Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PUZZLE DOC

  • Podtytuł: PORTRET JĘZYKA W CZASACH ONLINE
  • Film fabularny - krótkometrażowy
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2018
  • Barwny, 30 min

Używamy go wszyscy, lecz nie zawsze zastanawiamy się nad jego formą. Tymczasem język daje nieograniczone możliwości, zwłaszcza w czasach online. Bo język to nie tylko mowa, lecz także sztuka… Zwłaszcza wtedy, gdy sztuka przemawia swoim własnym językiem.
Widz "Puzzle Doc" postawiony zostaje w sytuacji dobrze mu znanej z codzienności: kadr filmu odpowiada ekranowi komputera, na którym pojawiają się kolejne, utrzymane w różnorodnych poetykach, nowele. Reportaż sąsiaduje tu z kryminałem noir, a program telewizyjny poprzedzony zostaje zwiastunem gry komputerowej. Forma filmu Mariusza Korycińskiego jest więc jednocześnie jego treścią: dla twórców tej dokudramy przestrzenią porozumienia może być bowiem kultura popularna. "Puzzle Doc" jest zaproszeniem do współczesnej Nibylandii, zaludnionej papierowo-celuloidowymi postaciami. Jeśli widz z niego skorzysta, stanie się współtwórcą filmu - układając puzzle różnych gatunków, myśli i emocji.
Na ekranie (komputera) m.in. autorzy kryminałów Katarzyna Bonda ("Sprawa Niny Frank") i Jarosław Klejnocki ("Przylądek pozerów"), a także reżyser Borys Lankosz ("Ziarno prawdy") oraz filozof Stanisław Krajewski ("Czy matematyka jest nauką humanistyczną?").

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2019
    Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Nagroda Specjalna Dyrektora Artystycznego "Nurt" Krzysztofa Miklaszewskiego
    za "pierwszą udaną próbę filmowej wizualizacji procesu społecznej niemożności ludzkiego porozumienia dzięki funkcjonowaniu w obecnej rzeczywistości kilku, absolutnie ze sobą < nie – kompatybilnych> systemów komunikacji"
  • 2020
    Warszawa (Festiwal Filmów Edukacyjnych "Edukino")-Złoty Kopernik
    w kategorii: Sztuka
2024.03.01 04:38:51
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.