2023
Tirana (Tirana European Youth Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
2023
Tirana (Tirana European Youth Film Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Malte Rosenfeld
2023
Paszport "Polityki" (nagroda kulturalna tygodnika "Polityka") Nominacja
w kategorii: Film, nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Smoczyńska
2023
Ostrów Wielkopolski (Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy) Grand Prix Komeda, nagrodę otrzymał/a
Zuzanna Wrońska
2023
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych)
za zdjęcia do filmu fabularnego, nagrodę otrzymał/a
Jakub Kijowski
2023
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono za "stworzenie dwuosobowego państwa w świecie gdzie nie ma miejsca na ich wrażliwość"
2023
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Female Voice
za "doskonałość i wybitną pracę nad niezwykłym filmem, który jest dopracowany w każdym aspekcie, lecz przede wszystkim za odwagę i brawurę we wcieleniu w życie wizji tego dziwnego świata przedstawionego w filmie", nagrodę otrzymał/a
Klaudia Śmieja-Rostworowska
2023
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Złoty Bilet
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2022
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Dziennikarzy
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Zuzanna Wrońska
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Jagna Dobesz
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
2022
British Independent Film Award Nagroda w kategorii: Najlepsze role pierwszoplanowe, nagrodę otrzymał/a
Letitia Wright
2022
British Independent Film Award Nagroda w kategorii: Najlepsze role pierwszoplanowe, nagrodę otrzymał/a
Tamara Lawrance
2021
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") III Nagroda za "kobiecość, wygrywającą wszystko"
2021
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych uzasadnienie jury: "Misją Stowarzyszenia Kin Studyjnych jest zauważenie tego, co łatwo przegapić, odkrywanie i wspieranie potencjału artystycznego, który gwarantuje dobre, ambitne, wrażliwe oraz emocjonalne kino"
2021
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Stowarzyszenia Kobiet Filmowców
za "wkład w rozwój kobiecej perspektywy w filmie pełnometrażowym"; uzasadnienie jury: "Film, który podejmuje ważny i właściwie nieobecny w kinie temat kobiecej seksualności w kontekście menopauzy. Temat pomijany, uznawany za nieistotny i wstydliwy, a przecież dotyczy lub będzie dotyczył ponad połowy ludzkości. Mamy nadzieję, że dzięki kreacji aktorskiej kino z większą empatią i odwagą sięgnie po ten temat", nagrodę otrzymał/a
Grażyna Misiorowska
2021
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę kobiecą
za "czar i charme", nagrodę otrzymał/a
Grażyna Misiorowska
2020
2020
Montreal (Fantasia International Film Festival) Nagroda Główna w konkursie Cheval Noir
2020
Montreal (Fantasia International Film Festival) Nagroda za reżyserię
w konkursie Cheval Noir, nagrodę otrzymał/a
Daria Woszek
2020
Montreal (Fantasia International Film Festival) Nagroda za rolę kobiecą
w konkursie Cheval Noir, nagrodę otrzymał/a
Grażyna Misiorowska
2020
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Publiczności
2020
Gijon (Festival Internacional de Cine de Gijón) Grand Prix
2020
Gijon (Festival Internacional de Cine de Gijón) Nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Grażyna Misiorowska
2019
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę męską
za "stworzenie postaci, której widzowie kibicują z całego serca. Za autoironię i wzruszenie", nagrodę otrzymał/a
Wojciech Mecwaldowski
2019
Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Nagroda Publiczności
2019
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda "łOŁ" Stowarzyszenia "Ośla Ławka" za "coś nowego"
2019
Bytom (Bytom Film Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2019
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Brylantowy Bilet
2018
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Grand Prix za "oryginalny filmowy język, doskonałe operowanie metaforą, odwagę w wyborze tematu i umiejętność opowiadania bez patosu o rzeczach najważniejszych"
2018
2018
2018
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Wyróżnienie za "odwagę stawiania pytań naiwnych i śmiechu z wielkich spraw"
2018
Giżycko (Giżycki Festiwal Filmowy) "Kryształowy Żagiel" za najlepszy debiut
2017
Warszawa (Teatroteka Fest) Nagroda Rektora Akademii Teatralnej w Warszawie dla studenta lub absolwenta tej uczelni
za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Agata Puszcz
2017
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Wyróżnienie aktorskie, nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Podsiadlik
2017
Saturn, Nagroda Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films Nominacja w kategorii: Najlepszy Horror
2017
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix Konkursu Kina Niezależnego
2017
Kitzbühel (Filmfestival Kitzbühel) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2016
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Paweł Flis
2016
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy") Warszawski Feniks za najlepszy film fabularny
2016
Providence (Rhode Island International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2016
2016
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Paweł Flis
2016
Houston (WorldFest-Houston International Film Festival) Gold Remi
2016
Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda im. Ewy Kamirskiej dla najlepszego filmu w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Fabularnych (w roku 2014 przyznana jako Nagroda Specjalna w Konkursie Młodego Kina) za "znalezienie ciepłego i pełnego ironii klucza do historii opowiadającej los człowieka zmagającego się z samotnością"
2016
Bruksela (Brussels International Fantastic Film Festival) Nagroda Specjalna Jury
2016
2015
Sitges (MFF Fantastycznych i Grozy) nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Paweł Flis
2015
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Dyplom za "niekonwencjonalną interpretację klasycznego dzieła literackiego"
2015
Hajfa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za najlepszy film w kategorii "Between Judaism and Israelism"
2015
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Wyróżnienie Specjalne
2015
Austin (Fantastic Fest) Nagroda dla najlepszego filmu w kategorii: Horror
2013
2012
Warszawa (Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów") I Nagroda
w Scenariuszowym Konkursie Filmów Krótko- i Średniometrażowych; za "brutalne poczucie humoru, twórczą bezczelność i genialne dialogi", nagrodę otrzymał/a
Sylwester Jakimow
2012
Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Wyróżnienie za "nadanie artystycznej rangi bardzo ważnym zjawiskom społecznym"
2012
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
2012
Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Wyróżnienie za "niezwykłą estetykę, piękno zdjęć, scenografii i gry aktorskiej"
2011
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego
2011
Praga (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Febiofest") Grand Prix
2011
Ploeszti (Europejski Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Marcin Wrona
2011
Mons (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Grand Prix
2011
Mons (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Grażyna Trela
2011
Mons (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Dariusz Glazer
2011
Mons (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Jankowski
2011
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Główna w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
2011
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny
2011
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda Specjalna Jury (w Konkursie Młodego Kina) za "odwagę formalną, bezkompromisowość i zmysł obserwacji"
2011
2011
2010
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Eryk Lubos
2010
Reykjavik (MFF) Wyróżnienie
2010
Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy) "Złota Afrodyta"
w kategorii: najlepsza główna rola męska, nagrodę otrzymał/a
Eryk Lubos
2010
Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy) "Złota Afrodyta" w kategorii: najlepszy film
2010
Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy) "Złota Afrodyta"
w kategorii: najlepszy reżyser, nagrodę otrzymał/a
Marcin Wrona
2010
Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy) "Złota Afrodyta"
w kategorii: najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Marcin Wrona
2010
Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy) "Złota Afrodyta"
w kategorii: najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Grażyna Trela
2010
Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy) "Złota Afrodyta"
w kategorii: najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Marek Pruchniewski
2010
2010
2010
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Srebrne Lwy
2010
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
2010
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Piotr Kmiecik
2010
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Zieliński
2010
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Schuchardt
2010
Avanca (MF Fabularnych, Telewizyjnych i Video) Nagroda za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Eryk Lubos
2010
Avanca (MF Fabularnych, Telewizyjnych i Video) Wyróżnienie Specjalne
2009
2009
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy
2009
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Sikora
2009
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Marcin Wrona
2009
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Grażyna Trela
2009
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Marek Pruchniewski
2008
Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Grand Prix
2008
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Etiud Filmowych
2008
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
2008
Łódź (Festiwal Kina Niezależnego "OFF jak gorąco") Nagroda Jury w kategorii: najlepszy film fabularny
2008
Łódź (Festiwal Kina Niezależnego "OFF jak gorąco") Nagroda specjalna Jury za najlepszą reżyserię
2008
Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2007
Sopot (Sopot Film Festival) Honorowe Wyróżnienie Organizatora
2007
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film fabularny
2007
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Grand Prix konkursu "Młode Kino Polskie"
2007
Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego