Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mieczysław Dembowski

 
zwiń

 • 1920. 11. 19
  Data urodzenia
  Nowy Sącz
 • 1949
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Państwowa Wyższa Szkoła Aktorska w Krakowie
 • 1990. 05. 03
  Data śmierci
  Bielsko Biała

Aktor, reżyser, pedagog. Podczas studiów współorganizował Teatr Akademicki, był jego aktorem i dyrektorem ds. programowych. W latach 1949-55 grał w Teatrach Dramatycznych we Wrocławiu, w latach 1955-57 był aktorem i dyrektorem administracyjnym Teatrów Dramatycznych w Szczecinie. Od 1957 związany z Teatrem Polskim w Bielsku Białej, gdzie występował do 1982 roku, a reżyserował do 1985.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1986
  Serial fabularny
  Obsada aktorska
  odcinki:
  ŚLUB PRZED PAŁACEM (5)
 • 1982
  Serial fabularny
  Obsada aktorska
  odcinki:
  JAK SIĘ ŁOWI DZIKIE PTAKI (8)
 • Scenariusz
  schowaj

 • 1963
  Film animowany
  Scenariusz
2018.04.20 02:51:58
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl