Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TO IDZIE MŁODOŚĆ

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1981
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Czarno-biały, 10' 49"

Dokumentalna etiuda studencka prezentująca wypowiedzi młodzieży z klasy maturalnej z 1981 roku na temat ich odbioru socjalizmu w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Młode kobiety i młodzi mężczyźni wyrażają swoje niezadowolenie i obawy wobec własnej przyszłości w socjalistycznej Polsce, której los, jak twierdzą, jest podporządkowany wizji Moskwy oraz towarzyszy partyjnych w kraju. Młodzież wskazuje na farsę wyborów parlamentarnych i na swój brak wiary we własną przyszłość. Uważają, iż bez znajomości w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR) oraz bez poparcia osób partyjnych ciężko jest osiągnąć sukces zawodowy. Uważają się za pokolenie stracone i przyszłość widzą w czarnych barwach. Chcieliby żyć podczas II wojny światowej lub tuż po niej, ponieważ jak sadzą, wtedy istniały ideały wśród Polaków, ludzie byli wobec siebie serdeczni i nie istniały układy partyjne. Jeden z młodych mężczyzn mówi, że boi się, iż to że wypowiada swoje poglądy do kamery może być wykorzystane przeciwko niemu np. może nie zostać przyjęty na studia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.10.16 01:16:22
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl