Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zgłoszenia do konkursów Script Fiesty

22 grudnia 2022

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Script Fiesty – jedynego w Polsce i jednego z największych w tej części Europy festiwalu scenarzystów. Od 30 marca do 2 kwietnia 2023 r. w stołecznym Kinie Elektronik odbywać się będą warsztaty, spotkania z twórcami i projekcje filmów. Jak co roku w ramach festiwalu przeprowadzone zostaną konkursy (konkurs główny oraz konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego lub internetowego), do których można przesyłać już zgłoszenia. Ich zwycięzców wyłonią m.in. Ilona Łepkowska, Agnieszka Smoczyńska, Dorota Kędzierzawska, Jerzy Stuhr, Szczepan Twardoch, Jerzy Antczak i Janusz Majewski.

Do pierwszego z nich twórcy mogą zgłaszać swoje filmy fabularne, które miały premierę kinową lub cyfrową w ciągu ostatnich 12 miesięcy (od 1 grudnia 2021 r. do 30 listopada 2022 r.). Zgłoszenia można przesyłać do 15 stycznia 2023 r. do godziny 16.00, korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej festiwalu. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 50 tys. zł.

Konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego lub internetowego przeprowadzony zostanie dwuetapowo. Aby zgłosić się do pierwszego etapu, należy do 31 stycznia przesłać jednostronicowy synopsis serialu. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie maksymalnie dziesięć, których autorzy przejdą do drugiego – finałowego – etapu. Ci, którzy się do niego zakwalifikują, zostaną poproszeni o rozwinięcie projektu do postaci scenariusza pilotażowego odcinka serialu. Dla finalistów zorganizowane zostaną dodatkowe warsztaty w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. zł. W jury konkursu na koncepcję serialu telewizyjnego lub internetowego zasiądą: reżyserka i scenarzystka Joanna Kos-Krauze, krytyk filmowy, konsultant scenariuszowy i scenarzysta Michał Oleszczyk, a także scenarzysta Piotr Szymanek.


Więcej informacji na temat Script Fiesta można znaleźć na jej stronie internetowej.

© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency