Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1981
 • Premiera:
  1982. 02. 15
 • Gatunek:
  Film muzyczny, Film biograficzny
 • Barwny (Eastmancolor), 3232 m, 108 min

  Lokacje: m.in. Jabłonna (park i pałac).

  Uwaga: Film jest biografią Hanki Ordonówny (zostały zachowane wszystkie realia i fakty z życia aktorki), choć w filmie nie padają żadne nazwiska (bohaterowie występują jedynie pod rzeczywistymi imionami. Jedyne nazwisko jakie pada - męża Hanki - jest nazwiskiem fikcyjnym), W rzeczywistości mąż Ordonówny nosił nazwisko: Tyszkiewicz.

"Film nie zamierza burzyć legendy i dochodzić ukrytej prawdy. Pragnie on raczej uwierzyć legendzie, a nawet dodać do niej swoje własne domysły. Ludzie, którzy znali bohaterkę, powiedzą o nim, że jest nieprawdziwy. Ci, którzy jej nie znali, niech popatrzą nań jak na legendę gwiazdy". Tak zaczyna się ścieżka dźwiękowa filmu "Miłość ci wszystko wybaczy". Jego twórcy: scenarzysta Krzysztof Teodor Toeplitz i reżyser Janusz Rzeszewski wielokrotnie podkreślali w wywiadach, że ich zamiarem nie jest rekonstruowanie biografii Hanki Ordonówny, legendarnej gwiazdy międzywojennych kabaretów, piosenkarki, której recitale wypełniały do ostatniego miejsca największe wówczas sale widowiskowe stolicy. Mimo zmiany nazwisk i czasami wręcz celowego zaznaczania rozbieżności między faktami a akcją filmu nie ulega jednak wątpliwości, że dzieje filmowej Hanki, dziewczyny z nizin, która robi oszałamiającą karierę w kraju i za granicą, oparte są na biografii Hanki Ordonówny, a właściwie Marii z Pietruszyńskich hrabiny Tyszkiewiczowej.
W filmie opowieść o jej losach przybiera formę retrospekcji. W 1942 r. na Bliskim Wschodzie, w położonym w pobliżu frontu angielskim obozie wojskowym Hanka, gwiazda warszawskich kabaretów, prowadzi przytułek dla bezdomnych polskich dzieci. W chwilach wytchnienia chora na gruźlicę piosenkarka wspomina poszczególne etapy swojej kariery, od pierwszych, niezbyt udanych występów w 1918 r. w warszawskim teatrzyku "Sfinks". Po śmierci matki wyjeżdża do Lublina, tam bez powodzenia próbuje śpiewać. Nieco lepiej układa się jej we Lwowie, gdzie zaczyna odnosić pierwsze, niewielkie jeszcze sukcesy. Romans z aktorem Igiem przywraca jej pewność siebie i Hanka wraca do Warszawy. Poznaje Fryderyka, konferansjera słynnego rosyjskiego kabaretu "Sinaja Ptica". Znajomość szybko przeradza się w miłość. Fryderyk postanawia dopomóc Hance w zrobieniu kariery: uczy ją zasad sztuki estradowej, kreuje jej emploi, w końcu proteguje u dyrektora słynnego kabaretu "Qui pro Quo". Odpowiednio przygotowana Hanka bez trudu otrzymuje angaż. Zaczyna odnosić sukcesy i coraz bardziej oddala się od Fryderyka. Gdy do Warszawy przyjeżdża Igo, w piosenkarce odżywa dawne uczucie. Rolę Hanki Janusz Rzeszewski powierzył - dość nieoczekiwanie nawet dla niej samej - Dorocie Stalińskiej. Grywająca zwykle postaci zdecydowanych, twardych, samodzielnych kobiet, tu wcieliła się w przedwojennego wampa, kobietę zwiewną i tajemniczą, obiekt westchnień dziesiątków mężczyzn.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 01:38:08
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor