Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZA SZYBĄ

  • Etiuda szkolna
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1981
  • Czarno-biały, 13 min

Studencka etiuda fabularna, której fabuła koncentruje się wokół postaci kobiety o imieniu Magda. Jej osoba z początku ukazywana jest przez kamerę dwojako: raz zamkniętą za szybą budki telefonicznej, skąd obserwuje świat i próbuje się dodzwonić do jakiegoś mężczyzny, po raz drugi widzianą przez mężczyznę poprzez szybę w drzwiach prowadzących do jakiegoś pomieszczenia. W drugim ujęciu mężczyzna krzyczy przez drzwi do kobiety prosząc ją, żeby otworzyła, natomiast ta pozostaje głucha na jego prośby. Dwa ujęcia kobiety przeplatają się ze sobą na wizji. Magda, przebywając w budce telefonicznej z początku trzyma w dłoni fotografię przedstawiającą ją samą, mężczyznę, dziewczynkę oraz parę starszych ludzi. Prawdopodobnie stanowią rodzinę. Magda początkowo nigdzie nie telefonuje, co denerwuje kobietę, która chciała skorzystać z budki telefonicznej. Magda dzwoni w końcu do mężczyzny i umawia się z nim w sklepie z meblami. Następnie opuszcza budkę telefoniczną, podążając za dziewczynką, którą zauważyła na zewnątrz kabiny. Magda wchodzi do sklepu meblowego, dziewczynka pojawia się to tu, to tam, a kobieta podąża za jej śmiechem. Do sklepu przychodzi również mężczyzna z fotografii, który upiera się, iż rozmawiał z Magdą przez telefon. Ona twierdzi, że do niego nie dzwoniła. Kobieta dotyka dłonią lustra znajdującego się w sklepie. Ekspedientka prosi żeby zaprzestała tej czynności i odeszła. Kobieta tłucze niechcący lustro, ponieważ chciała odsłonić dziewczynkę, za którą podążała od budki telefonicznej, a która schowała się za nim. Ekspedientka chce wzywać kierownika sklepu. Mężczyzna załagadza sprawę w sklepie. Kobieta jest znów w pokoju, znajduje się tam guzik przywołujący windę. Kobieta wciska go i windziarz otwiera drzwi. Magda wsiada i zjeżdża windą na parter. Po drodze przeżywa jakby wizję, prawdopodobnie rodziców okazujących sobie czułość, zaplatania warkocza dziewczynce oraz czułego dotyku nagich pleców Magdy przez jakąś dłoń. Znów widać Magdę w zamkniętym pokoju. Pod drzwiami stoi mężczyzna i przeprasza kobietę zamkniętą w środku. Wtedy ona wychodzi z pokoju. Okazuje się, że parę zamknięto w nieczynnym już sklepie z meblami. Wezwano stróża i wypuszczono ich. Kamera ukazuje zbliżenie fotografii trzymanej w dłoni przez kobietę. Na zdjęciu widnieje dziewczynka, oraz prawdopodobnie jej rodzice (para ze sklepu z meblami – bohaterowie etiudy ) oraz przypuszczalnie dziadkowie (para z wizji Magdy w windzie).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 04:23:49
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.