Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BLIZNA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1998
  • Gatunek:
    Reportaż

Odczuwają ogromny brak miłości. Nie kochają świata. Nie lubią siebie. Nie potrafią się odnaleźć w życiu rodzinnym. Cierpienie, niemożność poradzenia sobie z życiem, sobą i innymi zawiodła ich do specjalisty, a potem na psychoterapię. Jej przejście nie gwarantuje wyleczenia, ale daje szansę zrozumienia przyczyn złego losu, zaakceptowania siebie, a może i wybaczenia krzywdzicielowi, którym zazwyczaj był ktoś najbliższy - ojciec, matka... Grażyna Kędzielawska znalazła grupę do głębi nieszczęśliwych ludzi, którzy zgodzili się, by filmować przebieg ich terapii. Dzięki temu powstał wstrząsający dokument odsłaniający ogrom skrywanego i nagle odsłoniętego cierpienia, uwolnionego żalu i bólu zmuszającego do oczyszczających łez, spazmatycznego szlochu. Film zmusza do refleksji. Bo wprawdzie przyczyną cierpień ludzi, których oglądamy, było molestowanie seksualne w dzieciństwie (autorka tak konstruuje dokument, że wspomina się o tym bardzo dyskretnie), to przecież nieudane życie może być konsekwencją każdej krzywdy i przemocy doznanej w dzieciństwie. Odtrącenie, zaniedbywanie, brak miłości mogą dokonać psychicznych i emocjonalnych okaleczeń rzutujących na całą przyszłość. Ten film chwilami chwyta widza za gardło. Zarazem jednak wywołuje opór przed tak niedyskretnym wdzieraniem się w to, co dzieje się z ludźmi, którzy boleśnie poznają siebie i próbują dotrzeć do wypychanych z pamięci źródeł swego cierpienia, rozdrapując blizny po ranach z przeszłości. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:15:38
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.