Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DROBNE OGŁOSZENIA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1993
  • Premiera:
    1993. 10. 09
  • 50 min

Ferenc Karinthy (ur. 1921) to współczesny pisarz węgierski, autor powieści, opowiadań scenariuszy, sztuk teatralnych i radiowych. Ukończył Wydział Sztuk i Nauk na uniwersytecie w Budapeszcie. Z uczelnią tą związał się później jako wykładowca na Wydziale Historii Literatury i Teatru. Pracował również na uniwersytetach w Columbii, Nowym Jorku, Los Angeles i Chicago. Był doradcą dramaturgicznym m.in. w Teatrze Narodowym w Budapeszcie (1949-50) i w węgierskiej telewizji (1965-70). Otrzymał liczne krajowe nagrody literackie. "Drobne ogłoszenia" są zabawną, choć chwilami nieco okrutną komedią. Pod powierzchnią żartu kryje się tu dramat samotności dwojga ludzi - starszej, owdowiałej kobiety i czterdziestoletniego rozwiedzionego mężczyzny. Spektakl jest aktorskim popisem Marka Kondrata. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DROBNE OGŁOSZENIA
AutorFerenc Karinthy
PrzekładElla Maria Sperling
2019.07.15 00:09:26
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor