Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JANEK

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 19 min

Historia o pucybucie z krakowskiego dworca. Bezdomny Janek, zakochany w Jadzi dworcowej sprzątaczce, snuje opowieść o marzeniach, przyjaźni, przeznaczeniu i wolności oraz kapitalizmie. Film zaskakuje sprawnością reżyserską, urokiem i wrażliwością. Pozwala zatrzymać się na moment, zamyślić nie tylko nad losami bohatera, ale także nad naszym własnym życiem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda w konkursie Polskich Etiud Filmowych
  dla filmu dokumentalnego
 • 2006
  Tarnobrzeg (Festiwal Filmów Niezależnych "Bartoszki Film Festival")-Nagroda Specjalna
 • 2008
  Warszawa (Festiwal Młodego Kina"SKOFFKA")-II nagroda
 • 2008
  Bydgoszcz (Festiwal Filmów Niezależnych OFF-Era Filmowa)-II Nagroda
2017.02.11 01:14:05
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor