Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nowości wydawnicze: Przewodnik o filmowej Łodzi

28 grudnia 2021

Nakładem łódzkiego Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju "Regio" ukazało się drugie, rozszerzone wydanie "Przewodnika po filmowej Łodzi" Macieja Kronenberga i Krzysztofa Olkusza, przy konsultacji merytorycznej i ze wstępem Mieczysława Kuźmickiego, wieloletniego dyrektora Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Pierwsze wydanie przewodnika ukazało się w roku 2010. Przedstawiono w nim kilkadziesiąt produkcji filmowych związanych z miastem. Ostatnia dekada to dla filmowej Łodzi bardzo ważny i udany czas, wystarczy wspomnieć nagrodzoną Oscarem "Idę" (2013) i "Zimną wojnę" (2018) Pawła Pawlikowskiego, obydwie kręcone w naszym mieście.

Nowe wydanie uwzględnia najnowsze filmy, nie pomijając starszych pozycji. „Przewodnik po filmowej Łodzi” to aż 384 strony, 11 rozdziałów, ponad 250 tytułów filmowych, 9 tras spacerów, a także 2 trasy poświęcone łódzkim pałacom, które niejednokrotnie w historii Łodzi stawały się planami filmowym, a w których dziś działają takie instytucje, jak Muzeum Miasta Łodzi czy Muzeum Kinematografii.


Książkę nabyć można w księgarni Wydawnictwa.

© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman