Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Witold Conti

Witold Conti - galeria

 
zwiń

  • 1908. 02. 02
    Data urodzenia
    Berlin
  • 1932
    Egzamin ZASP
  • 1944. 05. 26
    Data śmierci
    Nicea; zginął w czasie bombardowania miasta; pochowany na Cmentarzu Caucade

Właściwie: Witold Konrad Kozikowski.
Aktor. W 1920 r. powrócił wraz z rodzicami z Berlina do Polski. Po skończeniu szkoły rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie Poznańskim. Wyjechał do Paryża, aby dalej studiować prawo, ale skończyło się na Konserwatorium Muzycznym w klasie skrzypiec i wokalistyki. W Paryżu poznał też reżysera, aktora, dyrektora teatrów, a także przez pewien czas, sekretarza Poli Negri - Leopolda Brodzińskiego, który pomógł mu w filmowym debiucie. Podobno właśnie Brodziński zaprotegował Contiego Ryszardowi Ordyńskiemu do roli dorosłego Janka Muzykanta. Conti szybko zdobył popularność, w drugiej połowie lat trzydziestych był u szczytu powodzenia i sławy. Miał opinie jednego z najprzystojniejszych amantów filmowych. Równolegle do ról filmowych Conti występował cały czas w warszawskich kabaretach - grał w "Cyruliku Warszawskim", "Hollywood", "Morskim Oku", "Wielkiej rewii", w Teatrze Letnim.
We wrześniu 1939 r. Conti wraz z żoną i maleńkim synkiem wyjechał do Wilna, gdzie występował w jednym z polskich teatrzyków. Później przedostał się do Francji. W Nicei, gdzie zamieszkał, występował w teatrze dającym przedstawienia pod patronatem YMCA.
(Źródło: Maśnicki J., Stepan K.: "Pleograf". 1996)

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2023.12.11 01:17:16
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.