2003
2003
2002
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Dziennikarzy, nagrodę otrzymał/a
Przemysław Wojcieszek
2002
Park City (Slamdance Film Festival) Kodak Vision Award For Best Cinematography, nagrodę otrzymał/a
Jolanta Dylewska
2001
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Czeczot
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Prezydenta Gdyni
za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Magdalena Schejbal
1998
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego odtwórcy roli dziecięcej
w Konkursie Polskim, nagrodę otrzymał/a
Mariusz Bielecki
1998
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki za scenografię
w Konkursie Polskim, nagrodę otrzymał/a
Barbara Komosińska
1995
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Grand Prix "Biała Kobra"
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Fundacji Kultury Polskiej, nagrodę otrzymał/a
Damian Lubas
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Fundacji Kultury Polskiej, nagrodę otrzymał/a
Daniel Nowak
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Fundacji Kultury Polskiej, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Lempa
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut reżyserski lub drugi film, nagrodę otrzymał/a
Michał Rosa
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Pospieszalski
1993
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego
1993
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury
1993
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
1992
San Sebastian (MFF) nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Krystyna Janda
1992
1992
1992
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Stanisław Tym
1990
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego, nagrodę otrzymał/a
Mirosław Bork
1990
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1989
San Sebastian (MFF) nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Mirosław Bork
1989
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut reżyserski
wyróżnienie za debiut kinowy, nagrodę otrzymał/a
Mirosław Bork
1989
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Prezydenta Gdyni
1988
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury
1988
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Domaradzki
1988
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Muzeum Kinematografii w Łodzi nagroda przyznana filmowi z okazji 80-lecia polskiej twórczości fabularnej jako "obrazowi prekursorskiemu w poszukiwaniu nowych środków ekspresji, twórczo wzbogacającemu język sztuki filmowej"
1988
Dunkierka (MFF) Nagroda Specjalna Jury
1987
Nagroda Artystyczna Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego
I stopnia, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1987
1987
Nagroda Niezależnego Komitetu Kultury "Solidarności" dla najlepszego filmu roku za rok 1986
1987
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego
za rok 1986, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1987
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1987
1987
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Jan Purzycki
1987
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda im. prof. Bolesława Lewickiego uczestników seminarium dla nauczycieli
1987
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Publiczności
1987
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut reżyserski
wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1987
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut reżyserski, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1987
Gdańsk (Młode Kino Polskie) nagroda w kategorii filmów fabularnych
1986
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski
przyznana podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie, nagrodę otrzymał/a
Maria Zmarz-Koczanowicz
1986
1986
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Brązowy Lajkonik, nagrodę otrzymał/a
Maria Zmarz-Koczanowicz
1986
1985
Chianciano Terme (International Tv Drama Festival "Teleconfronto") Grand Prix
1984
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: najlepszy film polski; za rok 1983, nagrodę otrzymał/a
Sylwester Chęciński
1984
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) nagroda Przedsiębiorstwa Dystrybucji Filmów
1984
Avellino (MFF Neorealistycznego) II Nagroda
1983
1981
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Rogulski
1978
Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: najlepszy film o tematyce współczesnej; za trylogię: "Sami swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć"; przyznana za rok 1977; nazwa nagrody: Nagroda "Filmu"
1978
Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: najlepszy film o tematyce współczesnej; za trylogię: "Sami swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć"; przyznana za rok 1977; nazwa nagrody: Nagroda "Filmu"
1977
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
"Marcinek"; 5 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (16-19.04), nagrodę otrzymał/a
Janusz Nasfeter
1977
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie"
1976
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Sławomir Idziak
1975
1975
Medal Komisji Edukacji Narodowej
za walory wychowawcze serialu, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Mularczyk
1975
Medal Komisji Edukacji Narodowej
za walory wychowawcze serialu, nagrodę otrzymał/a
Wiesław Gołas
1975
Medal Komisji Edukacji Narodowej
za walory wychowawcze serialu, nagrodę otrzymał/a
Sylwester Chęciński
1975
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz
w kategorii filmu telewizyjnego, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Kubikowski
1974
Nagroda "Laur Młodej Twarzy" (RW FSZMP)
1974
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda za pierwszoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Wacław Kowalski
1974
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono
1974
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Publiczności nazwa festiwalu: II Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzi i film"
1974
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Sylwester Chęciński
1974
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę męską
nagroda redakcji "Panoramy Północy"; nazwa festiwalu: II Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzi i film", nagrodę otrzymał/a
Wacław Kowalski
1974
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Mularczyk
1974
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności
1972
1971
1971
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Świebodzińskiej
za "walory poetyckie", nagrodę otrzymał/a
Sylwester Chęciński
1971
Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Grand Prix
1970