Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zbliża się 10. Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim

6 sierpnia 2021

W dniach 22 - 28 sierpnia w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się 10. edycja Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy "Grand Prix Komeda".

W konkursie festiwalu o nagrodę za najlepszą muzykę do filmu rywalizować będą kompozycje z następujących filmów:


O tym, kto zdobędzie główną nagrodę festiwalu, zadecyduje jury w składzie: Ewa Błaszczyk, Kinga Dębska, Radzimir Dębski, Tomasz Lach (pasierb Krzysztofa Komedy), Paweł Mykietyn i Jan Kanty Pawluśkiewicz.


To nie wszystko. Kilka filmów zostanie wyświetlonych w ramach „Pokazów specjalnych” oraz w sekcji „Komeda na Komedzie” . W tej ostatniej zobaczymy film z 1963 r. "Ubranie prawie nowe" w reżyserii Włodzimierza Haupe z muzyką Krzysztofa Komedy. Pokaz specjalny to m.in. "Biały potok" w reżyserii Michała Grzybowskiego. Drugi tytuł to głośny obraz "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego z muzyką Tadeusza Nalepy. Pokaz specjalny odbędzie się z udziałem Mariusza Wilczyńskiego i Anny Dymnej, która użyczyła swego głosu jednej z głównych postaci "Zabija".

Festiwal jednak to nie tylko filmy, ale i spotkania z twórcami kina. W sumie na festiwalowe wydarzenia do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie ok. 40 gości. Z wieloma z nich publiczność spotka się po projekcjach filmów z ich udziałem. Warto zaznaczyć, że na festiwalu będą obecni wszyscy kompozytorzy muzyki filmowej, którzy są nominowani do nagrody Grand Prix Komeda, ponadto będą także aktorzy, występujący w prezentowanych obrazach, czy zaproszeni reżyserzy. Gościć w Ostrowie będą m.in.: Maciej Bochniak, Anna Dymna, Piotr Głowacki, Łukasz Grzegorzek, Krzysztof Majchrzak, Mateusz Rakowicz, Marcin Sauter, Iwona Siekierzyńska i Rafał Zawierucha.
Pretekstem do spotkań z gośćmi będą nie tylko filmy, wystawa czy okołofilmowa debata, ale i książki. Podczas 10. GPK odbędą się trzy spotkania autorskie, a ich bohaterami będą: Ewa Błaszczyk, Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski oraz Andrzej Korzyński, Maria Szabłowska i Michał Wilczyński.

Festiwal to także muzyka. W tym roku organizatorzy, Ostrowskie Centrum Kultury, zapraszają na trzy muzyczne wydarzenia. W dzień otwarcia publiczność usłyszy zespół Krzysztof Majchrzak Quartet z projektem "Barokowa suita Komedowa", w którym inspiracją dla Krzysztofa Majchrzaka do napisania scenariusza koncertu była Komedowa "Litania". Na festiwalu zagra także formacja EABS, natomiast 10. odsłonę Grand Prix Komeda zamknie projekt "Matnia i śpiewnik" Kamila Piotrowicza i Jana Młynarskiego, którym towarzyszyć będą znakomici muzycy i wokaliści. W tym projekcie muzycznym liderzy postanowili połączyć siły i spotkać się z Krzysztofem Komedą oraz jego genialnymi melodiami filmowymi, z których wiele zostało zaopatrzonych w słowa. Teksty Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej zaśpiewają: Gaba Kulka, Monika Borzym i Marcin Januszkiewicz.

W sobotę, 28 sierpnia, zostanie ogłoszony werdykt jury konkursu Grand Prix Komeda na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. Tego dnia poznamy także laureatów Nagrody Publiczności i Nagrody im. Wojciecha Jerzego Hasa. Zostanie również wręczona Nagroda Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości, której laureatem jest w tym roku znakomity kompozytor z olbrzymim i różnorodnym dorobkiem – twórca muzyki filmowej, teatralnej, telewizyjnej, rozrywkowej, piosenek czy utworów instrumentalnych Andrzej Korzyński. – W Ostrowie Wielkopolskim, podczas X Grand Prix Komeda, przygotowujemy mnóstwo atrakcji wokół nagrody dla mistrza Andrzeja. Przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi wystawa plakatów z jego filmów, kompakty i winyle wydane przez GAD, "Zagubiony diament" – dokument Grzegorza Brzozowicza o międzynarodowej karierze Korzyńskiego, na który zaprosi sam reżyser, wreszcie spotkanie autorskie i promocja wywiadu rzeki "Znam wszystkie wasze numery" z udziałem bohatera, autorki rozmowy – Marii Szabłowskiej, oraz Michała Wilczyńskiego, szefa Gad Records, wydawcy muzyki Andrzeja Korzyńskiego – mówi dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski.

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl