Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Off Cinema po raz 25. w Poznaniu

13 października 2021


Od 19 do 24 października w salach kinowych Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędą się pokazy filmowe i spotkania w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA.

więcej...

Przywrócone arcydzieła w Krakowie: "Zemsta" i "Lawa"

27 września 2021


Zapraszamy na kolejne spotkania w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (Kraków, ul. Rajska 12) w ramach cyklu "Przywrócone arcydzieła". Jest to autorski program krytyka Łukasza Maciejewskiego przypominającego najlepsze filmy polskie i ich twórców.

więcej...

Agnieszka Holland z Platynowymi Lwami

29 czerwca 2021


"Platynowe Lwy", nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za całokształt twórczości otrzyma w tym roku Agnieszka Holland. Reżyserka i scenarzystka odbierze statuetkę Platynowych Lwów we wrześniu, podczas finałowej gali 46. festiwalu.

Jan Holoubek laureatem Nagrody im. Janusza Morgensterna

1 czerwca 2021


Jan Holoubek, reżyser filmu "25 lat niewinności" został laureatem Nagrody im. Janusza "Kuby" Morgensterna „Perspektywa”.
Nagroda przyznawana jest od 10 lat za najbardziej obiecujący debiut dla reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość.

Jerzy Matuszkiewicz z "Orłem" za Osiągnięcia Życia

19 maja 2021


Jerzy Matuszkiewicz, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej, autor kompozycji do prawie 200 filmów i seriali, m. in. do "Wojny domowej", "Stawki większej niż życie", "Przygód psa Cywila", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Podróży za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana", "Janosika", "Czterdziestolatka" i wielu innych, został tegorocznym laureatem "Orła" za Osiągnięcia Życia.
Nagroda zostanie wręczona podczas gali "Orłów" 21 czerwca.

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl