Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LA PETITE PRAIRIE AUX BOULEAUX

 • Tytuł polski: POLANA WŚRÓD BRZEZINY
 • Tytuł polski: POLANA POŚRÓD BRZEZINY
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Francja, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2003
 • Język:
  francuski, polski, angielski
 • Barwny, 88 min

  Lokacje: Kraków, Brzezinka (teren obozu Birkenau).

Czasy współczesne. 70-letnia Francuzka Myriam jest dobrze sytuowaną i wciąż jeszcze piękną kobietą. Do niedawna pracowała jako dziennikarka i reżyser filmowy. Teraz jest już na emeryturze i ma czas tylko dla siebie. Te niespodziewane "wakacje" sprawiają, że Myriam zaczyna bilansować własne życie.
Wracają wspomnienia z dzieciństwa spędzonego w obozie koncentracyjnym w Polsce. Na dorocznym spotkaniu byłych więźniów, podczas loterii fantowej, Myriam wygrywa bilet lotniczy do Krakowa. Przyjaciółki odradzają jej tę podróż. Myriam decyduje się jednak na wyjazd, by po raz ostatni odwiedzić miejsca, gdzie przyszła na świat i dorastała. W Krakowie zatrzymuje się w małym pensjonacie prowadzonym przez Polaka żydowskiego pochodzenia - Gutka. Szybko jednak odkrywa, że w Polsce jest już coraz mniej śladów z czasów jej dzieciństwa. Jedzie do byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, gdzie w jednym z baraków spędza noc. Tam poznaje młodego Niemca - Oskara, który zajmuje się fotografią. Choć dzielą ich różnice wieku i doświadczeń, szybko się zaprzyjaźniają. Dzięki rozmowom z Oskarem Myriam udaje się uporać z demonami przeszłości.
"Polana pośród brzeziny" jest pełnometrażowym debiutem Marceline Loridan-Ivens (prywatnie żony znakomitego dokumentalisty Jorisa Ivensa). Autorkami scenariusza tej na poły autobiograficznej historii są reżyserka oraz wybitna francuska aktorka Jeanne Moreau. W postać głównej bohaterki wcieliła się legenda francuskiego kina Anouk Aimee, pamiętana z filmów tj. "Słodkie życie", "Lola", "8 i pół", "Kobieta i mężczyzna". Partnerują jej: młody niemiecki aktor August Diehl oraz Zbigniew Zamachowski.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.01.04 00:10:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor