Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOTKNIĘCI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1998
  • 29 min

Ma na imię Luba. Nazywają ją różnie - "Matka Boska od pijaków", "Nawiedzona", "Szamanka", "Wariatka". Nic ją to nie obchodzi. Robi swoje. Mówi, że dokonała właśnie takiego wyboru, by poświęcić życie dotkniętym śmiertelną chorobą, która w powszechnej opinii wcale nie jest chorobą, a cóż dopiero śmiertelną. Luba jest lekarzem psychiatrii. Od ponad ćwierć wieku zajmuje się osobami uzależnionymi i dobrze wie, że nie leczeni - umierają. Od siedmiu lat niesie im pomoc w stworzonym przez siebie Centrum Odwykowym w Warszawie. Pod jej kierunkiem walczą z nałogiem m.in. hazardziści, wśród nich: Krzysztof, Adam i Barbara. Krzysztof właśnie kupił tort. Podczas spotkania z koleżankami i kolegami z grupy anonimowych hazardzistów zapali na nim jedną świeczkę: nie gra już rok. Adam nie gra od 5 miesięcy i 9 dni, Barbara - od 10 miesięcy. W interesującym filmie Iwony Rubin opowiadają o swoich losach, o tym jak wpadli w nałóg i jakiego spustoszenia dokonał w ich życiu. Wypowiedzi tych trojga i sekwencje kręcone podczas spotkań terapetycznych autorka zderza ze zwierzeniami taksówkarza Piotra i bywalca wyścigów Pawła - hazardzistów, którzy nie myślą o szukaniu pomocy w centrum. Uzupełnia je opowieściami byłych pracownic kasyna, Agnieszki i Danuty, o zachowaniach hazardzistów i ludzi żerujących na ich nałogu. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:55:02
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman