Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CEBULINEK

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • 31 min

Przeniesienie przedstawienia baletowego z Teatru Wielkiego w Łodzi. Podstawą libretta Izabeli Gorzkowskiej-Głowackiej była bajka włoskiego pisarza, autora wielu zbiorów poetyckich i baśni dla dzieci. Polskim czytelnikom Gianni Rodari (1920-80) znany jest przede wszystkim jako twórca opowieści "Gelsomino w Krainie Kłamczuchów" (1959) i "Bajek przez telefon" (1962). Muzyka do spektaklu jest dziełem współczesnego kompozytora rosyjskiego Karena Chaczaturiana (ur. 1920), a balet "Cipollino" wymieniany jest wśród najbardziej popularnych jego prac. W łódzkiej inscenizacji tańczą uczniowie tamtejszej Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella. Bohaterami baletowej bajki są warzywa mieszkające w Jarzynowym Miasteczku. Zły książę Cytrus gnębi jarzynki coraz większymi podatkami. Każdego, kto ośmieli mu się sprzeciwić, wtrąca do więzienia. Aresztuje też ojca Cebulinka i starego Tykwę. Cebulinek wraz z przyjaciółmi postanawia ich uwolnić. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:33:50
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl