Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O RANY, NIC SIĘ NIE STAŁO!!!

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1987
  • Premiera:
    1987. 10. 26
  • Gatunek:
    Komedia, Film obyczajowy
  • Czarno-biały + barwny (tylko napisy początkowe i końcowe), 2350 m, 81 min

    Lokacje: Milanówek, Raciąż.

Rok 1962. W małym prowincjonalnym miasteczku Plichowie przyjazd na praktykę w miejscowej cukrowni gościa zza oceanu, Kubańczyka Roberto Rojasa, staje się wielkim wydarzeniem o znaczeniu ogólnopublicznym. Witają go na dworcu przedstawiciele lokalnych władz, piękne dziewczęta w strojach ludowych, młodzi i starsi mieszkańcy Plichowa.
W tym pamiętnym roku Kuba staje się powodem ostrego starcia politycznego między dwoma największymi mocarstwami świata. Konflikt zbrojny wisi w powietrzu. Odgłosy przetaczającej się gdzieś daleko burzy dość skutecznie potrafią zmącić nawet beztrosko-monotonną atmosferę miasteczka. Znajduje to wyraz w przemówieniach wygłaszanych na przyjęciu powitalnym przez miejscowych działaczy i samego gościa, w długich kolejkach ustawiających się przed sklepami, w doniesieniach telewizyjnych ze świata, które śledzą plichowianie gromadząc się wieczorami w świetlicy "na telewizji", wreszcie w nagłym odwołaniu Roberta do ojczyzny w momencie zaognienia konfliktu.
Zanim jednak nastąpi jego wyjazd, mający złamać serce Krystynie, jednej z najpiękniejszych obywatelek Plichowa, w miasteczku rozegra się jeszcze wiele wydarzeń, zarówno błahych, nic nie znaczących, jak i ważniejszych, a nawet takich, które decydująco wpłyną na losy niektórych plichowian.
Syn komendanta straży pożarnej, Jacek Bukała zakłada wraz ze swoimi przyjaciółmi, Bułką i Bananem, pierwszy w miasteczku zespół beatowy. W miejscu ich potajemnych spotkań, powojennym bunkrze, powstaje podstępny plan skierowany przeciwko Kasi, dziewczynie Jacka, która podczas wakacji wiarołomnie zakochuje się w innym i nawiązuje z nim kontakt korespondencyjny. Aby dziewczyna wróciła do Jacka, przyjaciele postanawiają czuwać nad skrzynkami pocztowymi i przechwytywać posłania miłosne jej nowego adoratora. Realizują plan, podobnie zresztą, jak inne swe zamierzenie - unieszkodliwienie tłumacza i opiekuna Kubańczyka, Łukasza, podejrzewanego przez nich o szpiegostwo na rzecz Ameryki. Pochopna trójka krępuje i zamyka domniemanego amerykańskiego szpiega w swoim bunkrze, skąd uwalnia go dopiero przestraszona takim obrotem sprawy właściwa winowajczyni całego zajścia, piękna siostra Jacka, Krystyna. Ona to bowiem, znudzona zalotami Łukasza i rozdrażniona jego stałą obecnością przy jej ukochanym Roberto, rzuciła nań podejrzenie o szpiegostwo skwapliwie podchwycone potem przez wesołych chłopców. Łukasz jednak potrafi zdyskontować zarówno skruchę dziewczyny, jak i jej rozstanie z Robertem, który tego samego dnia wyjechał na zawsze z Plichowa - prowadzi Krystynę do Urzędu Stanu Cywilnego. W miasteczku odbywa się radosny festyn z występami zespołu Jacka, z kolorowymi racami i z udziałem wszystkich mieszkańców świętujących wieść o zażegnaniu wojny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
7 DNI W KRAJU
Nowela
AutorWaldemar Szarek
AutorJacek Skalski

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

  • 1988
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist")
2024.03.01 02:17:07
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.