Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kazimierz Hulewicz

 

  • 1864
    Data urodzenia
    Hulejówka na Wołyniu
  • 1939
    Data śmierci
    Nicea

Pochodził z rodziny ziemiańskiej, kształcił się we Francji, następnie ukończył szkołę morską w Petersburgu i służył jako oficer w marynarce rosyjskiej. Zaprzyjaźnił się wówczas z jednym z członków rosyjskiej rodziny panującej, Wielkim Księciem Cyrylem. Po dłuższym pobycie w Paryżu, gdzie rozwinął ożywioną działalność publicystyczną i literacką, przyjechał w 1910 r. do Warszawy i został mianowany wiceprezesem, zapewne dzięki poparciu Księcia Cyryla. W teatrze popierał repertuar polski. Dopomógł w początkowym okresie kariery Poli Negri. W 1916-18 był przedstawicielem rządu rosyjskiego przy Watykanie. W 1918 r. osiadł we Francji i był przez pewien czas prezesem Koła Polskiego w Nicei.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2018.04.23 03:23:52
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska