Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOM/ŁÓDŹ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 70 min

W 2011 roku sześciu łódzkich muzyków zakłada spółdzielnię socjalną „Ogniwo“ ze środków dotacji z Unii Europejskiej. Był jeden warunek: twórcy spółdzielni musieli być bezrobotni, co w ich przypadku – a utrzymywali się ze zleceń – było łatwe do spełnienia. Efektem powołania spółdzielni był klub DOM, który szybko stał się ważnym obiektem kulturalnym na mapie Łodzi. Jego sześciu właścicieli prowadzi klub w celu rozwijania własnych projektów muzycznych.
Kuba Wandachowicz, prezes spółdzielni, to eks-basista zespołów Cool Kids of Death, NOT, Tryp, a obecnie współtwórca projektu Mister D z Dorotą Masłowską. Drugi z nich to Robert Tuta – muzyk zespołów Agressiva 69, 1984, NOT i Tryp. Wiktor Skok to legenda łódzkiej sceny punkrockowej lat 90. i lider działającego od ponad 20 lat zespołu Jude. Dwóch kolejnych założycieli to znani łódzcy didżeje: Jakub „Rebus“ Szczeciński i Marcin „Eddie Rebel” Byczewski. To oni zajmują się organizacją imprez w klubie. Główną postacią filmu jest jednak szósty z nich – Witek Munnich wykorzystywany do najtrudniejszych prac jako osoba o najmniejszym dorobku twórczym i najniższej asertywności. Film pokazuje oczami Witka szeroką dwuletnią działalność klubu: od koncertów przez imprezy didżejskie, aż po targi staroci. Jest to również portret czterdziestoletnich artystów, którzy próbują godzić zawód muzyka z dorosłym i odpowiedzialnym życiem. Wykorzystano własne archiwalia reżysera, który w poprzednich trzech filmach dokumentował działalność muzyków.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 03:22:28
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.