Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POKÓJ NA CZARNO

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2001
 • Premiera:
  2001. 06. 16
 • Gatunek:
  Sitcom
 • Barwny, 3 odcinki x ok. 26 min
  Czas trwania odcinków podawany orientacyjnie. Zawiera także reklamy przerywające emisję serialu.

Jesteśmy w środku Europy, w środku Warszawy, w centrum życia rodzinnego Kowalskich. Ona - pielęgniarka, energiczna, zaradna. On - windziarz zatrudniony w Pałacu Kultury, spokojny, domator. Ich dzieci: córka - w klasie maturalnej, przeżywająca rozterki wieku dojrzewania, syn - trzecioklasista szkoły podstawowej, o inteligencji i wiedzy studenta trzeciego roku. Wydatków coraz więcej, ceny rosną, a pensje ciągle te same. Postanawiają więc wynająć pokój. Współlokatorem bardzo polskiej rodziny będzie bardzo zagraniczny Afrykańczyk. Różnice kulturowe, chęci wzajemnego poznania, wspólne życie, dostarczą wielu komediowych sytuacji. Mimo, iż nowy lokator jest wzorowym studentem polonistyki, to niektóre obyczaje i mentalność z Polski rodem będą mu obce.
Od samego początku Kowalscy muszą grać zgodną rodzinę, dla której egzotyczny gość jest bliskim kuzynem. Taki familijny układ pomoże ukryć prawdę przed straszącym administracją gospodarzem domu. Nikt nie może się dowiedzieć, że Kowalscy wynajmują pokój na czarno.
Bohaterowie sitcomu, to jakby nasi sympatyczni sąsiedzi. Wmieszani w kolorową rzeczywistość przeżywają radości i smutki. Dają się lubić. Nie poddają się. Walczą. Ich życiowe emocje bawią, pozwalają spojrzeć na codzienne kłopoty z przymrużeniem oka. Widz, który dostrzeże podobne do swoich życiowe problemy, chętnie przeżywać będzie akcję kolejnego odcinka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

KOWALSKI (1)

 • Odcinek serialu
 • 26 min

KORZENIE (2)

 • Odcinek serialu
 • 26 min

VOODOO (3)

 • Odcinek serialu
 • 25 min

Rodzinę odwiedza teściowa. Bardzo smakuje jej zupa i koniecznie chce dostac na nią przepis. Ale zupę zrobił Janek. Rodzina robi różne sztuczki, aby nie pokazać Janka teściowej. Bezskutecznie - kobieta mdleje na jego widok. Janek dla uzdrowienia teściowej odprawia obrzędowy taniec.

2020.05.12 00:29:38
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor