1987
San Remo (MFF Autorskich) Grand Prix
1987
San Remo (MFF Autorskich) nagroda specjalna jury młodzieżowego
1984
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego
Srebrne; 8 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (5-8.08), nagrodę otrzymał/a
Wiktor Skrzynecki
1984
Gijon (MFF dla Dzieci i Młodzieży) Nagroda Jury Młodzieżowego w kategorii filmu telewizyjnego, nagrodę otrzymał/a
Wiktor Skrzynecki
1982
Sao Paulo (MFF) II miejsce w plebiscycie publiczności
1981
Figuiera da Foz (MFF) Srebrny Medal
1980
Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: debiut aktorski; za rok 1979; nazwa nagrody "Nagroda "Filmu", nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Bradecki
1980
Samowar, Nagroda Entuzjastów Kina (przyznawana przez DKF w Świebodzinie)
1980
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono, nagrodę otrzymał/a
Marta Straszna
1980
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono, nagrodę otrzymał/a
Augustyn Halotta
1980
Karlovy Vary (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Specjalna
1980
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
1980
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie" I Nagroda
1980
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Kowalczyk
1980
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda Festiwalu "Złote Lwy Gdańskie"
1980
Chicago (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Złoty Hugo
1980
Cannes (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda FIPRESCI
1980
Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Interfilm (Międzynarodowe Jury Ewangelickie)
1979
Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: najlepszy film o tematyce współczesnej; za próbę podjęcia w komedii współczesnej tematyki robotniczej; za rok 1978; nazwa nagrody: Nagroda "Filmu", nagrodę otrzymał/a
Janusz Kidawa
1979
1979
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego
Srebrne; 6 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (5-9.06), nagrodę otrzymał/a
Wojciech Fiwek
1979
Moskwa (MFF) nagroda FIPRESCI
1979
Moskwa (MFF) Złoty Medal
1979
Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość") nagroda publiczności
1979
Linz (MFF) wyróżnienie
1979
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Jantar za podjęcie problematyki szczególnie ważnej w zakresie ideowego, moralnego i intelektualnego dojrzewania młodego pokolenia. Jury uznało, że film ten najpełniej stawia problem wyborów życiowych, stwarzając płaszczyznę do przemyśleń nad ideałem współczesnego młodego pokolenia.
1979
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę kobiecą
w wyniku plebiscytu publiczności, nagrodę otrzymał/a
Halina Łabonarska
1979
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę męską
w wyniku plebiscytu publiczności, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Stuhr
1979
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wielki Jantar za pełnometrażowy debiut fabularny za szczególnie interesujące przedstawienie problemów naszej współczesności
1979
Gera (Krajowy Festiwal Filmów Telewizyjnych i Kinowych [NRD]) nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Monika Alwasiak
1979
Gera (Krajowy Festiwal Filmów Telewizyjnych i Kinowych [NRD]) nagroda Ministerstwa Kultury NRD za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Fiwek
1979
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Halina Łabonarska
1979
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Stuhr
1979
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda Festiwalu "Złote Lwy Gdańskie"
1979
Bratysława (Międzynarodowy Festiwal Filmów Telewizyjnych dla Dzieci) Nagroda Związku Pisarzy Słowackich
1978
Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość") II nagroda, nagrodę otrzymał/a
Janusz Kidawa
1978
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Specjalna Jury
za podjęcie istotnych problemów współczesnej rzeczywistości związanych z adaptacją społeczno-zawodową młodego pokolenia i konfrontacji postaw, nagrodę otrzymał/a
Janusz Kidawa
1977
Olsztyn (Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej) Grand Prix
1976
Złoty Ekran (przyznawany przez pismo "Ekran")
w kategorii: telewizyjny film fabularny, nagrodę otrzymał/a
Eugeniusz Kabatc
1976
Złoty Ekran (przyznawany przez pismo "Ekran")
w kategorii: telewizyjny film fabularny, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Chmielewski
1976
Złoty Ekran (przyznawany przez pismo "Ekran")
w kategorii: telewizyjny film fabularny, nagrodę otrzymał/a
Aleksander Minkowski
1976
Złoty Ekran (przyznawany przez pismo "Ekran")
w kategorii: telewizyjny film fabularny, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Szypulski
1976
Teheran (MFF dla Dzieci) dyplom irańskiego Radia i Telewizji
1976
Teheran (MFF dla Dzieci) wyróżnienie irańskiego Ministerstwa Kultury i Sztuki
1976
Teheran (MFF dla Dzieci) Złota Statuetka
1976
San Remo (MFF Autorskich) wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Feliks Falk
1976
1976
Nagroda Państwowa
II stopnia; zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Jan Nowicki
1976
Nagroda Państwowa
II stopnia; zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Mikołaj Sprudin
1976
1976
1976
Nagroda Państwowa
II stopnia; zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Henryk Bąk
1976
1976
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Jesionowski
1976
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Jeremi Maruszewski
1976
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Maria Leszczyńska
1976
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Gąsior
1976
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Janusz Gazda
1976
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Zygmunt Kniaziołucki
1976
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Mikołaj Sprudin
1976
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Jacek Fuksiewicz
1976
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Chmielewski
1976
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Aleksander Minkowski
1976
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
zespołowo, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Szypulski
1975
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Główna Kwatery ZHP, nagrodę otrzymał/a
Janusz Domagalik
1975
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego Srebrne; 4 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (3-6.04)
1975
Moskwa (MFF) nagroda jury dziecięcego
1975
Moskwa (MFF) nagroda Ministra Oświaty ZSRR
1975
Kowadło (Nagroda Krak. Stow. Twórców i Działaczy Kultury "Kuźnica"), nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Chmielewski
1975
Kowadło (Nagroda Krak. Stow. Twórców i Działaczy Kultury "Kuźnica"), nagrodę otrzymał/a
Aleksander Minkowski
1975
Kowadło (Nagroda Krak. Stow. Twórców i Działaczy Kultury "Kuźnica"), nagrodę otrzymał/a
Andrzej Szypulski
1973
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji, nagrodę otrzymał/a
Stanisław Jędryka
1973
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji, nagrodę otrzymał/a
Adam Bahdaj