2012
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
dla najlepszego aktora w polskich filmach sensacyjnych, nagrodę otrzymał/a
Bogusław Linda
2012
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") dla najlepszego polskiego filmu sensacyjnego
2002
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Magdalena Cielecka
1998
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") nagroda aktorska
nagroda organizatorów, nagrodę otrzymał/a
Gustaw Holoubek
1998
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") nagroda dziennikarzy
1998
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") Złoty Jańcio (nagroda główna) nagroda przyznawana przez publiczność
1998
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono jury w protokole wyraziło również ogromne uznanie dla wybitnej kreacji Gustawa Holoubka
1997
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności II nagroda
1997
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna "Srebrna Statuetka Leliwity"
dla najlepszego reżysera, nagrodę otrzymał/a
Jan Jakub Kolski
1997
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") nagroda aktorska
nagroda organizatorów, nagrodę otrzymał/a
Mariusz Saniternik
1997
Kair (MFF) Główna Nagroda "Złota Piramida" za najlepszy film artystyczny
1997
Cabourg (FF Romantycznych) nagroda publiczności
1996
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Rafał Królikowski
1996
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Bogdan Sölle
1996
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Narodów Słowiańskich i Prawosławnych "Złoty Rycerz") Nagroda za najlepszą muzykę, nagrodę otrzymał/a
Zygmunt Konieczny
1996
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Narodów Słowiańskich i Prawosławnych "Złoty Rycerz") Nagroda za najlepszą scenografię, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Saloni-Marczewski
1995
Tokio (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Jury
1995
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Jan Jakub Kolski
1994
Valenciennes (F Kina Akcji i Przygody) nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Bogusław Linda
1994
Valenciennes (F Kina Akcji i Przygody) nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Władysław Pasikowski
1993
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: najlepszy film polski; za rok 1992, nagrodę otrzymał/a
Władysław Pasikowski
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Jaskółka
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Wanda Zeman
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Niciński
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Michał Lorenc
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Władysław Pasikowski
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Bogusław Linda
1991
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego
1991
1991
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego
za debiut reżyserski, nagrodę otrzymał/a
Mariusz Treliński
1991
1991
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono, nagrodę otrzymał/a
Sławomir Kryński
1991
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist"), nagrodę otrzymał/a
Wojciech Nowak
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Jury
za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Nalepa
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Ewa Pakulska
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Nowak
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nominacja w kategorii: Najlepsza drugoplanowa rola kobieca, nagrodę otrzymał/a
Beata Tyszkiewicz
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nominacja w kategorii: Najlepsza główna rola kobieca, nagrodę otrzymał/a
Anna Majcher
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nominacja w kategorii: Najlepszy film
1990
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Ewa Krauze
1990
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Przedworski
1990
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nominacja w kategorii: Najlepsza drugoplanowa rola męska, nagrodę otrzymał/a
Jan Peszek
1989
1989
1989
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego, nagrodę otrzymał/a
Robert Gliński
1989
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego, nagrodę otrzymał/a
Bolesław Michałek
1988
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Fundacji Kultury Polskiej, nagrodę otrzymał/a
Jan Peszek
1988
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie"
za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Robert Gliński
1987
Syrenka Warszawska (nagroda Klubu Krytyki Filmowej SDP) w kategorii filmu fabularnego
1987
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) nagroda Przedsiębiorstwa Dystrybucji Filmów
1987
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę kobiecą
w wyniku plebiscytu publiczności, nagrodę otrzymał/a
Joanna Sienkiewicz
1987
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę męską
w wyniku plebiscytu publiczności, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Wysocki
1987
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda ZSMP nagroda ZW ZSMP w Słupsku dla najlepszego filmu w słupskiej edycji Koszalińskich Spotkań Filmowych
1987
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie
1987
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie"
za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Marek Koterski
1987
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Mirosława Garlicka
1986
Gdańsk - Gdynia - Sopot (Festiwal Filmowy "Ludzie i Morze") Złoty Żagiel
1985
Moskwa (MFF) Nagroda Jury Dziecięcego
1985
Moskwa (MFF) nagroda specjalna jury
1985
Chicago (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci) Nagroda Specjalna Jury
1985
Autrans (Międzynarodowy Festiwal Filmów Śniegu i Lodu) Wyróżnienie Specjalne
1984
Syrenka Warszawska (nagroda Klubu Krytyki Filmowej SDP) w kategorii filmu fabularnego wyróżnienie w kategorii filmu fabularnego
1984
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
1984
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego Złote; 8 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (5-8.08)
1984
Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Skrzepiński
1984
1984
Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci, nagrodę otrzymał/a
Zygmunt Samosiuk
1984
Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci, nagrodę otrzymał/a
Piotr Fronczewski
1984
Karlovy Vary (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Wielka Nagroda Specjalna Jury
1984
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Przedsiębiorstwa Dystrybucji Filmów (w l. 1984, 1986 OPRF "Polkino") za najbardziej frekwencyjny film sezonu
1984
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Blaszyński
1984
Bańska Bystrzyca (FF Czeskich i Słowackich) Nagroda Specjalna
1983
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut reżyserski za debiut pełnometrażowy; za ciekawe studium psychologiczne młodej kobiety
1983
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut reżyserski
za debiut średniometrażowy; za interesującą i oryginalną formę przekazu, nagrodę otrzymał/a
Henryk Dederko
1980
Tarnów (Festiwal Filmów Sportowych) "Złoty Laur"
1980
Auxerre (MFFK) III Nagroda
1979
Trento (Trento Film Festival) II Nagroda
1979
San Sebastian (MFFGórskich) Nagroda "Pagoa"(Buka)
1979
Ołomuniec (Festiwal Akademia Film Olomuc)
1979
Nowe Delhi (MFF) "Złoty Paw"
1979
Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych DOK Leipzig) Srebrny Gołąb
1979
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Specjalna "Srebrny Lajkonik"
1979
Gijon (MFF dla Dzieci i Młodzieży) Nagroda "Asturias"
1979
Bruksela (Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych) Nagroda Belgijskiego Centrum Młodzieżowego