Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Leon Brun

Leon Brun

 

 • 1882. 10. 15
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1939. 09. 09
  Data śmierci
  Warszawa

Ukończył studia w Ecole Libre de Scienes Politiques w Patyzu i podjął pracę dziennikarską. Od 1923 r. był recenzentem filmowym "Kuriera Warszawskiego". W 1924 r. założył pismo "Film", z którego musiał w 1925 r. odejść; założył wówczas i redagował efemeryczną "Filmię". Po jej upadku od września 1925 r. redagował "Kino dla Wszystkich", najważniejszego w tym czasie czasopisma filmowego. W 1930 r. przeszedł do nowo utworzonego tygodnika "Kino". Stworzył wówczas pismo na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Był jego redaktorem do 1935 r. Do wybuchu wojny współpracował z najważniejszymi czasopismami filmowymi. prowadził również działalność scenopisarską, jednak pozostał przede wszystkim wybitnym krytykiem filmowym. Dziś uznawany jest za właściwego twórcę polskiego czasopiśmiennictwa polskiego. (Źródło: Maśnicki J., Stepan K.: "Pleograf". 1996)

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Scenariusz
  schowaj

 • 1928
  Film fabularny
  Scenariusz
2019.12.14 03:42:48
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl