2024
Spokane (Spokane Jewish Film Festival) Nagroda Publiczności
2023
Waszyngton (DC Jewish Film x Music Festival) Nagroda Publiczności
2023
San Francisco (San Francisco Jewish Film Festival) Nagroda Publiczności
2023
Palm Beach (Międzynarodowy Festiwal Filmów Żydowskich) Nagroda Publiczności
2023
Hong Kong (Hong Kong Jewish Film Festival) Nagroda Publiczności
2023
Berlin (Jüdische Filmfestival Berlin und Brandenburg) Wyróżnienie
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2022
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Julia Szczepańska
2022
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda Canadian Polish Business Association
2022
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda dla najlepszego filmu
2022
Tiburon (Tiburon International Film Festival) Golden Reel Award dla najlepszej komedii
2022
Spring Lake (New Jersey International Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
2022
Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
w kategorii: Plakat filmowy, nagrodę otrzymał/a
Maks Bereski
2022
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda dla najlepszego polskiego filmu pełnometrażowego
2022
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Hollywood Eagle Award"
2022
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Adam Woronowicz
2022
Jerozolima (Jerusalem Jewish Film Festival) Wyróżnienie
2022
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu
2022
Byron Bay (Byron Bay Internatonal Film Festival) Nagroda dla najlepszego dramatycznego filmu pełnometrażowego
2022
Australia (Jewish International Film Festival) Nagroda Publiczności
2022
2022
2021
Vancouver (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
2021
Vancouver (Vancouver Polish Film Festival) Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu
2021
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Srebrny Bilet
2020
Nagroda im. Stefana Treugutta Wyróżnienie Honorowe, nagrodę otrzymał/a
Piotr Wojtowicz
2016
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Anna Wunderlich
2016
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Maja Ostaszewska
2016
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Kożuchowska
2016
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Agata Buzek
2016
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Marcin Wrona
2016
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Agata Przybył
2016
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Mariusz Ostrowski
2016
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Artur Żmijewski
2016
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Beata Barciś
2016
2016
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę kobiecą
za "poruszającą i wielowymiarową kreację aktorską", nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Żulewska
2015
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Główna za "ukazanie w rzadkim gatunku tragifarsy historycznych perypetii, w które uwikłany jest mały człowiek"
2015
Kuta; Bali (Bali International Film Festival "Balinale") Nagroda za najlepszy film zagraniczny
2014
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury
2014
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Kangur (nagroda australijskich dystrybutorów)
2014
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda dla najlepszej komedii
2014
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Srebrny Bilet
2013
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Magdalena Cielecka
2013
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Marcin Wrona
2013
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Anna Wunderlich
2013
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Jan Holoubek
2013
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Wyróżnienie aktorskie, nagrodę otrzymał/a
Jaśmina Polak
2013
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Wyróżnienie aktorskie, nagrodę otrzymał/a
Zofia Wichłacz
2011
Pune (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Borys Lankosz
2011
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Główna za "wyszukaną stylistykę i subtelną ironię"
2010
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
dla najlepszej aktorki w sezonie 2009/2010, nagrodę otrzymał/a
Agata Buzek
2010
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
dla njlepszego autora zdjęć w sezonie 2009/2010, nagrodę otrzymał/a
Marcin Koszałka
2010
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
dla njlepszego scenarzysty w sezonie 2009/2010, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Bart
2010
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Agata Buzek
2010
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Marcin Koszałka
2010
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
2010
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury
2010
Seattle (SIFF New Directors Showcase) Grand Jury Prize dla Nowego Reżysera, nagrodę otrzymał/a
Borys Lankosz
2010
Paszport "Polityki" (nagroda kulturalna tygodnika "Polityka") Nagroda w kategorii: Film
za "najlepszy debiut nie tylko ostatniego roku. Za nowe spojrzenie na historię Polski, bez patosu i uproszczonych ocen. Za wyrafinowane poczucie humoru oraz świetną pracę z aktorami", nagrodę otrzymał/a
Borys Lankosz
2010
Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) Grand Prix
za "wierne ukazanie postaci męczennika naszych czasów ks. Jerzego Popiełuszki, jego odważnej i bezkompromisowej służby Bogu, Ojczyźnie i ludziom. Przypomnienie jego heroicznej postawy w obronie Prawdy, "Solidarności", ludzi krzywdzonych przez reżim komunistyczny. Za ukazanie aktualności przesłania: "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj", nagrodę otrzymał/a
Rafał Wieczyński
2010
Moskwa (MFF) Nagroda "Srebrny Jerzy" dla najlepszego filmu konkursu "Perspektywy"
2010
Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych) Złoty Granat
2010
Jiangyin (Golden Rooster and Hundred Flowers Film Festival) Nagroda dla najlepszego aktora w filmie zagranicznym, nagrodę otrzymał/a
Piotr Adamczyk
2010
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Paweł Mykietyn
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2009
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda FIPRESCI dla najlepszego debiutu z Europy Wschodniej, nagrodę otrzymał/a
Borys Lankosz
2009
Totus (nagroda Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" Episkopatu Polski)
2009
2009
2009
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za charakteryzację, nagrodę otrzymał/a
Mirosława Wojtczak
2009
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za charakteryzację, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Pokromski
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy za "odważne, niekonwencjonalne, groteskowe spojrzenie na czasy stalinizmu oraz wyjątkową dojrzałość artystyczną pierwszego filmu, w szczególności za walory plastyczne i wysokiej próby aktorstwo"
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności Silver Screen - Multikino
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych za "autorską wizję naszych powojennych doświadczeń i realizatorską inwencję"
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Marcin Dorociński
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Włodzimierz Pawlik
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Agata Buzek
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Marcin Koszałka
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
2009
Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage") "Brązowa Żaba" w Konkursie Głównym
pełna nazwa festiwalu: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage", nagrodę otrzymał/a
Marcin Koszałka
2003
Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych) Srebrny Granat, nagrodę otrzymał/a
Olaf Lubaszenko
2002
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Złoty Bilet za zajęcie szóstego miejsca w rankingu oglądalności
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2001
Machiner (nagroda miesięcznika "Machina")
"Czarny Machiner" za serial, "w którym porażały drętwota scenariusza, "awangardowa" praca operatorów grożąca uszkodzeniem mięśni gałki ocznej i papierowi bohaterowie, a wszystko za pieniądze abonentów publicznej telewizji", nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Potocka
2001
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Brylantowy Bilet 4.300.000 widzów
2000
Warszawa (TP SA Music and Film Festival) nominacja do nagrody "Philip Award"
w kategorii: piosenka w filmie polskim lub serialu telewizyjnym; za piosenkę" Zigaretten nach Berlin", nagrodę otrzymał/a
Janusz Rewiński
1997
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: najlepszy film polski; za rok 1996
1997
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski za rok 1996
1996
Tokio (Światowy Festiwal Filmów Telewizyjnych) Nagroda za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Magdalena Cielecka
1996
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix za nowatorskie w treści i środkach wyrazu spojrzenie na mroczną historię pierwszych lat PRL
1996
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna "Srebrna Statuetka Leliwity", nagrodę otrzymał/a
Magdalena Cielecka
1996
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") Nagroda Burmistrza Słupcy, nagrodę otrzymał/a
Renata Dancewicz
1996
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono
1996
Karlovy Vary (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda burmistrza miasta Karlovy Vary
1996
Karlovy Vary (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda FIPRESCI za finezyjne przedstawienie zakazanej miłości w trudnym, politycznym kontekście lat 50. w Polsce
1996
1995
Utrecht (MFF) "Złoty Cielec" dla najlepszego filmu europejskiego
1995
Moskwa (MFF) wyróżnienie FIPRESCI
1995
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda "100° Fahrenheita"
1995
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dla filmu telewizyjnego
1995
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Renata Dancewicz
1995
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Wiesław Znyk
1995
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Magdalena Cielecka
1995
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Marek Kondrat
1995
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Wiesław Zdort
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za główną rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Zamachowski
1994
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
1994
Berlin ("Prix Europa") nagroda specjalna w kategorii filmu fabularnego