Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KONIEC ULICY

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 25 min

Krótka uliczka na Górnym Śląsku. Tu wszyscy się znają. Nie bez przyczyny domy nazywa się familokami. Sąsiedzi wiedzą, że Norbert wyrwie ząb, zanim go jeszcze zaboli. Codzienny rytm tej mikrospołeczności, której większość stanowią górnicze rodziny, nadaje zmianowa praca, a teraz też wyczekiwanie bezrobotnych. Tu tradycje zakorzenione w mentalności ludzi nie ulegają dramatycznym zmianom. Budowa Drogowej Trasy Średnicowej zmieni ulicę Piekarską w trasę szybkiego ruchu. W marcu wyburzono już ostatni dom. Tożsamość miejsca , w którym toczyło się zwykłe - niezwykłe życie pozostanie już tylko w pamięci mieszkających na nowym osiedlu ludzi a ślad tego czasu - w naszym filmie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych OFFensiva)-"Złota Iglica" w kategorii: dokument
 • 2006
  Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal)-Wyróżnienie
 • 2006
  Alicante (Alicante Film Festival)-Specjalne wyróżnienie
2017.02.11 01:14:01
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych