Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Grażyna Korsakow

Grażyna Korsakow

 
zwiń

 • 1924. 09. 09
  Data urodzenia
  Wilno
 • 1963
  Nagroda
  Nagroda za rolę Matyldy von Zahnd w przedstawieniu "Fizycy" Friedricha Durrenmatta w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu na V Festiwalu Teatrów Polski Północnej w Toruniu
 • 1964
  Nagroda
  Nagroda aktorska za role Dolor w przedstawieniu "Śnieżka zbawienia" z Teatru im. Horzycy w Toruniu na VI Festiwalu Teatrów Polski Północnej w Toruniu
 • 1970
  Nagroda
  Wyróżnienie za rolę Marii Lwowny w przedstawieniu "Niespokojna starość" Leonida Rachmanowa w Teatrze im.Wilama Horzycy w Toruniu na XII Festiwalu Teatrów Polski Północnej w Toruniu
 • 1973
  Nagroda
  Wyróżnienie za rolę Uczennicy w przedstawieniu "Lekcja" na XV Festiwalu Teatrów Polski Północnej w Toruniu
 • 1982
  Odznaczenie
  odznaka "Zasłużony Działacz Kultury"
 • 2009
  Odznaczenie
  Srebrny Medal "Gloria Artis-Zasłużony Kulturze"
 • 2014. 08. 25
  Data śmierci
  Toruń

Aktorka. W latach 1945-48 występowała w Teatrze Miejskim w Lublinie, w latach 1948-50 w Teatrze Miasta Świdnicy, w latach 1950-60 w Teatrach Ziemi Pomorskiej w Bydgoszczy-Toruniu. W latach 1960-97 aktorka Teatru im. Horzycy w Toruniu.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1978
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (Ostrowska)
2019.12.23 04:11:07
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor