Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KASIA I TOMEK

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002-2003
 • Premiera:
  2002. 09. 03
 • Gatunek:
  Sitcom

Oryginalny pomysł formatu - "Love Bugs", po raz pierwszy pojawił się w Kanadzie, gdzie bardzo szybko znalazł się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych programów telewizyjnych. Pomysłowy scenariusz, nowatorska technika zdjęć oraz oryginalna kreacja charakterów głównych bohaterów zachęciła producentów z innych krajów, m.in. Francji, Szwajcarii, Grecji, Włoch, Portugalii i Szwecji do realizacji własnych wersji tego formatu. Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę, zważywszy na liczne nagrody, a przede wszystkim na wielką sympatię widzów, którą serial zdobył wszędzie tam, gdzie tylko pojawił się na ekranie.

Kasia (30 lat) i Tomek (35 lat), są ze sobą już od blisko siedmiu lat, ale nie zdecydowali się jeszcze na małżeństwo. Każdy z odcinków ukazuje wspólne życie tej pary młodych, wykształconych i zwariowanych na swoim punkcie ludzi. Kasia i Tomek tworzą związek, któremu zdaje się przyświecać idea mówiąca o tym, że przeciwieństwa się przyciągają. Ich codzienne relacje często przypominają "burzę w szklance wody", ale w ich wypadku zdaje się to być receptą na udany związek. Skrajnie różne temperamenty, odmienne poglądy i demonstracyjne głoszenie własnych, jedynie słusznych kwestii, jest tym, co tak naprawdę serwują sobie każdego dnia. Mimo to, a może dzięki temu, szaleją za sobą, jedno nie może funkcjonować bez tego drugiego, czyli (paradoksalnie) mamy do czynienia z harmonijnym i udanym związkiem! Może czasami zbyt niepokojąco odnajdziemy w serialu odbicie naszego własnego życia, musimy pamiętać jednak, że to w końcu tylko komedia... Fabuła serialu osadzona została w realia współczesnego, miejskiego życia. Zasługująca na podkreślenie struktura formatu oraz innowacyjny montaż (krótkie sceny uatrakcyjnione muzycznie i graficznie), doskonale uwypuklają zwariowane tempo współczesnego, miejskiego życia.
Kasia (Joanna Brodzik): Atrakcyjna trzydziestolatka. Bystra, otwarta, bezpośrednia. Emanuje niespożytą energią. Wyrafinowana kokietka, doskonale znająca własną wartość i siłę emanującego seksapilu. Idealnie pasuje do niej określenie "kobieta zmienną jest", po długich analizach podejmuje decyzje, po czym w sekundzie je zmienia z równym zapałem i przekonaniem. Jako typowa przedstawicielka płci pięknej bywa chimeryczna i kapryśna. Zaś do szału doprowadza ją temat ex-dziewczyn Tomka. Wrażliwa i uczuciowa do granic możliwości, zalewa się łzami, kiedy myśli o nieszczęściach, które mogłyby ją spotkać lub na wspomnienie niektórych wydarzeń z dzieciństwa. Kasia to modnisia, lubi dobrze i modnie wyglądać i niewątpliwie jest ekspertem jeśli chodzi o najnowsze trendy. Kreacjom, ich przymierzaniu i wyszukiwaniu potrafi poświęcić godziny nie tylko własnego czasu...Tomek chcąc a raczej nie chcąc, skazany jest na dzielenie tego hobby.
Tomek (Paweł Wilczak): Ma 35 lat. Pracuje na kierowniczym stanowisku w prywatnej firmie. Uwielbia samochody, komputery i sport. Nienawidzi nudnych "obiadków", natrętnej teściowej i opery... Choć satysfakcjonuje go związek z Kasią nie zawsze potrafi okazać to we właściwy sposób. Dumny z wywalczonej niezależności i wolności, w wielu codziennych sytuacjach chętnie z niej rezygnuje, gdy w grę wchodzi podejmowanie decyzji, nawet tych dotyczących koloru butów. Tomek to zdecydowany tradycjonalista w traktowaniu spraw damsko - męskich. [TVN]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Scenariusz
  Guy A. Lepage
  scenariusz oryginalnego serialu
 • Muzyka
  Gaetan Essiambre
  muzyka pochodzi z oryginalnego serialu

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
LOVE BUGS
Serial tv

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień")
  w kategorii: seriale komediowe (20.01)
 • 2003
  Gdańsk - Gdynia - Sopot (Festiwal Dobrego Humoru)-statuetka "Melonika"
  w kategorii: najlepszy serial komediowy za "udane przeniesienie zagranicznego formatu w polskie realia"
 • 2004
  Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień")
  w kategorii: seriale komediowe (19.01)
 • 2019
  Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa)-"Złoty Szczeniak" za pierwszoplanową kreację aktorską kobiecą

SERIA I

 • Seria
 • Rok produkcji:
  2002
 • 32 odcinki x ok. 27 min

Odcinek 1: Centrum handlowe. Łóżko. Restauracja.
Kasia i Tomek na zakupach. Różnice w podejściu mężczyzn i kobiet do współczesnego "rytuału kupowania". Kiedy każdą akcję przerywa telefon od mamusi lub przyjaciela, łóżko staje najlepszym miejscem do rozmów o jedzeniu, paleniu, seksie, dzieciach i podejściu do życia.... Kolacja w restauracji to świetny pretekst do trenowania cierpliwości Tomka i tolerancji Kasi. Czy nowoczesne kobiety płacą same za siebie?
Odcinek 2: Auto. Supermarket. Wizyta u przyjaciół.
Kobieta, mężczyzna i samochód to układ nie do pogodzenia. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzą pełne popielniczki, uliczne korki i... mandaty. Problemy zdrowej żywności i połowu tuńczyków nie są dla Tomka najbardziej istotne. Najważniejsze jest odwieczne pytanie "kto płaci?". Kasia nie ma wątpliwości... Kasia i Tomek goszczą Anię i Jacka. Propozycja wspólnego spędzenia wakacji budzi u Kasi entuzjazm. Tomek jest załamany.
Odcinek 3: Łazienka. Obiad u teściowej. Kino i opera.
Okazuje się, że łazienka to dla Kasi i Tomka najlepsze miejsce na wieczorne rozmowy o pracy, lenistwie, miłości, zazdrości i "ukochanej" teściowej. W potyczce słownej z Mamusią jeszcze nikt nie wygrał. Tomek, mimo cichego wsparcia Kasi, z trudem znosi jadowite uwagi "teściowej". Kasia i Tomek mają różne poglądy na spędzanie wolnego czasu. Na szczęście najnowsze zdobycze techniki mogą pomóc nawet w przetrwaniu bardzo długiej opery.
Odcinek 4: U psychologa. Miejsce do pracy. Przyjaciele.
W trakcie spotkań z psychologiem ujawniają się nie tylko różnice usposobienia i światopoglądu między Kasią i Tomkiem, ale i łączące ich uczucie. To co dla jednych jest narzędziem pracy, dla innych jest źródłem rozrywki. Tomek nie potrafi wytłumaczyć Kasi, skąd w domowym komputerze wzięły się adresy przeróżnych stron internetowych. Kolacja u Ani i Jacka to dla Tomka bieg z przeszkodami. Przyjaciele nie tylko prowadzą serwują dania wegetariańskie, ale i przypominają Kasi o rocznicy poznania Tomka.
Odcinek 5: Siłownia. Ostry dyżur. Salon.
Tomek i Kasia na siłowni. Choć Tomek zachęca ją do ćwiczeń, Kasię one trochę nudzą. Stara się jednak zrobić wrażenie na przystojnym trenerze. Wreszcie doznaje kontuzji nogi. W poczekalni szpitalnej, na ostrym dyżurze. Kasia nie może znaleźć w torebce książeczki zdrowia. Potem następuje długie oczekiwanie na badanie, wypełnione rozmowami naszej pary na najróżniejsze tematy. Kasia z nogą w gipsie leży na kanapie, a Tomek stara się być opiekuńczy. Daje Kasi w prezencie misia, podobnego do jej ulubionej zabawki z dzieciństwa. "Chora" Kasia co chwila posyła Tomka po różne rzeczy. Wreszcie okazuje się, że jest w stanie zupełnie sprawnie się poruszać.
Odcinek 6: Księgarnia. Przed domkiem letnim.
Podejście do lektury różni mieszkanki Wenus od mieszkańców Marsa. Zwłaszcza jeśli chodzi o poradniki. Tomek, w odpowiedzi na zarzuty Kasi, postanawia udowodnić jej, że jednak jest romantyczny. Wybiera sobie dość nietypowy sposób demonstracji uczuć. Urlop w domku wynajętym wspólnie z przyjaciółmi potwierdza najczarniejsze przeczucia Tomka. Wszyscy chcą spać w większej sypialni. Tomek używa wobec drugiej pary swoich zdolności dyplomatycznych. Kasia jest zgorszona i zachwycona.
Odcinek 7: U psychologa. Kurs gotowania. Centrum zdrowia i urody.
Kasia jest dumna z postępów w podziale domowych obowiązków. Tomek ma jednak parę innych pomysłów na to, jak ten podział powinien wyglądać. Pod wpływem Kasi, Tomek decyduje się pójść razem z nią na kurs gotowania. Znudzony lekcjami, traktuje je jak zabawę i temat dowcipów. Kasia podchodzi do sprawy gotowania bardzo poważnie. Po ciężkim tygodniu Kasia postanawia się zrelaksować w centrum urody i namawia Tomka na wspólną wizytę. Tomek sceptycznie nastawiony do niekonwencjonalnych technik relaksacji marudzi niemal bez przerwy.
Odcinek 8: Sex shop. Mecz. Wizyta u psychologa.
Wizyta w sex shopie jest dla Kasi bardzo pouczająca. Tak bardzo, że Tomek zaczyna żałować, że w ogóle ją tam zaprowadził. Piłkarskie rozgrywki na żywo nie są ulubioną rozrywką Kasi: piłkarze mają okropne stroje, a zasady gry są kompletnie niezrozumiałe. Rozmowy wciąż dotyczą tych samych problemów: zazdrości Kasi i niechęci Tomka do posiadania dzieci. Najlepszą metodą na rozwiązywanie konfliktu jest awantura ale... według ściśle określonych zasad.
Odcinek 9: Pole golfowe. Łazienka. Poranek.
Kasia nie jest stworzona do gry w golfa. Tomek, który miał zamiar zrelaksować się w czasie gry, z minuty na minutę staje się coraz bardziej spięty. Co kobiety robią godzinami w łazience? Tomek nie może uwierzyć ile czasu może zająć Kasi pielęgnacja urody. Zwłaszcza po szczególnie udanej imprezie... Kto powinien rano pójść po świeże bułeczki i gazetę? Kasia ma wyjątkowy dar przekonywania Tomka, że codziennie przypada jego kolej.
Odcinek 10: Zakupy. Pogrzeb. Podróż.
Przy okazji zakupów Kasia i Tomek odwiedzają punkt wywoływania zdjęć. Wśród wielu innych znajdują się i takie, których Tomek bardzo się wstydzi. Kasia od razu to wykorzystuje. Pogrzeb w rodzinie Kasi jest okazją do lepszego poznania dalszej rodziny. Tomek zaczyna podejrzewać, że kuzyn jego ukochanej chce dziedziczyć po jej mamusi. I to za wszelką cenę. Kasia i Tomek jadą pociągiem w odwiedziny do kuzynki. Kasia udaje się popełnić parę nietaktów, zaproponować seks konduktorowi i paść ofiarą pewnej starszej pani.
Odcinek 11: Teściowa. Camping. Rachunki.
Stosunki Tomka z "mamusią" są coraz bardziej napięte. Kasia postanawia szczerze porozmawiać z mamą o tym co je łączy, a co dzieli. Zdaniem "teściowej" wszystkiemu co złe i tak winny jest Tomek. Nie ma to jak wypoczynek na łonie natury. Szczególnie wtedy, kiedy ma się ze sobą komputer i telefon komórkowy z modemem faksowym. Każda rozmowa o pieniądzach wcześniej czy później kończy się awanturą. Tym razem Tomek próbuje oddać Kasi pieniądze za domowe wydatki. Kasia czuje się tym upokorzona.
Odcinek 12: Muzeum. Urodziny. Akwizycja.
Kasia i Tomek podziwiają sztukę abstrakcyjną. Na szczęście możliwości interpretacji takich dzieł są niemal nieograniczone. Kasia z przyjaciółmi organizuje dla Tomka urodzinowe przyjęcie-niespodziankę. Tomek stara się ukryć brak entuzjazmu dla otrzymanych prezentów. Seria nieoczekiwanych wizyt akwizytorów i, komiwojażerów i wszelkiej maści naciągaczy sprawia, że Kasia i Tomek tracą cierpliwość. Przy okazji jednak odkrywają własne nawyki i słabości.
Odcinek 13: Samochód. Wypożyczalnia video. Wizyta u Babci Tomka.
Tomek nie jest zachwycony, kiedy Kasia prowadzi samochód. Trudno mu zrozumieć jakie problemy może mieć kobieta ze zwykłą zmianą biegów. Co to znaczy film o miłości? Kasia i Tomek mają na ten temat nieco odmienne zdania... Opowieści babci odkrywają drugie oblicze Tomka. Kasia jest zachwycona babcinymi anegdotami. Tomek trochę mniej.
Odcinek 14: Taniec. Psycholog. Granica.
Kasia i Tomek są w szkole tańca. Kasi podoba się nauczyciel, który niestety jest gejem. Kasia ma pretensje do Tomka, że ten nie pozwala jej kupić nowego samochodu. Tomkowi za to nie podoba się u Kasi obsesja małżeństwa. Kasia i Tomek przekraczają granice. Kasia denerwuje się i mówi za dużo, zaś Tomek nie zna języków obcych i nie może dogadać się z celnikami.
Odcinek 15: Bank. Bar. Na widowni.
Kasia i Tomek próbują sobie trochę urozmaicić nudne oczekiwanie w kolejce do okienka. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzają się stare zagrania rodem z amerykańskich westernów. Tomek postanawia rozerwać się w wielkim stylu. Najpierw bilard, potem uwodzenie kobiet, potem cygara. A na końcu... rachunek. Trochę intelektualnej ogłady przydaje się każdemu. Kasia i Tomek z wielkim samozaparciem przeżywają kontakt ze sztuką alternatywną.
Odcinek 16: Autosalon. Przed gabinetem lekarskim. Przyjęcie.
Kiedy kobieta i mężczyzna kupują razem samochód - wiadomo, że będą kłopoty. Kasia woli czerwony i z dużym lusterkiem. Tomek wolałby taki, jakim jeździ jego asystentka Ewa. W oczekiwaniu na wizytę Tomek udziela pierwszej pomocy osobie która się zadławiła. Okazuje się, że mimo wysokiej skuteczność, nie działał zgodnie z instrukcją. Na przyjęciu urządzonym przez asystentkę Tomka Kasia cierpi katusze. Okazuje się że Ewa jest nie tylko mądra, zdolna i błyskotliwa, ale również piękna i zgrabna. I w dodatku wpatrzona w Tomka. Kasia jej nienawidzi.
Odcinek 17: Kręgielnia. Samochód. Opieka nad dzieckiem.
Kasia i Tomek spędzają sobotę grając z przyjaciółmi w kręgle. Szybko okazuje się, że Kasia prawdziwym mistrzem.... pudłowania. Kasia ze zdziwieniem odkrywa, że zapasowe koło w ich samochodzie jest mniejsze od innych. To początek komunikacyjnych problemów. Koleżanka Kasi - Malina - prosi o zajęcie się jej sześcioletnim synkiem. Opieka nad Franiem okazuje się trudniejsze niż można by przypuszczać.
Odcinek 18: Ślub. Szpital. Łóżko.
Kasia i Tomek są świadkami na ślubie Ani i Jacka. Tomek jest zaniepokojony, ponieważ Kasia chwyta rzucony przez Anię bukiet. Babcia Tomka jest chora. W szpitalu po raz pierwszy mówi Kasi coś miłego. Tomek uważa, że to zły znak. Kasia i Tomek w łóżku wspominają pełne namiętności początki swego związku. Tomek daje Kasi list miłosny, w którym jest pełno błędów ortograficznych. Tomek dowiaduje się o śmieci babci i uświadamia sobie, że chce mieć dziecko.
Odcinek 19: Wróżka. Zakupy. Poker.
Kasia i Tomek odwiedzają wróżkę. Tomek jest sceptycznie nastawiony, ale prosi o kontakt ze zmarłą babcią. Nasza para jest na zakupach. Dywagacje przy każdym stoisku pokazują, że mają odmienne gusta. Tomek spotyka się w domu z kolegami by zagrać w pokera. Nieoczekiwanie zjawia się Kasia, jej koleżanka odwołała spotkanie. Kasia przeszkadza im w grze, a Tomek robi wszystko, by uniknąć kompromitacji w oczach kolegów.
Odcinek 20: Restauracja. Sklep zoologiczny. Pies.
Kasia, Tomek i atrakcyjna asystentka Tomka, Ewa, jedzą kolację we włoskiej restauracji. Kasia jest zazdrosna o Ewę. Informuje ją, że zdecydowali się z Tomkiem na dziecko. Kasia upiera się, by kupić jakieś zwierzątko. Tomek nie jest tym zachwycony. Oboje pragną, by zwierze było niekłopotliwe. W końcu Tomek kupuje szczeniaka, który wyzwala u Kasi instynkt macierzyński. Kasia jest zachwycona pieskiem, poświęca mu całą uwagę. Tomek jest zazdrosny i czuje się zagrożony.
Odcinek 21: Szczęśliwice. Łóżko. Sklepiki.
Kasia i Tomek jadą na rowerze. Kasia śpiewa, niestety bardzo fałszuje. W sklepie spotykają znajomą Tomka, Ewę. Kasia i Tomek leżą w łóżku. Kasia mówi, że jeśli chcą adoptować dziecko to muszą wcześniej wziąć ślub. Tomek przyznaje się, że zafarbował w praniu jej bluzkę. Kasia szuka guzka na swoich piersiach. Kasia i Tomek chodzą po targowisku i rozmawiają z Azjatami. Kasia posądza jednego o oszustwo. Tomek wypożycza kasetę pornograficzną.
Odcinek 22: Kurs. Niespodzianka. Aukcja.
Kasia i Tomek biorą udział w kursie pierwszej pomocy. Kasia traktuje to bardzo poważnie, a Tomek uważa to za stratę czasu. Tomek organizuje dla Kasi urodzinowe przyjęcie. Kasia jest zaskoczona, tym bardziej że zaprosił jej byłego chłopaka, Michała. Niestety obraca się to przeciwko niemu. Kasia i Tomek są na aukcji. Mają odmienne gusta, jednak oboje oddają się szaleństwu licytacji.
Odcinek 23: Psycholog. Go-Go.
Kasia chce obciąć włosy, mimo że Tomek nie zgadza się na to. Kasia ma do niego pretensje, że przejechał psa. Kasia i Tomek wraz z przyjaciółmi są w nocnym klubie. Kasia uważa, że męski striptiz jest fajny a kobiecy poniżający. Dziewczyny są zafascynowane tancerzami. Namawiają Tomka do występu.
Odcinek 24: Policja. Sklep. Obiad.
Tomek prowadzi samochód pod wpływem alkoholu. W trakcie rozmowy z policją Kasia zdradza, że Tomek pił. Jadą na komisariat, gdzie po przeprowadzeniu testów krwi, policja odbiera mu prawo jazdy. Tomek jest zły. Kasia pociesza go, że nie będzie musiał wozić mamusi. Kasia i Tomek wybierają farbę i są zdziwieni, że nie istnieje kolor jasnoniebieski. Sprzedawca usiłuje namówić ich na zakup pistoletu do wbijania kołków. Mama Kasi i kuzyn Krzysiek przychodzą na obiad. Kasia denerwuje się, że mama wszystko krytykuje. Krzysiek pyta się czy mógłby zostać ojcem chrzestnym ich dziecka. Tomek zdecydowanie odmawia. Namawiają mamę na wybór domu starców.
Odcinek 25: Miejski autobus. Remont mieszkania. Pokój hotelowy.
Kasia i Tomek jadą autobusem, gdzie spotykają bardzo dziwnych ludzi. Nasza para remontuje mieszkanie. Kasia ciągle ma jakieś problemy i dlatego Tomek musi sam wszystko robić. Okazuje się jednak, że nie potrafi poradzić sobie z najprostszymi czynnościami. Kasia i Tomek postanawiają spędzić rocznicową noc w hotelu, gdzie zamierzają spróbować zostać rodzicami. Jednak Tomek nie staje na wysokości zadania. Jego wymówką jest niestrawność po hotelowej kolacji.
Odcinek 26: Czekanie. Psycholog. TV.
Nasza para cały dzień spędza w różnych kolejkach: w urzędzie miejskim, w biurze paszportowym, na poczcie, w urzędzie podatkowym i w kolejce do urzędu, która okazuje się być kolejką do toalety. Oboje są u psychologa. Kasia oznajmia, że myśli o powrocie do szkoły. Tomek z kolei zdecydował, że chce mieć dziecko. Oboje przyznają, że dzięki poradom psychologa, spędzili cudowny tydzień. Kasia i Tomek oglądają telewizję. Nikomu nie chce się ruszyć po pilota i Tomek zmuszony jest do obejrzenia filmu zamiast meczu.
Odcinek 27: Biuro Tomka. Modna knajpa. Sypialnia.
Kasia podejmuje czasową współpracę z firmą Tomka. Jest pełna inwencji, ale on nie docenia jej wysiłków, zdobywa się tylko na pochwały dla Ewy. Panie rywalizują ze sobą. Nasi bohaterowie spotykają się z Jackiem i Anią w modnej restauracji. Kasia, chcąc zdobyć autografy zaczepia znane osoby. Przyjaciele oznajmiają im, że postanowili się rozstać. Kasia bardzo przeżywa rozstanie Jacka i Ani. Zastanawia się nad własnym związkiem. Chce zajść w ciążę i próbuje najróżniejszych sposobów, by ściągnąć Tomka do łóżka.
Odcinek 28: Rekonwalescencja. Łóżko. Prezentacja.
Mama Kasi po złamaniu nogi wymaga opieki. Tomek jest załamany, ponieważ teściowa będzie u nich mieszkała przez trzy tygodnie. Kasia pyta Tomka o dawne przygody erotyczne. Robi mu "test na dobrego kochanka". W mieszkaniu naszych bohaterów odbywa się prezentacja kosmetyków. Tomek obraża agentkę, robi seksualne aluzje, domaga się prezentacji kremu do biustu. Kasia odcina się uwagami na temat czasowej impotencji Tomka.
Odcinek 29: Sklep AGD. Łóżko.
Nasi bohaterowie robią zakupy w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Tomek jak zwykle robi sobie ze wszystkiego żarty, a Kasia dzielnie mu pomaga. Kasi nie podoba się nowe mieszkanie. Tomek próbuje ją pocieszyć. Tuż przed zaśnięciem dzwoni jego tata. Jednak Tomek nie chce z nim rozmawiać, zarzuca mu, że za mało się nim interesuje. Ostatecznie zgadza się na rozmowę i od razu przyjmuje propozycję wspólnego wypadu na działkę.
Odcinek 30: Sklep sportowy. Ogrodnictwo. Chłopak.
Kasia i Tomek robią zakupy w sklepie sportowym. Jak zwykle okazuje się, że mają różne preferencje i oczekiwania. Nasi bohaterowie uprawiają ogródek. Kasi podoba się praca z roślinami. Tomek za to robi wszystko z przymusu i wykorzystuje każdą okazję, by wykręcić się od pracy. Nasza para odwiedza Anię i jej nowego chłopaka Artura. Nie mogą zrozumieć dlaczego ich koleżanka związała się grubiańskim i wulgarnym miłośnikiem motocykli. Wszystko wyjaśnia się gdy dziewczyna zdradza, że jest on wspaniałym kochankiem.
Odcinek 31: Taras. Spacer. Łazienka.
Nasi bohaterowie siedzą w ogródku kawiarni popijając drinka. Przysiadają się do nich skłóceni Ania i Jacek. Kasia zastanawia się, czy nie są z Tomkiem już sobą wzajemnie znudzeni. Nasza para spaceruje by stracić na wadze, jednocześnie beztrosko liżąc lody. Tomek, korzystając z nieuwagi Kasi, gapi się na inne dziewczyny. Kasia i Tomek robią miny przed lustrem, ważą się, rozmawiają o kosmetykach, a na koniec sprzątają łazienkę.
Odcinek 32: Spacer. Przeprowadzka. Psycholog.
Tomek mówi, że chce schudnąć. Kasia podejrzewa, że chce to zrobić ponieważ ma romans. Pyta go, na co zwraca uwagę oceniając kobiety. Nasi bohaterowie wyprowadzają się. Kasia segreguje pudła z rzeczami. Boi się, że tragarze coś zniszczą. Tomek korzystając z okazji, celowo tłucze wazon od teściowej. Kasia jest zazdrosna o kobiety w ciąży. Domaga się od Tomka wyjaśnień, dlaczego nie lubi jej matki. Kasia boi się, że nie są idealną parą.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SERIA II

 • Seria
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Premiera:
  2003. 03. 02


Odcinek 1 (33): Rowery, Kid's play, Narzeczone
Kasia i Tomek startują w wyścigu rowerów górskich. Bohaterowie wspominają swoje dawne wyprawy rowerowe.
Kasia, Tomek i Franio jadą wspólnie spędzić dzień w kid's play. W pewnym momencie gubi się Franio.
Jacek przedstawia Kasi i Tomkowi swoje kolejne narzeczone. Kasia i Tomek cały czas się zastanawiają, co takiego jest w Jacku, że ma on aż tak duże powodzenie u kobiet.
Odcinek 2 (34): Kasyno, Oczekiwanie w kolejce, Przyjaciółki
Kasia i Tomek przychodzą do kasyna. Tomek udaje przed Kasią stałego bywalca, jednak co chwila kompromituje się przed nią nieznajomością podstawowych zasad.
Kasia i Tomek czekają w kolejce na koncert. Stoją na dworze i prowadzą rozmowy na różne tematy. Spotykają starych znajomych.
Do Kasi i Tomka przychodzą dwie koleżanki - lesbijski. Oboje nie mogą się powstrzymać od zadawania im niedyskretnych pytań.
Odcinek 3 (35): Taksówka, Ogród zimowy, Mieszkanie
Kasia i Tomek podróżują taksówką. Kłócą się o trasę. Trafiają na bardzo oryginalnych kierowców.
Nasi bohaterowie odwiedzają szklarnię wujka Kasi. Zbierają kwiaty i pomidory. Tomek broni się przed wysiłkiem jak tylko może. W pewnym momencie pobyt w szklarni przeradza się w szaloną zabawę.
Kilka śniadaniowych sytuacji. Kasia tryska energią i pomysłami, natomiast Tomek podejmuje rozmowę z największym trudem.
Odcinek 4 (36): Wystawa, Łazienka, Powódź
Kasia i Tomek na wystawie sztuki i rzemiosła ludowego. Oglądają rzeźbę pt. "Badziewie", Kasia chce dostosować własne mieszkanie do solniczki. Tomek kupuje drewniane puzzle, a Kasia wełniane ciuchy na prezent dla koleżanki. Tomkowi udaje konesera sztuki, kupuje obraz bez ram.
Kasia i Tomek w łazience. Kasia ma pretensje do Tomka za niespuszczanie wody. Nie może rozmawiać z mamą z powodu maseczki na twarzy. Tomek zużywa połowę jej kremu. Kasia "myli" Tomka z sąsiadem. Uważa, że stała się podobna do własnego (brzydkiego) zdjęcia. Kasia proponuje Tomkowi seks, ale zasypia.
Kasia i Tomek ewakuowani do sali gimnastycznej. Tomek woli być tu, niż u mamy Kasi. Nudzą się już po 42 minutach. Kierownik przynosi im starą skarpetkę. Kasia kłamie, żeby pokazali ją w TV.
Odcinek 5 (37): Salon, Kolacja z tatą, Czekanie
Kasia i Tomek w swoim salonie. Kasia podstępem zmusza Tomka, by ściszył transmisję sportową, gdy ona rozmawia przez telefon. Ma problemy z nagraniem wiadomości na automatyczną sekretarkę. Tomek uważa, że wiadomości pozostawiane dla Kasi i tak są kompletnie bez znaczenia.
Tomek i Kasia podejmują kolacją ojca Tomka (Tomasza) i jego przyjaciółkę, młodziutką Dianę. Mimo wysiłków obu par w trakcie wizyty panuje napięcie, zwłaszcza między Tomkiem i jego ojcem. Co chwila ktoś popełnia jakiś nietakt.
Tomek i Kasia spędzają długie godziny czekając w urzędach, lub są odsyłani od jednego urzędnika do drugiego. Wreszcie Tomek kupuje od konika za 20 zł. bliski wywołania numer w kolejce - okazuje się on jednak fałszywy.
Odcinek 6 (38): Po latach, Sprzątaczka, Halo?
Tomek z Kasią spędzają wieczór na rocznicowym, maturalnym balu. Kasia nikogo nie poznaje, a Tomek wścieka się, bo okazuje się że nie był zaproszony. W końcu Kasia spotka znajomych, Dorotę, której wciąż winna jest jakieś pieniądze, Krysię, która zabierała jej chłopaków i Krzyśka, klasowego mitomana.
Kasia i Tomek wprowadzają w obowiązki nową sprzątaczkę. Kasi nie podoba się jak pani Alicja zajmuje się ich domem i co raz wyręcza ją. Ta na końcu dzieli się z "pomocnicą" zapłatą.
Kasia z Tomkiem rozmawiają przez telefon, głównie o błahych sprawach, czyli męczących snach, zakupach, dawnych randkach. W finale, Kasia podszywa się pod ankieterkę i wypytuje Tomka o rodzinne życie. Odpowiedzi Tomka dalekie są od jej oczekiwań. Kiedy zmartwiona pyta się dlaczego jest jeszcze z kobietą swojego życia, Tomek wyznaje jej miłość.
Odcinek 7 (39): Walentynki, Zdrowie, Nastolatek
Kasia i Tomek są w restauracji. Tomek zamawia afrodyzjaki a Kasia chce płacić za wino, następnie wyjada Tomkowi z talerza, narzeka na skrzypka, prosi Tomka aby udawał, że to ich pierwsza randka. Na koniec Kasia wręcza Tomkowi miłosny liścik.
Kasia i Tomek w sklepie ze zdrową żywnością. Kasia uważa, że Tomek jest jej bólem głowy. Interesują się aromaterapią. Tomek nie wierzy w herbatki ziołowe a Kasia jest zafascynowana mocą piramid. Tomek ciągle narzeka, nie chce bambusowych ciastek.
Naszych bohaterów odwiedza nastoletni Patryk. Podejrzewa Tomka o homoseksualizm. Nie chce oglądać "Króla lwa", woli film erotyczny. Cały czas powtarza słowo "lajtowo". Obsesyjnie gada przez telefon. Opowiada o swoich sercowych kłopotach oraz o trudnym życiu mieszkańca dworca.
Odcinek 8 (40): W domu opieki, Terapia, Sklep na rogu
Kasia i Tomek odwiedzają Dom Opieki. Okazuje się, że staruszkowie nie są tak nieporadni i z łatwością wykorzystują naiwność wzruszonych i przejętych swoją rolą wolontariuszy.
Nasi bohaterowie odwiedzają psychologa. Próbują ustalić wspólne stanowisko w różniących ich kwestiach. Psycholog podrzuca rozwiązania, ale jak zwykle okazuje się, że zarówno Kasia jak i Tomek nie mogą zrezygnować ze swoich racji.
Tomek z Kasią robią zakupy w osiedlowym sklepiku. Pracuje tam opryskliwa i prostacka kasjerka Monika. Z czasem potrafią ją zrozumieć i polubić. Ba, Monika potrafi im nawet zaimponować, kiedy okazuje się, że bokser "Diablo" Włodarczyk to jej dobry kumpel.
Odcinek 9 (41): Pogaduszki przy kolacji, Podróż do Krakowa, Wizyta w Krakowie
Kasia i Tomek przy kolacji rozmawiają o różnych sprawach, ale czasami brak im tematu. Kasia rozumie to jako początek końca ich miłości. Tomek zasypuje Kasię komplementami, lecz ona z łatwością odgaduje, że ma nieczyste sumienie.
W samochodzie. Kasia gada bez przerwy a Tomek usiłuje ją uciszyć. Nawet zabrany przez nich autostopowicz nie wytrzymuje i rezygnuje z dalszej podróży.
W Krakowie Kasia jest bardzo podekscytowana, Tomek mniej - nie interesuje go specjalnie historia ani zabytki. Wolałby pójść do klubu, bo podobno krakowianki są wspaniałe. Irytują go zachwyty Kasi, która twierdzi, że - w odróżnieniu od Warszawy - czuje się w Krakowie absolutnie bezpieczna. Zmienia zdanie, gdy przypadkowo spotkany mężczyzna, którego prosi o zrobienie zdjęcia, okazuje się maniakiem seksualnym.
Odcinek 10 (42): Supermarket. Porządki
Kasia i Tomek w supermarkecie. Tomek kupuje 416 bułek i rzuca za siebie kawałki chleba, żeby się nie zgubić. W kolejce robi sztuczki, by pozbyć się z niej ludzi. Kasia kupuje mnóstwo podpasek.
Sprzątaczka wykrywa pisma porno w szafie Tomka a następnie uczy naszych bohaterów całowania się. Sugeruje też Tomkowi, by spróbował kochać się z Kasią na stole.
W trakcie porządków odkrywa również, że Tomek wrzuca brudne naczynia do piekarnika.
Odcinek 11 (43): Nowi sąsiedzi. Pech. To ja, kochanie
Tomek z Kasią przyjmują kolacją swoich nowych sąsiadów - Natalię i jej męża Muhameda. Najpierw słyszą opowieści o niezbyt przyjemnych mieszkańcach domu. Później rozmowa schodzi na tematy związane z akceptacją - Muhamed jest Arabem. W trakcie rozmowy nowi sąsiedzi proponują wspólny seks.
Nasi bohaterowie zostają uwięzieni w windzie. Wzywają pomoc, która nie nadchodzi. Po przezwyciężeniu klaustrofobicznych niepokojów zaczynają dowcipkować. W końcu znudzeni wpadają na szalony pomysł: jeśli zaczną się kochać, na pewno ktoś ich na tym przyłapie i zostaną uwolnieni. Prawo Murphy'ego sprawdza się.
Kasia i Tomek rozmawiają przez telefon. Jak zwykle o różnych sprawach, czyli złym parkowaniu, nieopłaconych rachunkach, dawnych miłosnych listach.
Odcinek 12 (44): Tenis, Krew, Kumple
Kasia i Tomek grają w tenisa z Anią i Jackiem. Kasia nie odróżnia piłki od lotki, nie wie, że gra się już zaczęła i nie umie liczyć punktów. Tomek nie docenia klasy Ani. Kasia chce serwować piwo, udaje Monikę Seles, boi się, że od tenisa rośnie jedno ramię, woli plotkować, niż grać, serwuje Tomkowi w tyłek. Tomek uważa, że grał sam przeciwko trojgu.
Kasia i Tomek oddają krew. Tomek boi się, że złapią wirusa, uświadamia Kasię, że kochają się bez zabezpieczeń, opowiada o seksie z Murzynką, wymyśla sobie bujne życie płciowe. Pielęgniarka porównuje pobieranie krwi do seksu, Tomek mdleje.
Jasiek, Krzych i Robson, kumple Tomka, składają wizytę. Chcą wybrać się na mecz do Szwecji, opowiadają o dziewczynach z lat 80-tych, wolą futbol od seksu. Tomek zdradza w końcu sekret "pierdzioszka".
Odcinek 13 (45): Tata, Fryzjer, Łóżko
Nasi bohaterowie podejmują kolacją ojca Tomka (Tomasza) i jego przyjaciółkę, młodziutką Dianę. Mimo wysiłków obu par w trakcie wizyty panuje napięcie, zwłaszcza między Tomkiem i jego ojcem. Co chwila ktoś popełnia nietakt.
W czasie pobytu w zakładzie fryzjerskim Tomek orientuje się, że wszyscy pracownicy i bywalczynie zakładu w najdrobniejszych szczegółach znają jego intymne życie. Kasia zmienia fryzurę i decyduje założyć korekcyjny aparat na zęby.
Tomek i Kasią przeżywają uczuciowe rozterki. Ich miłość i przyjaźń zaczęły słabnąć. Tomek jest gotów przeprowadzić poważną rozmowę. Zastanawia się,czy utrzymywanie związku ma sens, kiedy Kasia oznajmia mu, że jest w ciąży.
Odcinek 14 (46): Restauracja, Spacer, Nerki
Kasia, Tomek, Ania i Jacek w restauracji. Kasia płacze, bo chciałaby mieć dziecko, Tomek też jest załamany. Sandra Bullock, czy Sharon Stone? Są wzrokowcami, czy słuchowcami? Tomek po raz pięćdziesiąty ósmy opowiada tę samą historię. Kasia zdejmuje z zębów aparat.
Podczas spaceru Kasię i Tomka nagabują żebracy. Park to idealne miejsce na rozmowy o tym, że: mama Kasi ma chłopaka, Kasia chce coś studiować, Tomek na studiach miał romans z dojrzałą kobietą, Kasia nie lubi corridy itd.
Tomek ma atak kamicy nerkowej. Kasia podejrzewa, że złapał chorobę weneryczną. Badanie zapowiada się strasznie. Tomek przyjmuje morfinę i wygłasza ostatnie życzenie. Opinie na temat, co bardziej boli: kamień, czy poród, są jak zwykle podzielone.
Odcinek 15 (47): Bazarek, Telefon, Braciszek
Kasia i Tomek robią zakupy na bazarku. Spotykają właściciela gospodarstwa ekologicznego, próbują zjeść coś w budce z wietnamskim jedzeniem, Tomek usiłuje rozpoznać gatunki ryb po zapachu. Jak zwykle kupują wszystkiego za dużo.
Kasia i Tomek rozmawiają ze sobą przez telefon. Najpierw dzwonią do siebie jednocześnie, potem Kasia wykonuje erotyczny telefon, gdy Tomek rozmawia z klientem, Potem Tomek udaje Włocha, i wreszcie wysyła Kasi maila - też w złym momencie.
Tomek z Kasią odwiedzają Dianę, która urodziła dziecko ojcu Tomka. "Młody" ojciec dumny i szczęśliwy, Tomek zazdrosny, ale jednak wzruszony. Tomasz sfilmował poród i chce urządzić projekcję....
Odcinek 16 (48): Biuro podróży, W parku, Kłopoty z samochodem
Kasia i Tomek stają przed wyborem, dokąd pojechać na wakacje. Kasia myśli o wyjeździe do Włoch, Tomek wolałby do Bangkoku, najlepiej bez Kasi. Agent usiłuje wysłać ich w rejs zorganizowany specjalnie dla gejów.
Nasi bohaterowie przechadzają się rozmawiając na różne tematy. Kasia chce zmienić lekarza, pyta Tomka o zdanie na temat klonowania, chce wiedzieć, w jakie zwierzę chciałby się wcielić. Tomek przyznaje się, że gdy Kasia sądziła, że jest w ciąży nie był pewien, czy naprawdę chce dziecka. Teraz też ma wątpliwości.
Kasia i Tomek odwiedzają warsztat samochodowy usiłując dociec, co się dzieje z samochodem. Tomek otrzymuje wspaniały kalendarz z nagimi dziewczynami.
Odcinek 17 (49): Szczerość, Jedziemy, Autobus
Tomek z Kasią przypadkowo spotykają w kawiarni psychologa. Mimo że chwilowo przerwali terapeutyczne spotkania # dosiadają się. Zaskoczeni dowiadują się, że ich psychoterapeuta jest gejem. Kiedy pojawia się jego chłopak # Patryk, rozmowa zmienia nieoczekiwanie charakter. Psycholog z Patrykiem zwierzają się Kasi i Tomkowi ze swych problemów.
Kasia i Tomek jadą do Pragi. Jak zwykle w takich sytuacjach jest nerwowa atmosfera. Kasia przypomina sobie, że nie wzięła kart płatniczych i nie zamknęła mieszkania, a klucz ma w kieszeni.
W autobusie Tomek jest zdenerwowany. Kasia zawczasu pisze kartki do przyjaciół i zabija czas rozmową.
Odcinek 18 (50): W hotelu, Ubezpieczenie, U Ani i Jacka
Kasia i Tomek po powrocie z Pragi dowiedzieli się, że spaliło się ich mieszkanie. Chwilowo mieszkają w hotelu. Kasia ma nocne koszmary, więc Tomek ofiarowuje jej kolejnego misia, ale i tym razem miś źle kończy. Oglądają telewizję, przedrzeźniają odgłosy dochodzące zza ściany, walczą z nieznanym systemem kurków w łazience.
Nasi bohaterowie są przesłuchiwani przez przedstawiciela towarzystwa ubezpieczeniowego, który ma stwierdzić, czy nie są odpowiedzialni za spowodowanie pożaru i ustalić wysokość szkód. Kasia i Tomek nieco plączą się w zeznaniach.
Ania i Jacek przyjmują przyjaciół serdecznie, ale narzucają im plan zajęć, który niezbyt odpowiada Tomkowi. Również spanie na wersalce w salonie ma swoje złe strony.
Odcinek 19 (51): Sypialnia, Apteka, Ewa
Kasia i Tomek w sypialni. Tomek umawia się z Ewą. Kasia drąży temat i chce się dowiedzieć ile razy oni ze sobą spali. Tomkowi śni się Kasia, która kocha się z Jaśkiem.
Kasia i Tomek w aptece, kupują prezerwatywy. Kasia chce kupić lek na poprawienie pamięci, termofor, chce wziąć udział w reklamie TV. Tomek kupuje kartkę urodzinową dla mamy Kasi. Chcą żeby pani magister odczytała im list.
Z wizytą u Ewy. Poznają miłość Ewy - Claudia, z którym ona płynnie rozmawia po włosku. Dla Claudia Ewa, a dla Tomka Kasia są najcudowniejsze. Kasia domyśla się, że Claudio ma żonę.
Odcinek 20 (52): Salon, Casting, W aucie
Odpoczynek we własnym salonie. Tomek wariuje na punkcie elektronicznego notesu. Kasia żyje serialem w TV. Tomek zapomina o urodzinach Kasi. Rozpaczliwie próbuje zamówić stolik w restauracji.
Kasia i Tomek biorą udział w castingu do reklamówki. Tomek nie ma na to najmniejszej ochoty. Kasia chce być aktorką. Chcialaby reklamować szampon, mydło, eleganckie czekoladki. Myli dziewczę od cateringu ze znaną aktorką. Film ma reklamować środek na przeczyszczenie. Tomek się nadaje, bo ma zatwardzenie wypisane na twarzy, ale nie chce.
Tomek nie chce zapiąć pasów. Bohaterzy jadą na farmę piękności, po drodze rozmawiają z chłopem.
Odcinek 21 (53): Nowy psycholog, Przy stole, My studenci
Tomek z Kasią odwiedzają kolejnych psychologów. Niestety, wybór jest niezmiernie trudny. Albo nie odpowiada im metoda, albo podeście terapeuty, albo sami nie mogą się dogadać. W końcu nie decydują się na żadnego.
Kasia z Tomkiem spędzają czas przy kuchenny stole. Jak zwykle toczą różne rozmowy; o odchudzaniu, anoreksji, zdrowej żywności, dobrych manierach i okazyjnych wyprzedażach.
Kasia przesiaduje w kuchni z nowymi przyjaciółmi - studentami z jej roku. Tomek uświadamia sobie, że jest już stary i że coraz trudniej nawiązać mu kontakt z młodszymi. Natomiast Kasia idealnie dopasowała się do grupy i pod jej wpływem powoli zmienia zachowania, coraz bardziej irytując Tomka.
Odcinek 22 (54): Ryby, Bal maskowy, Dzwonienie
Kasia zabiera Tomka na wędkowanie spod lodu. Zmarznięty Tomek jak zwykle narzeka. Kasia jest zadowolona, wreszcie może sobie pogadać. Sprawy komplikują się, kiedy łowią pierwszą rybę. Ponieważ nie potrafią jej zabić, ryba zdycha, a zasmuceni Kasia z Tomkiem decydują się zrobić jej pogrzeb.
Kasia i Tomek wybierają się na bal przebierańców.
Kasia i Tomek dzwonią do siebie. Kasia składa zamówienie gastronomiczne, podaje Tomkowi skomplikowany plan dojazdu, oświadcza, że wygrała samochód, chce pogadać o niczym, przeszkadza Tomkowi w pracy, kasuje własną zapowiedź na sekretarce, nie wie, jak obsłużyć drugą linię. Na koniec dzwonią do siebie oboje naraz, więc jest stale zajęte.
Odcinek 23 (55): A może to...?, Paintball, Dobrze
Kasia z Tomkiem próbują wybrać w sklepie płytę. Gubią się w nowych gatunkach muzyki, których nie znają. Kiedy sięgają po znanych muzyków i kompozytorów ujawniają różne gusta. Wspólne zdanie mają tylko w wypadku płyt z promocji i przeceny. Kasia chcąc kupić płytę Krawczyka, natyka się przypadkowo na piosenkarza i myli go ze sprzedawcą.
Kasia z Tomkiem, Anią i Jackiem odwiedzają poligon paintballu. Wszyscy doskonale się bawią, poza Kasią. Zabawa ją nudzi i lekko brzydzi. Kłóci się z jej pokojowym nastawieniem do świata. Cały czas próbuje przekonać przyjaciół do zawarcia rozejmu. Ci jednak wolą bawić się w wojnę.
Kasia z Tomkiem po seksie. Ona jest niezadowolona, bo on zbyt się pospieszył. Kiedy Tomek chce, Kasi się nie chce, kiedy ona ma ochotę, on marudzi. Kasia traktuje grę wstępną jako część pracy domowej z fizjologii. Wraca temat Ewy, Kasia jest zdania, że szybki stosunek z kochaną, stawia ją w złym świetle w oczach rywalki.
Odcinek 24 (56): Śnieg, Raz dwa trzy, Opiekunowie
Śnieżna zima. Kasia i Tomek muszą zatroszczyć się o swój samochód, gdy nadjeżdża pług śnieżny. Spędzają sporo czasu przy odśnieżaniu wejścia do domu. Kasia jest entuzjastką tej pory roku, Tomek wręcz przeciwnie. Kasia próbuje zaprzyjaźnić się z jednym z sąsiadów, ale z opłakanym skutkiem.
Kasia i Tomek na przyjęciu u Natalii i Muhameda, bezpruderyjnej pary, która wraz z gronem przyjaciół prowadzi nadzwyczaj urozmaicone życie erotyczne. Nasi bohaterowie nie czują się jednak swobodnie wśród innych gości, reprezentujących najrozmaitsze zaskakujące orientacje seksualne.
Kasia i Tomek zajmują się przyrodnim braciszkiem Tomka. Opieka nad niemowlęciem okazuje się bardzo ciężkim zadaniem. Kasia zaczyna zastanawiać się, czy w ogóle posiada instynkt macierzyński, - choć obraża się na Tomka, gdy ten ośmiela się coś na ten temat napomknąć.
Odcinek 25 (57): Łazienka, Strajk, Przez telefon
Tomek udaje hydraulika. Kasia przeprowadza ankietę i sugeruje Tomkowi by wykonywał obowiązki domowe. Tomek woli od Kasi jej odbicie w lustrze, uważa, że Kasia wygląda coraz młodziej. Aby nie słuchać Kasi, używa wiertła.
Kasia i Tomek na strajku studenckim. Kasia pomstuje przeciwko własnej generacji. Darek adoruje Kasię. Tomek ujawnia młody wiek Darka i podpowiada Kasi idiotyczny slogan. Kasia udziela wywiadu TV, policjant nie chce jej aresztować, bo jest za stara.
Kasia jest w domu, Tomek w pracy, prowadzą rozmowy telefoniczne. Kasia zawraca głowę zajętemu Tomkowi, podszywa się pod jego rzekomą, dawną koleżankę; prowadzą erotyczną rozmowę, trochę okłamują się nawzajem.
Odcinek 26 (58): Drobne, Sąsiad, Zobacz!
Kasia z Tomkiem w taksówce. Wsiadają do wozu kłócąc się. W końcu nie ruszając z miejsca płacą rachunek i opuszczają samochód. Motywem większości scenek są "drobne" na zapłacenie rachunku, napiwku. Raz Kasia nie chce płacić, innym razem Tomek. Tematem rozmów są kobiety jako kierowcy, zbyt silne ogrzewanie, w końcu "ulubione" dyskusje o najkrótszej trasie. W ostatniej taksówce Kasia i Tomek popijają wino. Kasia wymiotuje.
Kasia z Tomkiem otwierają drzwi dwóm sąsiadom. Pierwszy, młody zwraca uwagę na zbyt głośnie zachowania Kasi podczas orgazmów, potem informuje o imprezie, bo chce wypożyczyć mieszkanie, w końcu wyznaje Kasi miłość. Drugi, kompletnie neurotyczny, najpierw napada na Tomka że pożyczył mu dwadzieścia złotych. Potem zawiadamia, że wyjeżdża do Meksyku i z nieuregulowanego długu sfinansuje wysłanie kartki z pozdrowieniami.
Kasia z Tomkiem spędzają czas na tarasie. Tomek za radą psychologa wyżywa się na zdjęciu teściowej. Znów pojawia się temat zdrady Tomka i obopólna obietnica nie poruszania tego tematu. Kasia myli dni i przypomina sobie o egzaminie o jeden dzień za późno. W końcu zirytowana odgraża się, że poda telewizję do sądu. Chodzi jej o bohaterki seriali, które mimo dawno zakończonej menopauzy zachodzą w ciążę, kiedy im się tylko podoba.
Odcinek 27 (59): Na urodzinach, Łono natury, W kuchni
Kasia i Tomek na urodzinach u Danuty, matki Kasi. Pojawia się Jakub jej przyjaciel - są bardzo zakochani. Kasia jest wstrząśnięta, gdyż Jakub, chirurg plastyczny, jest młodszy od Danuty o 22 lata i bardzo atrakcyjny.
Nasza para w plenerze, z przyczepą campingową. Problemy z ubikacją. Kasia układa plan zajęć na urlop, zabezpiecza się przed słońcem i komarami. Tomek naraża się jej, zerkając na ładne dziewczyny.
Tomek kupuje wino, lecz nie najlepiej pasuje ono do posiłku; oboje uczą się kosztować i oceniać wino według poradnika. Tomek robi zakupy sprzed dwóch tygodni, Kasia nie chce zmienionych genetycznie warzyw i owoców, Tomek zużywa do frytek cenną oliwę Kasi.
Odcinek 28 (60): Foto, Domek, Łóżko
Kasia i Tomek u fotografa. Trudno im pozować "naturalnie". Kasia chciałaby być modelką. Fotograf - erotoman - pan Rysio. Dementuje, jakoby sypiał z modelkami. Kasia chce sobie retuszować prawie wszystko. Nie jest w stanie zastygnąć w bezruchu. Chce mieć piękne zdjęcie do paszportu. Chciałaby pozować do aktu. Tomek robi jej pierdzioszka.
Kasia i Tomek wynajmują domek w górach. Właściciel tłumaczy im skomplikowane reguły pobytu. Kasia nie radzi sobie z alarmem. Tomek narzeka. Nie umie rozpalić w kominku. Ogień kojarzy im się z seksem. Kasia chce tu zamieszkać na stałe. Idą na bardzo krótki spacer.
Kasia i Tomek leżą w łóżku. Tomek medytuje o Edycie Górniak. Rysuje pozycje seksualne. Kasia pyta o seks w trójkącie. Zakładają się, kto jest bardziej chory. Tomek chce, żeby Kasia kończyła co zacznie. Rozmowa o niewierności, o byłym kochanku Kasi.
Odcinek 29 (61): Lucasik, Majóweczka, Gala
Kasią i Tomek nadal opiekują się przyrodnim bratem i są już bardzo zmęczeni. Kasia cieszy się dzieckiem, natomiast Tomek powoli wchodzi w kryzys. Obecność Lucasa męczy go, tym bardziej, że rodzice nie dają znaku życia. Tomek postanawia wyrwać się na weekend.
Kasia z Tomikiem i małym Lucasem wybrali się na majówkę. Już na zielonej trawce Tomek przyznaje się Kasi, że nie znosi wypadów za miasto. Irytują go mrówki i wszelkie robaki. Trudno też odpocząć, kiedy wciąż ktoś przeszkadza; a to rowerzysta, który przejeżdża przez koc, a to spacerowicze, w tym dawna dziewczyna Tomka - Stefa. Lucas wypowiada swoje pierwsze słowo - mama.
Tomek zabrał Kasię na galę, podczas której mają być wręczone nagrody w dziedzinie reklamy. Chciał iść sam, ale Kasia nie zgodziła się. Pojawiają się koledzy z branży między innymi Olo, który jest największym konkurentem Tomka. W końcu nadchodzi najważniejszy moment, wręczenie nagród. Tomek nie dostaje żadnej, wszystkie zgarnia "ulubiony" kolega - Olo. Tomek jest załamany.
Odcinek 30 (62): Obiad we troje, Opieka dla dziecka, Rozkosze wina
Kasia i Tomek wybrali się z Lucasem na obiad do restauracji, nie zdając sobie sprawy, jak jest droga. Kelner przyjmuje ich niechętnie. Po zajęciu stolika okazuje się że zapomnieli o dziecku, które teraz samo siedzi w samochodzie. W restauracji chłopczyk krzyczy i nie daje się uspokoić, inni goście protestują.
Nasza para poszukuje opiekunki lub opiekuna do dziecka. Kandydatki nie budzą zaufania. W rezultacie z Lucaskiem zostaje młodociany wujek Eryk. Kasia i tomek siedząc w barze cały czas myślą o dziecku.
Kurs degustacji wina. Kasia traktuje kurs poważnie, zaś Tomkowi chodzi głównie o to, by popijać dobre winko. Instruktor ma z nimi same kłopoty.
Odcinek 31 (63): Piłka, Drzwi, Dziecko w domu
Kasia, Tomek i Lukas na maczu. Kasia pakuje się na siłę do drużyny piłkarskiej Tomka. Pozycja na boisku kojarzy jej się z seksem. Tomek uczy ją odczytywania sygnałów. Kasia strzela "w okienko", ale niestety w swoją bramkę.
Do drzwi Kasi i Tomka przychodzą kolejno: dziewczynka z kotkami, domokrążca z preparatem do asfaltu, pożyczalski sąsiad, pracowity 10-latek, domokrążca z preparatem na mrówki, dresiarz-kryminalista, harcerze, posłaniec z telegramem od Weroniki.
Kasia i Tomek w domu z Lucasem. Oglądają, którą Kasia jest bardziej zainteresowana, aniżeli mały; ma pretensje do Tomka, że robi za dużo hałasu i budzi Lucasa. Robi Tomkowi i małemu sesje zdjęciową. Namawia Tomka by Lucasa adoptować.
Odcinek 32 (64): W drodze, Sklep z zabawkami, Cmentarz
Tomek z Kasią wyjechali z miasta. Razem z nimi podróżuje mały Lucas. Tomek zatrzymuje się na stacji obsługiwanej przez kobietę, co oczywiście nie podoba się Kasi. Nasi bohaterowie jak zwykle mają zabawne przygody, jak zatrzaśnięcie kluczyków czy fałszywe blokady.
W sklepie z zabawkami Kasia chce kupić edukacyjną zabawkę dla Lucasa, a Tomek rozwijającą wartości męskie. Okazuje się, że oboje rozglądają się głównie za rzeczami, które ich interesują. Świetnie się bawią, kolejny raz zapominają o Lukasie.
Kasia zabrała Tomka na cmentarz. Spotykają się tam z matką z okazji 12 rocznicy śmierci ojca. Matka nad grobem zarzuca mężowi, że był draniem. Nie przestaje mimo próśb Kasi.
Odcinek 33 (65): Telefon, Supermarket, Dyskoteka
Impreza u Tomka w pracy. Kasia dzwoni do Tomka. Aby wzbudzić w nim zazdrość i przyspieszyć jego powrót kłamie, że jest u niej kolega z roku z którym powtarza materiał z ćwiczeń. Kasia w domu zajmuje się Lucasem. Tomek dzwoni do niej udając kogoś innego. Kasia szuka potwierdzenia, że Tomek ją kocha. Dzwonią do siebie jednocześnie.
Kasia, Tomek i Lucas w supermarkecie. Kasia jest bez makijażu. Spotyka koleżankę, która złośliwie to zauważa. Hostessa krytykuje wygląd Kasi i oferuje jej zestaw kosmetyków. Oboje właściwie nie wiedzą po co przyszli do marketu. Hostessa ponownie zaczepia Kasię, proponuje jej krem do depilacji twarzy. Tomek myli Lucasa z innym dzieckiem, a potem pieluchy z podpaskami.
Kasia, Tomek, Ania i Jacek w dyskotece. Kasia opowiada Ani o Darku (koledze z roku). Tomek żali się Jackowi, że Kasia bardzo się zmieniła odkąd zaczęła studiować.
Odcinek 34 (66): Biblioteka, Zoo, Pojednanie
Kasia i Tomek w bibliotece. Pani bibliotekarka nie chce ich wpuścić z Lucasem. Tomek czyta Kamasutre a potem przegląda katalog książek erotycznych. Rozmawiają o "Sztuce kochania" Wisłockiej. Kasia nie chce czytać książki, którą czytało wiele innych osób. Tomek podrywa dziewczynę. Kasia chce wypożyczyć płytę z muzyką z filmu "Chicago", Tomek krytykuje jej gust muzyczny.
Kasia, Tomek i Lucas w ZOO. Porównują obyczaje zwierząt i ludzi. Kasia uważa, że jest podobna do pantery, naśladuje odgłosy zwierząt. Tomek w kolejnym wcieleniu chciałby być tygrysem, a Kasia antylopą.
Naszych bohaterów odwiedza ojciec Tomka - Tomasz. Tomek uważa tatę za człowieka niedojrzałego. Dowiaduje się, że ma starszą siostrę, a może i jeszcze więcej rodzeństwa. Kasia i Tomek próbują pogodzić ojca Tomasza z Dajaną. Początkowo Dajana nie chce słyszeć o tym, opowiada o nim, jako o maszynie seksualnej. Kasia kłóci się z Tomkiem. Oddają Lucasa pogodzonym prawowitym rodzicom.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SERIA III

 • Seria
 • Rok produkcji:
  2003
 • Premiera:
  2003. 09. 07

Odcinek 1 (67): Plaża
Kasia i Tomek na Krecie. Panie zbyt czule witają Tomka. Amerykański Polak Johnny śmieje się z nich - uważa, że nie są z Warszawy. Tomek wstydzi się rozebrać na plaży. Kasia używa podstępu, by Tomek natarł jej plecy. Johnny każe im odpoczywać aktywnie i uczy ich nurkowania. Tomek pisze kartkę do Ewy. Spotykają Marcelego i Marię. Nie mogą spać, bo Marceli i Maria głośno się kochają. Idą zwiedzać ruiny. Tomek uczy turystów robić pierdzioszka. Kasia ma kaca. Odkrywa w sobie talent poetycki. Zdradza Tomkowi zakończenie książki. Jest szowinistką. Kasia i Tomek nie chcą odwiedzin Marcelego i Marii w Warszawie. Nie chce im się kochać przy pełni księżyca na plaży.
Odcinek 2 (68): Wieczór w disco, Pogawędki łóżkowe, Nowobogaccy
Tomek przychodzi z Kasię do dyskoteki, gdzie bawią się jej przyjaciele ze studiów. Podczas rozmowy oraz tańca, uwidaczniają się różnice wieku pomiędzy nasza parą i studentami. Tomek jest zazdrosny o Darka.
Tomek nie chce zrealizować erotycznych marzeń Kasi. Martwi się o swoje męskie walory, a Kasia go podpuszcza. Kasia zanudza Tomka i czyta romans. Tomek dowiaduje się, że Ania i Jacek wygrali w Totka.
Wizyta w nowym luksusowym domu Ani i Jacka, którzy twierdzą, że majątek nic a nic ich nie odmienił. Ich lokaj poprzednio służył u prawdziwego lorda. Gospodarze proponują Kasi i Tomkowi wspólny rejs.
Odcinek 3 (69): W salonie, Na tarasie, Komisja pojednawcza
Kasia przez pomyłkę nazywa Tomka Darkiem: jest o niego zazdrosna, choć Tomek idzie tylko wynieść starą kuchenkę; namawia go, by skontaktował się ze swoją nieznana siostrą przyrodnią. Tomek kupuje Kasi pierścionek na palec u nogi. Danuta, mama Kasi chce kupić mieszkanie na wynajem.
Kasia i Tomek mają utrudnione korzystanie z tarasu, ponieważ nagabują ich dwaj sąsiedzi - dziwacy: Bogdan opala się nago tuż koło nich, Michał nachodzi ich, protestuje przeciw jedzeniu przez nich mięsa i nie chce zostawić ich samych.
Kasia i Tomek stają przed Komisją Pojednawczą Spółdzielni Mieszkaniowej, oskarżani przez Michała o hałaśliwe orgazmy, zakłócanie nocnego wypoczynku, pogróżki i inne przestępstwa.
Odcinek 4 (70): W łazience, Na Spacerze, Przyszły lokator
Tomek urządza Kasi dziką awanturę, ale zapomina o co poszło. Przytył i w związku z tym uważa, że waga łazienkowa się popsuła; Kasia się z niego nabija. Ona natomiast czuje napływajace "fale gorąca" i podejrzewa, że to wczesna menopauza. Odbywa się dyskusja na temat : korzystanie z toalety a libido.
Tomek na różne sposoby dokucza strażnikowi miejskiemu np. wkładając za wycieraczki samochodów opłacone kwity parkometrów. Kupuje plotkarskie pisemka i straszliwie się tego wstydzi. Kasia go wyśmiewa, po czym sama zaczyna je czytać. Tomka niepokoi, co Kasia czuje do Darka; ona go uspokaja, ale dość dwuznacznie.
Kasia i Tomek przeprowadzają rozmowy z osobami zainteresowanymi wynajmem mieszkania kupionego przez mamę Kasi. Przewija się przed nimi galeria zadziwiających typów - dziwaków i wariatów. Najbardziej odpowiadają Tomkowi jako przyszłe lokatorki dwie kochające się dziewczyny. Kasia jest innego zdania.
Odcinek 5 (71): Bogactwo, Wielka szafa, Drzwi
Jacek i Ania wygrali w totka 15 milionów. Odwiedzają Kasię i Tomka. Gospodarze nie czują się zbyt pewnie w towarzystwie milionerów. Ci chwalą się urokami nowego życia, ale również narzekają na przykre strony egzystencji bogaczy. Kasia z Tomkiem przygotowują listę oczekiwanych prezentów przyjaciele wiele obiecują, ale nie chcą nawet postawić kolacji w knajpie.
Kasia z Tomkiem zdecydowali się na montaż nowych szaf. Zamówieni fachowcy okazują się leniwymi ignorantami. Przekonywanie ich do wysiłku jest o tyle trudne, że właśnie wylęgła się jętka.
Kasia i Tomek odrywani są od codziennych zajęć przez domokrążców. Tomek w zbierającym podpisy, lokalnym polityku rozpoznaje znienawidzonego w dzieciństwie trenera. Kasia bierze inkasenta z elektrowni za złodzieja. Pojawiają się również agent ubezpieczeniowy i strażacy. W końcu wykorzystują naiwność chłopaka z pizzą, a potem barykadują się w mieszkaniu.
Odcinek 6 (72): Chcę powiedzieć, Na kanapie, Dla mnie
Kasia w telefonicznych rozmowach żartuje z Tomka. Raz udaje, że miała samochodowy wypadek, kiedy indziej symuluje domową katastrofę. Tak naprawdę wszystkie jej telefony to oznaki tęsknoty za ukochanym. Kasia próbuje wymusić jego szybszy powrót do domu.
Kasia z Tomkiem spędzają popołudnie na kanapie. W swoim ulubionym miejscu rozmawiają o rzeczach ważnych i błahych, lenią się, odpoczywają i pracują. Tomek głównie się nudzi, Kasia wykonuje ujędrniające skórę ćwiczenia. W końcu dla chwilki relaksu włączają telewizję i sprzeczają się.
Kasia ma zły dzień. Mimo, że Tomek zabrał ją do restauracji nie jest zadowolona. Wciąż przypomina sobie jakieś dawne urazy do Tomka. Tomek cierpliwe znosi docinki. Kiedy niespodziewanie pojawia się ojciec Tomka, Kasia wylewa na niego wszystkie żale i przewiduje mu smutną starość.
Odcinek 7 (73): Okulary, U psychologa, Siostra
Kasia chce mieć okulary do dali, ale tak naprawdę po to, żeby ładnie wyglądać. Okazuje się, że to nie ona, lecz Tomek ma słaby wzrok. Kasia wybiera okulary słoneczne, by je nosić na czubku głowy. Tomek i okulistka mają podobne poczucie humoru.
Kasia nie pozwala Tomkowi powiedzieć o jej zainteresowaniu Darkiem. Tomek i Kasia chcieliby odświeżyć swój związek, a psycholog powtarza wszystko, co mówią. Psycholog traci zawodowy obiektywizm i neutralność, gdy dowiaduje się, że Tomek nie zgodził się zagrać z Jackiem i Anią w Totka, a oni wygrali 15 milionów.
Do Kasi i Tomka przychodzi siostra przyrodnia Tomka, Eliza. O jej istnieniu Tomek dowiedział się zupełnie niedawno rozmowa się nie klei, Eliza ma zupełnie inne poglądy na życie. Między nią a Tomkiem nawiązuje się jednak kontakt w związku z ulubionymi chipsami i wspólnym zamiłowaniem do podpuszczania ludzi.
Odcinek 8 (74): Bezsenność, Pomogę ci, Kurs doskonalenia osobowości
Kasia z Tomkiem nie mogą zasnąć. Starają się wypełnić czas rozmową. Zmęczeni plotą o błahostkach. W końcu przechodzą do poważnych tematów. Okazuje się, że w obojgu jest wiele lęków. Narzekają na brak pewności uczucia partnera. Pragną dowodów miłości od drugiej strony.
Kasia robi pedicure, więc Tomek musi ją zastąpić w domowych, głównie kuchennych obowiązkach. Oczywiście nie podoba mu się to. Szuka jedzenia, nie potrafi niczego dobrze przygotować. W końcu próbuje ignorować jej uwagi i jak najszybciej wymigać się od nudnych zajęć. Kasia jest jednak czujna i nie spuszcza go z oczu.
Kasia zapisuje siebie i Tomka na kurs. W czasach ciężkiej konkurencji mają zostać "menadżerami własnego ja". Tomek naśmiewa się z treningowej metody. Kasia jest rozczarowana wynikami ostatecznego sprawdzianu, ponieważ najlepszym kursantem okazał się Tomek.
Odcinek 9 (75): W szczerym polu, Kuchnia, Gry
Kasia i Tomek jadą samochodem. Gubią się, bo Kasia zapomniała wziąć mapę; w dodatku samochód staje i nie chce dalej jechać. Usiłują zatrzymać kogoś, kto będzie mógł im pomóc. Nie jest to łatwe. W końcu para Niemców, biorąc ich za bandytów, zostawia im samochód.
Kasia i Tomek w kuchni. Kłótnia o płatki. Według Tomka, paniom bardziej zależy na pozycji niż na samych mężczyznach. Tomek usiłuje coś ugotować. Kasia próbuje - ohydztwo, Tomek nie ma odwagi spróbować. Kasia podstępnie zatrudnia Tomka do odkurzania mieszkania. Zdaniem Kasi, kobiety nie są zainteresowane przeszłością seksualną panów.
Kasia i Tomek odwiedzają Anię i Jacka w ich rezydencji. Przychodzą z planem odegrania połowy wygranej. Tomek pożycza od Jacka pieniądze i stawia wszystko w najróżniejszych grach. Plan prawie się powiódł.
Odcinek 10 (76): Ciuchy, Spotkanie rodzinne, Zabawy z komputerem
Kasia i Tomek na zakupach w sklepie z tanią odzieżą. Kasia przymierza mnóstwo ciuchów i zanudza Tomka pytaniami o opinię. Tomek ma tego dość. Nienawidzi pojęć "modny" i "trendy". Kasia zauważa, że męska bluza, jest tańsza niż identyczna damska. Oburza ją to jako przejaw seksistowskiej dyskryminacji. W ferworze walk o ciuchy, ktoś kradnie marynarkę Tomka.
Tomek, Kasia, przyrodnia siostra Eliza i reszta rodziny Tomka jedzą obiad u ojca. Rodzeństwo ma do niego żal, że skrzywdził ich matki, a nimi w ogóle się nie interesował. Ojciec nie ma ochoty zwracać im pieniędzy za psychoterapię, której się poddali. Panie dyskutują, którzy aktorzy są najbardziej seksowni. Eliza wszystkich zaskakuje, oznajmiając, że jej typ to Sharon Stone.
Kasia wysyła e-maile do mamy, dziękując za przepis na placek i zamęcza Tomka pytaniami, jak edytować teksty. Chińczyk, z którym czatuje, zadaje jej nieprzyzwoite pytania, na które odpowiada Tomek. Kasia próbuje wysłać Tomkowi anonimowego maila.
Odcinek 11 (77): Przyjaciółki, Bingo, Doradca
U Kasi nocują koleżanki ze studiów - Gosia i Monika. Dziewczyny, próbując zasnąć, plotkują w łóżku. Prześcigają się w opowieściach o swoich fantazjach i seksualnych marzeniach. Tomek nie może oprzeć się ciekawości. Podsłuchuje, pod różnymi pretekstami próbuje wejść i zostać w pokoju.
Kasia dostała wejściówkę na bingo. Zaciąga Tomka do salonu gier. Okazuje się, że rozgrywka ma charytatywny cel i biorą w niej udział głównie ludzie w podeszłym wieku. Znudzony Tomek komentuje zachowania starszych ludzi, Kasia oddaje się hazardowi. Tomek od czasu do czasu krzyczy "Bingo!".
Kasia i Tomek odwiedzają doradcę podatkowego. Chodzi o pomoc w wypełnieniu druków PIT i znalezienie ewentualnych ulg. Wszystkie rachunki i dokumenty Kasi są w całkowitym nieładzie. Dopiero po kilku wizytach można zacząć wypełniać formularze. Długo to nie trwa, bo Kasia uznaje księgowe sztuczki za nieuczciwe metody oszczędzania.
Odcinek 12 (78): Hokej, Łazienka, Więzienie
Kasia i Tomek na meczu hokejowym. Tomek nie posiada się ze szczęścia. Kasi raczej się nie podoba. Udaje, że zapomniała biletów. Nie umie znaleźć miejsca na trybunach. Tomka irytuje Rosjanin, Kasia lekceważy Kazachstan. Kasia wspomina gwiazdy muzyki pop.. Nudzą się. Tomek kibicuje do końca.
Kasia i Tomek w łazience. Kasia nie chce wpuścić Tomka, każe mu płukać usta. Tomek smaruje się kremem do depilacji Kasi. Kasia nie daje Tomkowi spokoju, każe mu używać jajka przeciwko łupieżowi. Zaprasza go na pogrzeb swego wujka. Tomkowi źle idzie picie alkoholu, więc czuje się szaro.
Kasia i Tomek odwiedzają ojca Tomka w więzieniu. Tomek jest dumny, że tata uderzył w twarz parkingowego. Ojciec uważa, że jest więźniem politycznym. Siedzi z hakerem. Siostra Tomka ma ojca za idiotę. Więźniom podobają się Kasia i Tomek. Dajana zna wszystkich strażników i policjantów. Kasia przemyca do więzienia alkohol, a w ogóle jest przerażona tym miejscem. Ojciec boi się Dużego Edzia.
Odcinek 13 (79): Dentysta, Duży pokój, Dzieci boże czasów ostatecznych
Kasia i Tomek u dentysty. Tomek boi się, a Kasia go pociesza. Tomek nie życzy sobie, by Kasia nosiła aparat na zębach. Przeraża ich krzyk pacjenta. Pielęgniarka ma problemy z Tomkiem. Po znieczuleniu Tomek ma duże trudności z mówieniem.
Kasia i Tomek w dużym pokoju. Kasia uskarża się na bałagan panujący w szafie Tomka. Każe zaprowadzić w niej porządek. Tomek zwleka z pójściem do sklepu po mleko. Kasia daje się uwieść Tomkowi w zamian za zaproszenie jej do restauracji na kolację.
Do Kasi i Tomka przychodzi Marcin, dawny kolega Tomka, a obecnie członek sekty Dzieci Boże Czasów Ostatecznych. Tomek jest zły, bo Marcin przychodzi z samego rana. Kasia wypytuje Marcina, jak wygląda i na czym polega życie w sekcie. Para robi Marcinowi test ze znajomości Biblii. Marcin zaprasza Kasię i Tomka na spotkanie w sekcie. Marcin wypomina Tomkowi i Kasi, że go źle traktowali w przeszłości. Pełni wyrzutów sumienia proponują mu wynajem mieszkania po sąsiedzku.
Odcinek 14 (80): 35 lat, Napad, Przy stole
Kasia organizuje grilla na 35 urodziny Tomka, zaprasza przyjaciół. Miała to być niespodzianka, ale Kasia zostawiła plan imprezy w kuchni na stole. Wszyscy świętują, rozmawiają o wieku Kasi, o problemach Tomka z prostatą, wspominają dawne dziewczyny. Przychodzi Żaneta - dawna dziewczyna Tomka. Koledzy przygotowali dla Tomka tort-niespodziankę.
Kasia z Tomkiem odwiedzają bank. Tomek jest zirytowany, twierdzi, że wszystkie sprawy można było załatwić telefonicznie. Kiedy stają przed okienkiem, do banku wpadają bandyci. Sterroryzowani klienci lądują na podłodze. Złodzieje przeszukują torebkę Kasi. Po ich ucieczce Kasia, niczym gwiazda, zdaje relacje policjantom i pozuje fotoreporterowi.
Kasia i Tomek przy stole w kuchni. Rozmawiają o syndromie przedmiesiączkowym, o mammografii i o Ewie. Kasia pisze scenariusz do filmu pornograficznego. Przeziębionego Tomka Kasia leczy Amolem. Kasia uważa, że zmarnowała życie. Porównują, które miało gorszy dzień. Tomek robi Kasi niespodziankę kulinarną - tyle, że bez jedzenia.
Odcinek 15 (81): Marcin, Flashback, Mamusia
Kasia i Tomek wynajęli mieszkanie obok Marcinowi, który spragniony towarzystwa zjawia się u nich codziennie bez uprzedzenia. Wpraszając się na kolacje uniemożliwia oglądanie TV, upija się piwem i w ogóle nie przyjmuje do wiadomości, że nie zawsze jest mile widziany.
Tomek mieszka wspólnie z Marcinem, gdy w jego życiu pojawia się Kasia. Marcin staje się przymusowym współuczestnikiem początków ich romansu: odbiera telefon od dawnej dziewczyny Tomka, jest zmuszony dostosować się do faktu, że codziennie rano Kasia zajmuje łazienkę i razem z Tomkiem wyjadają jego zapasy z lodówki. Taka obecność Kasi przeszkadza Marcinowi.
Matka odwiedza córkę. Tomek pod byle pretekstem próbuje wyjść z domu, ale Kasia nie daje wiary jego wymówce. Wieczór upływa na wspomnieniach. Wzruszona matka przekazuje córce pomysły na własny pogrzeb. Rozbawiony Tomek korzysta z okazji i bez zahamowań żartuje. Kasia przywołuje go do porządku.
Odcinek 16 (82): Gwiazdkowe zakupy, Choinka, Boże Narodzenie
Tomek i Kasia kupują gwiazdkowe prezenty w centrum handlowym. Tomek waha się wybierając prezent dla Kasi, chciałby, aby to była niespodzianka, ale nic nie przychodzi mu do głowy. Kasia usiłuje kupić stolik od antypatycznej sprzedawczyni. Tomek kupuje płytę z kolędami dla Lucasca. Oboje zdradzają Św. Mikołajowi co chcieliby dostać pod choinkę.
Tomek i Kasia ubierają wspólnie choinkę. Kasia uważa, że to ich do siebie zbliży. Nie pozwala jednak Tomkowi wieszać ozdób tam, gdzie on by chciał. Kasia rozczula się nad magią świąt, a Tomek myśli o ogołoconym koncie w banku. Tomek nie ma sumienia zabić karpia, dają mu na imię Dzikuś i postanawiają więc darować życie jemu i jego żonie.
Wigilia - rodzinne spotkanie u Kasi i Tomka. Matka Kasi - Danuta - przy każdej okazji wyraża swoje niezadowolenie ze sposobu przygotowania tradycyjnej wieczerzy. Dajana jest przekonana, że sweterek przeznaczony dla Lucasca jest prezentem dla niej. Prezenty są raczej nietrafione, ale obecni wymieniają je miedzy sobą i robi się przyjemnie. Wszyscy śpiewają kolędy.
Odcinek 17 (83): Kino, Sylwester, Korekta
Kasia i Tomek w Multipleksie. Szukając sali nr 13, gdzie jest pokaz kina offowego, gubią się w labiryncie korytarzy. Pani na widowni rozpoznaje Kasię jako gwiazdę TV. Kasię rozprasza głośno rozmawiający widz. Zdradza Tomkowi zakończenie filmu. Kasi nie podoba się "szowinistyczny męski scenariusz". Wychodzi z kina niezadowolona.
Tomek urządza sylwestra dla przyjaciół i kontrahentów. Okazuje się, że Ewa jest w ciąży i odchodzi z firmy. Goście doskonale się bawią, jednak gospodarze nie mogą odnaleźć się w sytuacji. Tomek składając życzenia noworoczne popełnia nietakty wobec gości. W rezultacie kontrahenci zrywają zawarty z firmą Tomka kontrakt. Z akwarium znika zaprzyjaźniony karp Dzikuś i jego żona. Odnajdują się w nieoczekiwanym miejscu.
Kasia zabiera Tomka do chirurga plastycznego. Koniecznie chce sobie coś zoperować i próbuje naciągnąć Tomka na zabieg. Tomek jest przeciwny wszelkim operacjom, z wyjątkiem zabiegu powiększającego piersi. Poza tym uważa, że Kasia ma idealne proporcje. Kasia jednak upiera się przy pewnym zabiegu upiększającym.
Odcinek 18 (84): Seks-pomoc, Usługi, Tata w szpitalu
Kasia pracuje jako seks-pomoc. Prosi Tomka, żeby do niej dzwonił. Obrzydza mu jedzenie szarlotki. Tomek udaje Kasię przed klientką. Kasia pomaga klientowi w szukaniu łechtaczki u jego partnerki.
Kasia i Tomek borykają się z problemami życia codziennego: zakupami w sklepie spożywczym, korzystaniem z usług i ich reklamacją...Okazuje się, że to też może być przygodą i wymaga dużej przytomności umysłu.
Tata Tomka miał atak woreczka żółciowego, leży w szpitalu, Tomek pociesza Dajanę, że tata jest ubezpieczony. Obiecuje ojcu, że będzie dbał o Dajanę i Lucasa. Tomek wyznaje ojcu miłość. Natomiast ojciec wyjawia, że spał z jego byłą dziewczyną. Nie chce dać swojego samochodu Elizie - siostrze Tomka. Tata Tomka zachowuje się niepoprawnie: przechowuje alkohol w termoforze i obmacuje Kasię.
Odcinek 19 (85): Co zjemy?, Jacht
Kasia i Tomek spędzają popołudnie w domu zajęci codziennymi czynnościami. Kasia jak zwykle domaga się rozmowy, chwali się Tomkowi, że zaprenumerowała dwutygodnik Viva. Tomek przy domowych obowiązkach wykazuje się "kontrolowanym" roztargnieniem, natomiast Kasia zamęcza go uciążliwymi, matczynymi uwagami.
Jacek i Ania pożyczyli Kasi i Tomkowi jacht, prosząc by przy okazji odprowadzili go na Mazury. Nasi bohaterowie zabierają ze sobą poznanego na przystani mężczyznę. Tomek cierpi na chorobę morską. Tajemniczy mężczyzna obezwładnia parę i uprowadza jacht.
Odcinek 20 (86): Sport to zdrowie, Pchli targ, Urodziny Lucasa
Tomek i Kasia uprawiają jogging. Mylą kierunki; są wykończeni, ale wstydzą się do tego przyznać; ścigają się i Tomek oszukuje. Kasia spotyka swego "przeszłego niedoszłego" chłopaka - Tomek jest zaintrygowany tym określeniem.
Kasia z Tomkiem odwiedzają pchli targ. Tomek postanowił sprzedać stary komputer, a Kasia swój pierwszy depilator. Wchłonięci przez atmosferę miejsca, zamiast oddawać się sprzedaży, sami przepuszczają pieniądze. Kasia kupuje lampę, a Tomek komplet płyt winylowych. Zafascynowani krążą wokół przedmiotów i ludzi, odnajdując zapomniane przedmioty z dzieciństwa.
Lucas ma drugie urodziny. Kasia ofiarowuje mu grę ekologiczną, której zasad nikt nie rozumie, a Tomek - plamtop. Dajana daje synkowi lalkę Barbie. Kasia jest oburzona, bo uważa, że tak wspaniale zbudowanych kobiet naprawdę nie ma. Inni jednak uważają, że są - na przykład Dajana. Ojciec nie pamięta daty urodzin Tomka.
Odcinek 21 (87): Nowobogaccy, Łazienka, Tenis
Ania i Jacek zapraszają Kasię i Tomka na przejażdżkę limuzyną. Wszelkie rozmowy schodzą na tematy pieniężne. Ania jest tuż po operacji plastycznej, Jacek postanawia wykreślić Kasię i Tomka z testamentu. Cała czwórka rozmawia o planach wakacyjnych.
Kasia i Tomek w łazience. Tomek je na sedesie. Zdaniem Kasi zachowuje się jak dziecko. Tomek kąpie się z naczyniami. Zmusza Kasię do drapania go po plecach. Podczas gdy Kasia dekoruje łazienkę kwiatami, on ćwiczy własny brzuch.
Kasia i Tomek na meczu tenisowym. Kasia nie wie, co to jest Wielki Szlem. Nie umie liczyć punktów. Nie wie, dlaczego zero to w tenisie love. Mądrzy się na temat piłek. Zna wszystkie plotki o tenisistach. Nie może przestać gadać. Dekoncentruje graczy, rozmawiając przez telefon.
Odcinek 22 (88): Wędrówka, Pogadajmy, Prostota
Kasia z Tomkiem wybierają się na zorganizowaną wycieczkę w góry. Kasi wpada w oko bardzo przystojny Przewodnik. Pensjonarskim zachowaniem prowokuje panów. Tomek szybko się męczy. Na dodatek okazuje się, że brakuje mu nie tylko formy, ale również odwagi do pokonywania stromych odcinków szlaku turystycznego.
Kasia z Tomkiem leniuchują w salonie. Rozmawiają o operacjach plastycznych. Tomek wypełnia ankietę; okazuje się, że kiedyś był żonaty. Kasia jest wstrząśnięta. Nie może uwierzyć, że utrzymywał przed nią taki fakt w tajemnicy. Kasia rewanżuje się, rozbudzając w nim podejrzliwą zazdrość.
Ania z Jackiem odwiedzają Kasię i Tomka. Ich dziwne zachowanie zaskakuje gospodarzy. Prawdziwym szokiem jest informacja, że Jacek z Anią pozbyli się majątku na rzecz biednych w Afryce. Kasia i Tomek ciężko przeżywają afront - przyjaciele nic im nie dali, co gorsze sami oczekują na wsparcie charytatywnej akcji.
Odcinek 23 (89): Konno, Tajemnice sypialni, Chór
Kasia i Tomek postanowili pojeździć konno. Kasia chce zadawać szyku strojem amazonki; chce, by koń odpowiadał jej osobowości. Tomek nie czuje się pewnie w siodle, ucieka wyobraźnią na Dziki Zachód.
Kasia i Tomek wylegują się w łóżku, kochają się i gawędzą o seksie. Tomek zdradza Kasi sekrety swej techniki. Kasia odkrywa w łóżku coś zaskakującego.
Kasia i Tomek, poszukując nowych wrażeń zapisali się do chóru. Okazuje się, że śpiewanie jest znacznie trudniejsze niż się spodziewali, ale Kasia jest pełna determinacji.
Odcinek 24 (90): Urodziny, Problemy Eli, Kolacja na mieście
Kasia kończy 32 lata i bardzo to przeżywa. Jest zawiedziona, że Tomek niczego nie zaplanował na urodzinowy wieczór. Okazuje się jednak, że ma dla niej niespodziankę.
Eliza pokłóciła się z przyjaciółką i zatrzymała się u naszej pary. Nie chce jeść lekkiego śniadania Kasi, woli wędlinę lub ser Tylżycki. Krzyczy przez telefon na swoją podopieczną nastolatkę, a przerażeni gospodarze sądzą, że na ukochaną. Zachowuje się po męsku. Tomek namawia ją, by wysłała kwiaty na przeprosiny.
W restauracji, Tomka urzeka widok ślicznej Kelnerki. Kasia nie pozwala Tomkowi zamówić wysokokalorycznej potrawy, twierdząc, że to szkodzi jego zdrowiu. Tomek spotyka klienta, który jest niezadowolony z efektów jego pracy.
Odcinek 25 (91): Popularna, Za kółkiem, O czym pogadamy?
Kasia opublikowała prowokujący artykuł w kobiecej gazecie. Natychmiast zostaje zaproszona do serii programów publicystycznych. Tomek z dystansem obserwuje jej wywiady. Śmieje się z popełnianych przez nią gaf. W końcu, na poważnie się wścieka. Kasia z powodu popularności nie może wychodzić do sklepu, co gorsze w następnych programach opowiada o swoim życiu intymnym.
Kasia, na zmianę z Tomkiem, jeździ po mieście samochodem. Obydwoje porównują do seksu różnice w prowadzeniu samochodu przez kobiety i przez mężczyzn. Kasia wyłącza radio, bo chce porozmawiać. Oczywiście, to się jej nie udaje. Jeszcze raz wyłączają radio, bo nużą ich reklamy. Chcą pośpiewać i wszystko, co sobie przypominają, to reklamowe piosenki. W końcu Tomek atakuje kierowcę samochodu dostawczego, który zatarasował jezdnię. Spłoszony wraca do auta; kierowca okazuje się olbrzymią agresywną kobietą.
Kasia z Tomkiem odwiedzają psychologa. Jak zwykle rozmawiają o wielu ważnych sprawach, głównie o zbliżającej się czterdziestce, stereotypach seksualnych, braku wzajemnego zainteresowania. Na koniec okazuje się, że Tomek filmował całą scenę podczas rozmowy, ukrytą kamerą.
Odcinek 26 (92): Proszona kolacja, Pycholog, To moja dziewczyna
Bohaterowie goszczą troje klientów Tomka. Tomek zaprosił ich na kolację, by przyspieszyć podpisanie kontraktów. Ci za plecami Tomka dogadują się i postanawiają połączyć firmy. Tomek jest załamany, bo stracił dwóch kontrahentów. Kasia go pociesza, ale Tomek ma dość dnia pełnego gaf i wpadek.
Kasia i Tomek z wizytą u psychologa. Rozmawiają o swoich planach małżeńskich. Tomek jest przeciwny noszeniu obrączki. Psycholog podkreśla rolę kłótni w małżeństwie. Kasia i Tomek zakładają, że po ślubie nie będą się kłócić. Mówią o swoich sposobach na udany seks po ślubie.
Kasia z Tomkiem rozmawiają przez telefon. Tomek, który narzeka zawsze na gadulstwo Kasi, nie może się doczekać na jej telefon i sam dzwoni. Po raz drugi łapie Kasię, kiedy ta spotyka się z znajomą w knajpie. Podejrzewa, że dziewczyna jest lesbijką. Ku zaskoczeniu Kasi okazuje się, że miał rację. W kolejnych scenach instruuje Kasię jak posługiwać się komputerem.
Odcinek 27 (93): Sen, Siatkówka, Separacja
Kasia z Tomkiem śnią na zmianę. Najpierw oboje przeżywają koszmary, Kasi śni się, że Tomek jest jej bratem, Tomkowi, że Kasia ma penisa. Są też: senny ślub i seksualne, niespełnione marzenia Tomka.
Kasia w zastępstwie Ewy ma grać w siatkarskiej drużynie Tomka. Okazuje się, że jest ignorowana przez partnerów. Kasia dzielnie to znosi, dyryguje drużyną i naśmiewa się z przemądrzałych uwag Tomka. Zawodniczka przeciwnej drużyny przezywa ją fajtłapą. Kasia nie pozostaje jej dłużna.
Kasia wyprowadziła się do matki, bo Tomek powiedział do niej - Ewka. Oboje przeżywają to rozstanie. Tomek bez przerwy użala się na Kasię Marcinowi, którego ściągnął do domu. Kasia dzieli się żalami z mamą. Oboje czekają, które pierwsze zadzwoni. W końcu ruszają sobie na spotkanie i... się mijają.
Odcinek 28 (94): Komputer. Swatanie Marcina. Płodność.
Kasia i Tomek przy komputerze. Ślą do siebie miłosne maile. Tomek robi wirtualne zakupy, płaci rachunki przez Internet, nie są w stanie pójść do kina. Kasia nie wie, jak się kompresuje pliki. Potem odgaduje hasło Tomka.
Kasia i Tomek pomagają Marcinowi znaleźć kobietę. Zapraszają na kolację kolejne dziewczyny. Marcin wyznaje, że ma zbyt wiele zalet. Nie lubi dziewczyn bez biustu, uważa się za zbyt skromnego, nie potrafi gadać z dziewczyną, chciałby być szympansem, okazuje się kuzynem kandydatki, nie daje rady bliźniaczkom (fizycznie).
Kasia chce sprawdzić, czy jest płodna? Razem z Tomkiem odwiedza specjalistyczną klinikę. Tomek, który uważa, że są zdrowi, chce uniknąć wysokich kosztów badań. Kiedy okazuje się, że ma oddać spermę, wpada w popłoch. W końcu okazuje się, że mimo, iż oboje są zdrowi - Kasia uczulona jest na nasienie Tomka.
Odcinek 29 (95): Włamanie. Rock koncert. Parapetówka.
Nasza dwójka wraca do mieszkania i stwierdza, że odwiedzili ich włamywacze. Tomek nie może się nadziwić, że nie zadziałał nowo zainstalowany alarm. Na szczęście znajduje się świadek rabunku.
Kasia i Tomek wybrali się na wielki koncert rockowy. Siedzą tak daleko od estrady, że niewiele widzą i słyszą, zamierzają jednak dobrze się bawić. I rzeczywiście, jest bardzo ciekawie.
Kasia z Tomkiem odwiedzają nowe mieszkania Jacka i Ani. Zaskoczeni dowiadują się, że zamiast parapetówki, będą brali udział w remoncie. Tomek cały czas zżyma się z nowych zwyczajów Jacka i Ani. Nawiedzeni żyją filantropią i walką z konsumpcjonizmem i kartelami. Tomek podejrzewa, że przyjaciele wstąpili do sekty.
Odcinek 30 (96): Klasyka. Domowe zacisze. Fiskus.
Kasia i Tomek zostali zaproszeni przez znanego gitarzystę klasycznego na premierę jego płyty. Początkowo onieśmielona Kasia wkrótce zaczyna udawać koneserkę i co chwila popełnia najrozmaitsze gafy. Subtelny gitarzysta okazuje się entuzjastą nieprzyzwoitych dowcipów.
Mieszkanie naszych bohaterów zostało niedawno okradzione, nie mają więc ani stereo, ani telewizora, ani odtwarzacza DVD. Zupełnie nie wiedzą, co robić z wolnym czasem. Z nudów idą do łóżka. Gdy kupują nowy telewizor - Kasi jest znacznie trudniej namówić Tomka do uprawiana seksu.
Do Kasi i Tomka przychodzi na kontrolę Pani Inspektor z Urzędu Skarbowego. Jest przekonana, że absolutnie wszyscy oszukują i zatajają dochody. Po zakrapianej kolacji, którą ugaszczają ją gospodarze, wcale nie jest do nich lepiej nastawiona.
Odcinek 31 (97): Bilard, Judo, Zaręczyny
Nasza para gra w bilard z Anią i Jackiem.
Kasia i Tomek trenują judo. Tomek porównuje judo do małżeństwa. Denerwuje trenera. Uważa, że Kasia traktuje judo jak seks. Trenerowi śmierdzą stopy. Trener rzuca Tomkiem o matę. Tomek nie dostaje żółtego pasa.
Matka Kasi trafia do szpitala. Z informacji lekarzy wynika, że jej stan jest ciężki. Kasia przybita tragedią żali się nad swoim losem. Przygnębiony wydarzeniami Tomek próbuje ją pocieszyć. Nagle, wzruszony, oświadcza się. Kasia nie może uwierzyć, ale Tomek stanowczo potwierdza swoje obietnice. Wiadomość niespodziewanie zmienia tragiczną sytuację w...
Odcinek 32 (98): Wyścigi konne, Łóżko, Psycholog.
Kasia i Tomek na wyścigach konnych. Kasia myli imiona koni z imionami dżokejów. Nie chce stawiać na "Długonogą Ewę". Nie może pojąć reguł obstawiania. Tomkowi nie sprawdza się strategia gry. Wydaje się im, że pewna kobieta ich obraża, a ona tylko nazywa konie po imionach. Kasia obstawia "Słodką Kasię" - bez sukcesu.
Kasia i Tomek leżą w łóżku. Tomek gnębi Kasię psychicznie twierdząc, że to tylko pokaz jej zachowania wobec niego. Udowadnia jej, że uczciwość wcale nie musi być podstawą udanego związku. Kasi śni się, że Tomek odchodzi z Ewą. Kasia ma osobliwy pogląd na męskość Tomka. Według Tomka Kasia jest sexy, ale nie chce się z nią kochać. Uważa, że nie sprawdza się jako mężczyzna z jej winy.
Kasia i Tomek z wizytą u psychologa. Rozmawiają o swoich planach małżeńskich. Tomek jest przeciwny noszeniu obrączki. Psycholog podkreśla rolę kłótni w małżeństwie. Kasia i Tomek zakładają, że po ślubie nie będą się kłócić. Mówią o swoich sposobach na udany seks po ślubie.
Odcinek 33 (99): Była narzeczona, Fryzjer, Zakupy ślubne
Kasia i Tomek w restauracji. Spotykają Paulinę - byłą narzeczoną Tomka. Jest gruba, a twierdzi, że Tomek przytył. Paulina opowiada, jak mieli się z Tomkiem pobrać dla pieniędzy, mieszkali razem i Tomek sypiał z każdą. Kasia i Paulina zaczynają się lubić. Kasia chwali się, że pracuje w TV. Paulina bardzo dużo je.
Kasia i Tomek u fryzjera. Wokół same pseudogwiazdy TV. Tomek nie słucha fryzjera. Kasia wybiera fryzurę z czasopism. Tomka irytuje ciekawość fryzjera. Tomek nie poznaje Kasi. Tomek obawia się, że Kasia będzie o nim plotkować. Fryzjerowi nie podoba się fryzura Tomka. Jest znudzony opowieściami Tomka.
Kasia i Tomek wybrali się na zakupy przedślubne. Tomek ma wstręt do mierzenia obrączek i wpada w panikę, gdy jednej nie może zdjąć. Krawiec zadaje mu intymne pytanie. Kasia chce mieć seksowną suknię ślubną. Danuta i Tomek są zgodni w sprawie pojazdu ślubnego.
Odcinek 34 (100): Wieczór kawalerski, Wieczór panieński, Ślub
Tomek na wieczorze kawalerskim. Jacek przekonuje go, że warto być wiernym. Tomasz gratuluje synowi wyboru. Twierdzi, że nic tak nie smakuje, jak zdrada małżeńska. Zamówioną striptizerką okazuje się Dajana. Tomek w towarzystwie kolegów wspomina dawne czasy.
Kasia urządza wieczór panieński u siebie w domu. Przyjaciółki przynoszą jej w prezencie nieprzyzwoite czekoladki. Na wieczorze obecna jest również matka Kasi. Największą atrakcją wieczoru jest występ striptizera o imieniu Ramon. Dziewczyny nie mogą się doczekać.
Dzień ślubu. Kasia z Tomkiem docierają do kościoła. Oboje są bardzo zdenerwowani. Przeciągające się oczekiwanie na uroczystość potęguje emocje. Ojciec Tomka zapomniał obrączek. Tomek przypomina sobie o nie załatwionych sprawach. W końcu oboje stają przed ołtarzem. Tomek składa przysięgę. Musi ją powtórzyć, bo zapomniał wspomnieć o wierności. Przychodzi kolej na Kasię...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 03:10:36
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.