Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Waldemar Goszcz

Waldemar Goszcz - galeria

 

 • 1973. 12. 14
  Data urodzenia
  Wolbórz
 • 2003. 01. 24
  Data śmierci
  zginął w wypadku samochodowym koło Ostródy; pochowany w Wolborzu

Model, aktor, piosenkarz. Jeszcze w szkole średniej śpiewał w kwartecie wokalnym "Promień", z którym zwyciężył Wojewódzki Konkurs Zespołów Wielogłosowych, następnie tańczył w zespole modern-jazzowym "Scatt", pod okiem Zbigniewa Bujakowskiego, uczestniczył w wieczorach baletowych, jako solista w przedstawieniach "Wiosna" i "Przebudzenie". W 1993 roku za namową przyjaciół wziął udział w konkursie "Twarz Roku", który wygrał. Dzięki zwycięstwu posypały się propozycje reklamowe, jego twarz znana była z reklam telewizyjnych "Polsilver", "Velvet", "Sezamki". Pracował dla wielkich projektantów mody: Cerutti, Mugler, Nikos. W 1997 wraz z Markiem Sośnickim założył zespół Hi Street, którego debiutancka płyta ukazała się w 1998 nakładem wytwórni Pomaton EMI. Przez trzy lata zagrali ponad 400 koncertów, w tym w roku 2000 zagrali największą trasę koncertową Europy "Lato z Radiem", koncert na festiwalu w Opolu oraz na "Molo Dance Festiwal" w Sopocie, wraz z programem TVP 2 byli inicjatorami i twórcami hymnu akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". 17 listopada 2001 nakładem wytwórni Pomaton EMI ukazała się jego solowa płyta "Waldek Goszcz" z której część piosenek wykorzystano w serialu "Adam i Ewa". Dużą popularność przyniosła mu tytułowa rola w telenoweli "Adam i Ewa".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 2002
  Serial fabularny
  Obsada aktorska ("Dżolo", były narzeczony Zuzanny)
  odcinki:
  NARZECZONY ZUZANNY (30)
 • 2000 - 2001
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (Adam Rozdrażewski)

Varia
schowaj

 • 2000
  Piosenka: SAINT TROPEZ - Wykonanie
  Piosenka: POPIJAM KSIĘŻYC - Wykonanie
  Piosenka: DRUGA STRONA LUSTRA - Wykonanie
  Piosenka: ORFEUSZ - Wykonanie
2018.04.22 02:24:42
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman