2019
Wenecja (Ca'Foscari Short Film Festival) Grand Prix uzasadnienie jury: "Reżyserka, doskonale wykorzystując nieliniową strukturę narracji, tworzy niezwykły portret młodej kobiety poszukującej swojej tożsamości w obcym kraju, który chciałaby nazwać „domem”"
2019
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda Specjalna "Cinema Without Borders"
2018
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Wyróżnienie Specjalne, nagrodę otrzymał/a
Daria Polunina
2018
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Filmowej Małopolski w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "podjęcie ważnego, współczesnego tematu, opowiedzianego w nieoczywisty sposób oraz za silny portret kobiecy"
2010
Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Wyróżnienie
2009
2008
Żytawa (Nyski Festiwal Filmowy) Nagroda Główna
2008
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski
2008
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") "Złoty Anioł" dla najlepszego filmu polskiego
2008
Świdnica (Festiwal Reżyserii Filmowej) Złoty Dzik
za "kunszt reżyserski i umiejętność posługiwania się poetyckim językiem filmowym", nagrodę otrzymał/a
Andrzej Jakimowski
2008
Rabat (Międzynarodowy Festiwal Filmów Autorskich) nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Ewelina Walendziak
2008
Paryż - Chatenay-Malabry (Festival du Film Chatenay-Malabry) Wielka Nagroda Jury
2008
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda "Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego za "uniwersalne ludzkie wartości, za to co we współczesnym świecie tak rzadkie; za optymizm i ciepło i wreszcie za to, co jest kwintesencją sztuki i za magię"
2008
Miami (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Grand Prix
2008
Kijów - Odessa (Open Ukrainian Film Festival) Wielka Nagroda Jury
2008
Ińsko (Ińskie Lato Filmowe) "Złota Rybka"
2008
Baku (East-West International Film Festival) Nagroda Jury Młodzieżowego
2008
Angers (Europejski Festiwal Debiutów Filmowych "Premier Plans") Nagroda Publiczności
2008
Angers (Europejski Festiwal Debiutów Filmowych "Premier Plans") Nagroda Specjalna Jury
2008
2008
2008
2008
2008
2008
2008
2008
2007
Wenecja (MFF) Nagroda Europa Cinema dla Najlepszego Filmu Europejskiego
2007
Wenecja (MFF) wyróżnienie UNICEF
2007
Thessaloniki (International Thessaloniki Film Festival) Nagroda Wartości Ludzkich
2007
Tbilisi (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Główna "Złoty Prometeusz" dla najlepszego filmu
2007
Tbilisi (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda im. Siergieja Paradżanowa za "wysoki poziom artystyczny i wrażliwość"
2007
Sao Paulo (MFF) Nagroda Specjalna Jury
2007
Mannheim-Heidelberg (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Specjalna Jury
2007
Mannheim-Heidelberg (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Wyróżnienie Jury Właścicieli Kin
2007
Kars (Festival of European Films on Wheels) Brązowa Gęś
2007
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
2007
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Adam Bajerski
2007
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
2007
Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage") Nagroda Główna w Konkursie Filmów Polskich
pełna nazwa festiwalu: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage", nagrodę otrzymał/a
Adam Bajerski
2007
Bratysława (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda FIPRESCI