Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

31. Festiwal Mediów "Człowiek w Zagrożeniu"

15 listopada 2021

Ponad sto filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych i reportaży radiowych znajdzie się w programie 31. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Festiwal odbędzie się w Łodzi w dniach 23-28 listopada 2021 oraz online na www.czlowiekwzagrozeniu.pl.

W konkursie filmów dokumentalnych weźmie udział 15 tytułów:Nagrody przyzna jury: Kinga Dębska, Kaja Klimek, Monika Kotecka, Maciej Cuske, Jerzy Śladkowski. Będą to: Grand Prix Nagroda Miasta Łodzi w wysokości 15 tys. zł oraz statuetka Białej Kobry autorstwa prof. Zbigniewa Dudka z ASP w Łodzi, Nagroda "Cierpliwe oko" im. Kazimierza Karabasza w wysokości 10 tys. zł ufundowana przez Narodowe Centrum Kultury, Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich w wysokości 5 tys. zł i Nagroda za przezwyciężanie zagrożeń im. Aleksandra Kamińskiego w wysokości 5 tys. zł.
W konkursie reportaży telewizyjnych jurorami będą Alicja Grzechowiak, Dariusz Bugalski i Grzegorz Kuczek. Na Nagrodę Miasta Łodzi w wysokości 5 tys. zł i Nagrodę Tygodnika Angora w wysokości 2,5 tys. zł szanse mają twórcy 10 reportaży.
W Konkursie Reportaży Radiowych (jury: Lidia Lasota, Krzysztof Skowroński, Jan Smyk) o Nagrodę Prezesa Radia Łódź w wysokości 5 tys. zł rywalizują twórcy ośmiu reportaży.
W programie festiwalu znajdą się także nowe filmy dokumentalne ze świata. Widzowie zobaczą m.in. filmy o potrzebie docierania do ludzi z rzetelną informacją (Redakcja śledcza, Pisane ogniem, Tysiąc małych ran, Dalekowschodnia golgota), o walce kobiet o prawa i godność (Zielona fala, Polki walczą o prawo do aborcji, Życie Ivanny) czy o Bliskim Wschodzie (Wspólny cel, Przed rewolucją).
Gośćmi Festiwalu będą twórcy prezentowanych filmów i reportaży oraz ich bohaterowie, a także twórcy podcastów: m.in. Dariusz Rosiak z Raportu o stanie świata, Maciej Okraszewski z Działu Zagranicznego, Agnieszka Obszańska z Radia 357, Katarzyna Michalak z Radia Lublin.
Na Festiwalu będzie można również zobaczyć filmy unikatowe: dokumenty nakręcone w stanie wojennym w Studiu im. Karola Irzykowskiego (m.in. przez lata uważaną za zaginioną Słoneczną gromadę w reżyserii Wojciecha Maciejewskiego, która nigdy nie doczekała się wejścia do oficjalnej dystrybucji) oraz zrealizowane w latach 80. zdigitalizowane reportaże telewizyjne z OTVP Łódź. Ponadto przegląd tytułów uhonorowanych w poprzednich edycjach Nagrodą im. A. Kamińskiego za "przezwyciężanie zagrożeń".

© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego