Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Ewa Jastrzębska

 
zwiń

  • 1960. 03. 07
    Data urodzenia
    Łomża
  • 1986
    Wykształcenie - rok ukończenia studiów
    Wyższe Studium Zawodowe Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi

Kierownik produkcji. Dyrektor ds. Produkcji Studia Munka. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

  • 2020
    Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
  • 2020
    Triest (ShorTS International Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
  • 2020
    Sopot (Sopot Film Festival) Nagroda dla Najlepszego Filmu Fabularnego w konkursie "1-szy, 2-gi film"
  • 2020
    Sopot (Sopot Film Festival) Statuetka Parasolnika dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego
  • 2020
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepszy film
  • 2020
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA III Nagroda "Brązowy Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
  • 2020
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA Wyróżnienie Specjalne O!PLA w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
  • 2020
    Odkrycia Empiku Nagroda w kategorii: Film
  • 2020
    Odkrycia Empiku Nominacja w kategorii: Film
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu animowanego za "odważne pełne znaczeń i ekspresji, łączenie różnych technik, świata teatru i animacji"
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego za "przejmującą opowieść o relacji syna i ojca, ukazaną z niezwykłą wrażliwością wizualną"
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Wyróżnienie za film fabularny; za "udaną próbę autorskiego zmierzenia się z kinem gatunkowym"
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie za "odważną decyzję sfilmowania bolesnej i długo piętrzącej się rodzinnej konfrontacji, której celem jest poszukiwanie prawdy, godności, a przede wszystkim dowodów miłości. Za umożliwienie nam dostrzeżenia, że to, co zwykle jest dla nas ukryte i co postrzegamy jako haniebne, tak naprawdę w niepokojący sposób może stać się znajome"
  • 2020
    Ischia (Ischia Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu pełnometrażowego
  • 2020
    Guia de Isora (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "MiradasDoc") Wyróżnienie w Konkursie Krótkich Dokumentów
  • 2020
    Dublin (Dublin International Film Festival) Nagroda Krytyków w kategorii: Najlepszy film
  • 2020
    Budapeszt (Budapest International Documentary Festival) Nagroda sekcji Short Competition of Young Filmmakers
  • 2019
    Żywiec (Festiwal Górski "Adrenalinium") Złota Koziczka Adrenalinum
  • 2019
    Zakopane (Spotkania z Filmem Górskim) Nagroda Schroniska PTTK nad Morskim Okiem dla Najlepszego Filmu Polskiego
  • 2019
    Waszyngton (DC Shorts International Film Festival) Nagroda Publiczności
  • 2019
    Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda dla najlepszego filmu w październikowej edycji nagrody
  • 2019
    Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu w październikowej edycji nagrody
  • 2019
    Warszawa (Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży "Kino w Trampkach") Wyróżnienie Jury Młodzieżowego uzasadnienie jury: Wyjątkowy portret dwóch niesamowitych kobiet w bardzo różnym wieku. Bohaterki tworzą bliską relację, ponad podziałami językowymi, narodowościowymi, pokoleniowymi czy historycznym urazami. Piękne zdjęcia i subtelne operowanie emocjami są również ogromną wartością filmu.
  • 2019
    Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") II Nagroda Jury Więziennego
  • 2019
    Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Wyróżnienie w sekcji dokumentalnej Konkursu Krótkich Metraży „Okiem Młodych”
  • 2019
    Syracuse (Syracuse International Film Festival) Nagroda Judges’ Citation
  • 2019
    Soria (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda "Angel Mayor"
  • 2019
    Rzym (Rome International Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fabularnego
  • 2019
    Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Grand Prix
  • 2019
    Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Nagroda za najlepszy profesjonalny film fabularny
  • 2019
    Poznań (Short Waves Festival) I Nagroda w Konkursie Polskim za "intymny i szczery portret rzeczywistości, z którą rzadko mamy okazję się zetknąć oraz to, jak w pełen szacunku, wymowny i bezpośredni sposób reżyser pozwala nam zajrzeć do świata protagonisty"
  • 2019
    Pirgos (Olympia International Film Festival for Children and Young People) Wyróżnienie Specjalne Jury Młodzieżowego
  • 2019
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") I Nagroda w kategorii: Fabuła
  • 2019
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie w kategorii: Dokument
  • 2019
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich
  • 2019
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Warmii i Mazur
  • 2019
    Nowy Jork (New York Movie Awards) Nagroda dla najlepszej komedii w listopadowej edycji nagrody
  • 2019
    Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Grand Prix za "umiejętność opowiedzenia niebanalnej historii w atrakcyjny i dowcipny sposób"
  • 2019
    Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Nagroda Jury Młodzieżowego za "ukazanie tęsknoty na wielu płaszczyznach, wrażliwość na piękno surowej natury oraz zostawienie przestrzeni do samodzielnej interpretacji"
  • 2019
    Nijmegen (Festiwal Filmowy "Go Short") Nagroda Best European Short Documentary
  • 2019
    Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Główna za "precyzyjność charakterów i autentyczną historię"
  • 2019
    Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Monselice (Euganea Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
  • 2019
    Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Specjalna Organizatorów za "odwagę podjęcia trudnego tematu uchodźców, który nurtuje współczesne społeczeństwo"
  • 2019
    Miami (Miami Short Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fabularnego
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) I Nagroda w kategorii: Dokument
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) II Nagroda w kategorii: Fabuła
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) IV Nagroda w kategorii: Fabuła
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) Wyróżnienie w kategorii: Animacja
  • 2019
    Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Publiczności dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego
  • 2019
    Londyn (London International Motion Pictures Awards) Nagroda dla najlepszego filmu
  • 2019
    Lądek-Zdrój (Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady) Wyróżnienie
  • 2019
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Canal+ w postaci zakupu licencji przez kanał filmowy AleKino+
  • 2019
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy za "czerpanie pełnymi garściami z mitów i podań, przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela"
  • 2019
    Kopenhaga (Nordic Adventure Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2019
    Konin (Przegląd Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2019
    Huesca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda "Złoty Tancerz"
  • 2019
    Hamilton (Bermuda International Film Festival) Grand Prix
  • 2019
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Filmowej Małopolski w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2019
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "błyskotliwą narrację, lekki dowcip i wyrazistą kreację Piotra Żurawskiego"
  • 2019
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Nagroda w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
  • 2019
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
  • 2019
    Drama (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
  • 2019
    Brno (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
  • 2019
    Angers (Europejski Festiwal Debiutów Filmowych "Premier Plans") Grand Prix Jury Europejskich Filmów Krótkometrażowych
  • 2019
    Amman (Karama Human Right Festival) Nagroda dla najlepszej animacji
  • 2019
    Alcine (Europejski Festiwalu Filmów Krótkometrażowych) III Nagroda
  • 2018
    Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
  • 2018
    Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Dziennikarzy
  • 2018
    Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda Główna w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2018
    Seul (Asiana International Short Film Festival) Nagroda Specjalna Jury
  • 2018
    Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2018
    Princeton (Princeton Independent Film Festival) Nagroda Zespołowa "Grand Performance"
  • 2018
    Princeton (Princeton Independent Film Festival) Złoty Puchar
  • 2018
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") Wyróżnienie za "imponujące zbudowanie więzi między reżyserem a jego bohaterem, wrażliwość i zrozumienie z jakim portretuje jego świat"
  • 2018
    Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Główna
  • 2018
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
  • 2018
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda w kategorii: Najlepszy film
  • 2018
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
  • 2018
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie w kategorii: Fabuła
  • 2018
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Warmii i Mazur
  • 2018
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Specjalna za najlepszy debiut
  • 2018
    Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Wyróżnienie za "zbudowanie wyjątkowego i kompletnego świata filmowego, w którym na szczególne wyróżnienie zasługuje spójność formy i treści oraz dramaturgiczna konstrukcja"
  • 2018
    Nagroda Ukraińskich Krytyków Filmowych Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2018
    Mediolan (Innuendo International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2018
    Maracay (Maracay International Film & Video Festival) Nagroda dla najlepszego filmu dramatycznego
  • 2018
    Los Angeles (Beverly Hills Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu zagranicznego
  • 2018
    Los Angeles (DaVinci International Film Festival) "Leo Award" dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2018
    Londyn (London Film Award) Wielka Nagroda Jury
  • 2018
    Lizbona (Festiwal Filmowy DocLisboa) Nagroda Ageas Insurance za najlepszy film krótkometrażowy
  • 2018
    Lizbona (Festiwal Filmowy DocLisboa) Nagroda Portuguese Authors Society w konkursie międzynarodowym
  • 2018
    Lagos (Motion Pictures International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2018
    La Paz (La Paz International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2018
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego za "trafną, komediową próbę spuentowania szaleństwa współczesnego świata"
  • 2018
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
  • 2018
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda FIPRESCI
  • 2018
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Publiczności
  • 2018
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Canal+ dla najlepszej fabuły; za "przewrotną i ujmującą definicję szaleństwa"
  • 2018
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Jury Młodzieżowego za "autentyczność i bogactwo wykorzystania filmowych środków; wybitne aktorstwo i mistrzowskie operowanie ścieżką dźwiękową oraz wiarygodne ukazanie zmagań jednostki na frontach zewnętrznych i wewnętrznych wojen"
  • 2018
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych za "czuły obraz Polski przydrożnej i film stworzony z prawdziwej potrzeby nawiązywania emocjonalnego połączenia bohatera i twórcy"
  • 2018
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie Krajowym
  • 2018
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda Publiczności
  • 2018
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "lekkość w sposobie opowiadania, doskonałą realizację i surrealistyczny dowcip"
  • 2018
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "lekkość w sposobie opowiadania, powrót do tradycji polskiego kina komediowego oraz poruszenie ważnych zagadnień społecznych"
  • 2018
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "trafną i bolesną diagnozę współczesnych relacji międzyludzkich"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Grand Prix za "odważne i wyjątkowe przedstawienie bezwzględnej wewnętrznej walki"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Międzynarodowym "Okno na wschód" uzasadnienie jury: "Odważna fizyczność zdjęć zrobiła na nas wrażenie swoim subtelnym, organicznym a jednocześnie stylizowanym obrazowaniem"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Polskim "Niezależni" uzasadnienie jury: "Oddanie i czułość, jaką pokazał reżyser przedstawiając głównego bohatera, przełożyła się na wzruszający film, który zapadł nam w pamięć"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda New Europe Talent Award dla najbardziej obiecującego twórcy z Europy Środkowej i Wschodniej
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda za zdjęcia
  • 2018
    Amsterdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA) Nagroda dla najlepszego filmu w konkursie Kids & Docs
  • 2017
    Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Grand Prix
  • 2017
    Vancouver (Directors Cut Film Fest) Nagroda za najlepszy film fabularny
  • 2017
    Rzym (Fabrique Awards) Nagroda dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego
  • 2017
    Rosarito (Rosarito International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2017
    Nowy Jork (New York Film Awards) Nagroda dla najlepszego dramatu w listopadowej edycji nagród
  • 2017
    Nowy Jork (New York Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego w listopadowej edycji nagród
  • 2017
    Nowy Jork (New York Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu nagroda dla najlepszego filmu roku; wcześnie film otrzymał także nagrodę dla najlepszego filmu w listopadowej edycji nagród
  • 2017
    Los Angeles (Festigious International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego na listopadowej edycji festiwalu
  • 2017
    Los Angeles (Festigious International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu nagroda dla najlepszego filmu roku; wcześnie film otrzymał także nagrodę dla najlepszego filmu na listopadowej edycji festiwalu
  • 2017
    Los Angeles (Hollywood Film Competition) Nagroda dla najlepszego filmu w sierpniowej edycji konkursu
  • 2017
    Los Angeles (Hollywood Film Competition) Nagroda dla najlepszego reżysera w sierpniowej edycji konkursu
  • 2017
    Los Angeles (Hollywood International Moving Pictures Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu w lipcowej edycji festiwalu
  • 2017
    Los Angeles (Los Angeles Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego w sierpniowej edycji nagrody
  • 2017
    Los Angeles (Los Angeles Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu nagroda dla najlepszego filmu roku; wcześnie film otrzymał także nagrodę dla najlepszego filmu w sierpniowej edycji nagrody
  • 2017
    Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Nagroda w kategorii: Najlepszy film międynarodowy w jesiennej edycji nagrody
  • 2017
    Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Nagroda w kategorii: Najlepszy pełnometrażowy film fabularny w jesiennej edycji nagrody
  • 2017
    Londyn (London Eye International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2017
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny za "dojrzałość, wizję i odwagę; za reżyserię i mądre wykorzystanie wszystkich środków narracji filmowej"
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Filmowej Małopolski w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda firmy "dr Irena Eris" za "najodważniejsze spojrzenie" w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Jury Młodzieżowego
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
  • 2017
    Cannes (Semain de la Critique) Nagroda Canal+
  • 2017
    Cannes (Semain de la Critique) Złota Szyna, Nagroda Stowarzyszenia Kolejarzy Kinomanów "Ceux du rail"
  • 2017
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda za muzykę uzasadnienie jury: "Aby stworzyć film, trzeba wybrać muzykę, która spełni nasze intencje. Muzyka w tym filmie przekazuje najwyższe emocje i wypełnia idealnie koloryzm i dramatyzm historii"
  • 2016
    Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda Jury Młodych
  • 2013
    Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury
  • 2013
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Tranzyt") I Nagroda w kategorii: Najlepszy Dokument Długometrażowy powyżej 45 minut za "przejmująco opowiedzianą historię przyjaźni i determinacji w dążeniu do odmiany swojego losu. Opowiedzianą z bliska, przełamującą stereotypy i dopracowaną w warstwie wizualnej"
  • 2013
    Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda Getin Banku
  • 2013
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne
  • 2013
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik" dla najlepszego filmu dokumentalnego za "analityczne spojrzenie na ludność zamieszkującą warszawskie osiedle. To brutalna, pełna agresji opowieść przedarcia się zza marginesu społecznego na terytorium ‘normalsów'"
  • 2012
    Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego
  • 2012
    Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Publiczności
  • 2012
    Konin (Przegląd Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty") Nagroda Publiczności
  • 2012
    Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda Główna za "przedstawienie silnej kobiety próbującej każdego dnia związać koniec z końcem w niesprawiedliwym i okrutnym świecie"
  • 2011
    Ińsko (Ińskie Lato Filmowe) "Złota Rybka"
  • 2011
    Bombaj (Mumbai Film Festival) II Nagroda "The Silver Gateway Award"
  • 2010
    Zamość (Letni Festiwal Filmowy - Konkurs Kina Niezależnego) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
  • 2010
    Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Grand Prix za "wrażliwość, oryginalność i własny język"
  • 2010
    Vancouver (MFF) Nagroda Specjalna Jury
  • 2010
    Tirana (First Step Film Fest) Nagroda Główna w kategorii filmów krótkich
  • 2010
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
  • 2010
    Perm (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Flahertiana") Wyróżnienie FIPRESCI
  • 2010
    Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych) Nagroda Jury Ekumenicznego
  • 2010
    Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych) Nagroda Trade Union ver.di
  • 2010
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
  • 2010
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film fabularny
  • 2010
    Kosowo (Festiwal Shqip Film Fest) Grand Prix
  • 2010
    Kioto (Kyoto International Student Film and Video Festival) Grand Prix
  • 2010
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Nagroda Główna w Konkursie Szkolnych i Amatorskich Filmów Krótkometrażowych za "dojrzałość spojrzenia, niesamowity pomysł na opowieść, magiczną scenografię i świetną realizację"
  • 2010
    Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego
  • 2010
    Avanca (MF Fabularnych, Telewizyjnych i Video) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
  • 2009
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Grand Prix konkursu "Młode Kino Polskie" za "nowatorstwo zarówno treści jak i języka filmowego"

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2020.08.08 00:48:21
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl