Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jadwiga Żylińska

 
zwiń

 • 1910. 08. 17
  Data urodzenia
  Wrocław
 • 2009
  Odznaczenie
  Złoty Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis"
 • 2009. 04. 25
  Data śmierci
  Warszawa

Pisarka, autorka prozy historycznej. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Poznańskim. Debiutowała w 1931 na łamach prasy, publikując m.in. powieści w tygodniku "Bluszcz". Napisała m.in. powieści: "Złota włócznia" (1961), "Odzyskana korona" (1958), "Gwiazda spadająca" (1980); szkic historyczny "Piastówny i żony Piastów" (1967), opowieść z końca neolitu i epoki brązu "Kapłanki, amazonki i czarownice" (1972); dylogię wspomnieniową "Dom, którego nie ma" (1967) i "Drogi, które prowadzą dalej" (1972); liczne utwory dla dzieci i młodzieży.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Scenariusz
  schowaj

 • 1960
  Film fabularny
  Scenariusz

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

 • 1960
  Film fabularny
  Autor - ROZSTANIE
2020.02.14 01:10:58
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman