Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA JELENIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Barwny, 37 min

Debiut reżyserski Renaty Borowczak, absolwentki filozofii, która w latach 90. pracowała w Poznaniu jako dziennikarka, uczyła się też w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Obecnie studiuje w szkole filmowej Deutsche FilmundFernsehakademie w Berlinie. Jej pierwszy film uhonorowano w 2003 r. m.in. II nagrodą na Warszawskim Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Oskariada" oraz Grand Prix na MFF "Inne Kino" w Krakowie, gdzie odtwórczynie głównych ról - Agata Stawarz i Teresa Branna otrzymały ponadto wyróżnienia za kreacje aktorskie.
Beata i Gosia mieszkają w ponurym blokowisku na obrzeżach stolicy, obie właśnie wkraczają w dorosłość. Przyjaźnią się od pierwszej klasy szkoły podstawowej, chociaż wiele je różni. Poważna i rozsądna Beata przygotowuje się do egzaminów na medycynę. Wierzy, że zdobywszy wykształcenie, a później dobry zawód, odmieni swoje życie, coś osiągnie. Jej rodzice uważają, że szczytem jej możliwości i ich marzeń będzie praca w fabryce mydła, którą Beacie załatwił ojciec, ale dziewczyna ani myśli skończyć jak oni. Trzpiotowata, postrzelona Gosia nie ma głowy do nauki. Pracuje na poczcie, uwielbia się stroić i pozować na luksusową kobietę. Chce zapewnić sobie lepszy los w przyjemniejszy sposób: polując na mężczyzn. A nuż znajdzie się wśród nich zamożny przystojniak, który pokocha ją od pierwszego wejrzenia? Co sobotę wyrusza więc - jak sama mówi - "na jelenie", a dla dodania sobie odwagi i dla większego poczucia bezpieczeństwa zabiera ze sobą Beatę. Chodzą do barów i dyskotek, chociaż Beata wcale tego nie lubi: rozmowy z przygodnie poznanymi facetami ją nudzą, taniec nie bawi. Ale Gosia zawsze znajdzie sposób, by ją przekonać do kolejnego wypadu. Do dyskoteki "Paradiso" jest dość daleko, na wysokich obcasach trudno iść. Dziewczyny próbują złapać jakieś auto. Najpierw zatrzymuje się dwóch młodych chłopaków, ale Gosia i Beata, które udają Francuzki, tylko rozsierdzają tym kierowcę, który wyrzuca je na środku drogi. Później zza zakrętu wyłania się szanowany aptekarz, który usiłuje obmacywać Beatę, ale - zdemaskowany jako ojciec koleżanki - szybko odjeżdża swoim eleganckim autem. W "Paradiso" dziewczęta poznają Zdziśka i Janusza, którzy szukają tam odpowiednich "towarów" na wieczór. Beata i Gosia spadają im jak z nieba: świeże, chętne, naiwne. Co prawda, dziewczyny próbują udawać stare wygi, ale niepostrzeżenie z myśliwych zamieniają się w zwierzynę łowną, co pociąga za sobą przykre konsekwencje. I kiedy na ich drodze pojawi się wreszcie Emil - sympatyczny, młody chłopak, który widywał Beatę w kościele i zakochał się w niej nawet jej nie znając - upokorzona wcześniej i sponiewierana dziewczyna postanowi wziąć na nim odwet za swoje krzywdy. Chłopak zniknie, a z nim nadzieje na czyste, piękne, niepowtarzalne uczucie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Warszawa (Warszawski Festiwal Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Oskariada")-II Nagroda
 • 2003
  Kazimierz Dolny (Lato Filmowe)-nagroda w konkursie kina niezależnego
  za film krótkometrażowy
 • 2003
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Inne Kino" SMOFI)-Grand Prix
 • 2003
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Inne Kino" SMOFI)-Wyróżnienie
  za kreację aktorską
 • 2003
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Inne Kino" SMOFI)-Wyróżnienie
  za kreację aktorską
2017.02.11 06:50:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl