciszu, podczas zabaw z wnukami. W filmie mówią o artyście - jego żona Teresa, współpartner z planu filmowego Stanisław Mikulski i kolega z dawnych lat, Jerzy Cieślak. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman