Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1967-1968
 • Premiera:
  1968. 10. 10
 • Gatunek:
  Film wojenny, Film sensacyjny
 • Czarno-biały, 18 odcinków x ok. 55 min

  Okres zdjęciowy: 13 marca 1967 - październik 1968.
  Lokacje: Łódź, Warszawa, Wrocław, Kraków, Pieskowa Skała, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Olsztyn (Stare Miasto, Jezioro Kortowskie, wiadukt w Dywitach, lotnisko w Dajtkach), Łąck, Płock, Pabianice (gmach Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Piotra Skargi), Zgierz.

  W kinach w roku 1969 (premiera 29 października) prezentowano 12 odcinków serialu w sześciu dwuodcinkowych zestawach:
  Zestaw I: WIEM, KIM JESTEŚ, ŚCIŚLE TAJNE
  Zestaw II: HOTEL EXCELSIOR, CAFE ROSE
  Zestaw III: OSTATNIA SZANSA, PODWÓJNY NELSON
  Zestaw IV: WIELKA WSYPA, GENIALNY PLAN PUŁKOWNIKA KRAFFTA
  Zestaw V: EDYTA, OBLĘŻENIE
  Zestaw VI: AKCJA "LIŚĆ DĘBU", SPOTKANIE

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE w internecie

Patrz także:
schowaj

WIEM KIM JESTEŚ (1)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1967
 • 55 min

  Lokacje: Łódź (m. in. dziedziniec Szkoły Filmowej w Łodzi przy ul. Targowej 61, budynek Sądu Okręgowego przy placu Dąbrowskiego, ul. Skierniewicka), Olsztyn (areszt przy al. Piłsudskiego, Stare Miasto, ul. Prosta, ul. Bolesława Chrobrego, ul. Mieszka I), Pabianice (skrzyżowanie ulic Sobieskiego i Skargi, budynek Szkoły Rzemiosł przy ul. Skargi).

  W odcinku wykorzystano ujęcia peronu dworca kolejowego pochodzące z filmu "Opowieść atlantycka".

Rok 1941. Polak - Stanisław Kolicki ucieka z obozu w Królewcu na stronę radziecką i przekazuje informacje o koncentracji wojsk niemieckich. Jak się okazuje, jest on łudząco podobny do niemieckiego oficera schwytanego przez Rosjan. Wywiad radziecki wysyła więc młodego Polaka z dokumentami pojmanego kapitana Hansa Klossa na stronę niemiecką. Zostaje on wkrótce członkiem sztabu dywizji, organizując jednocześnie siatkę wywiadowczą. Jednak Gestapo wykrywa po krótkim czasie radiostację, a w walce ginie jej obsługa. J-23 pozorując własną śmierć, ucieka na stronę radziecką. Rosjanie przygotowują więc kolejny plan - podstawiają Staszka do celi, w której przebywał prawdziwy Kloss. Podczas ataku niemieckiego J-23 ucieka wraz ze współwięźniami. Wkrótce potwierdzają oni jego tożsamość, podobnie jak i wuj Hansa ściągnięty z Berlina. Dzięki znajomości języka i Związku Radzieckiego Staszek zostaje oficerem Abwehry - niemieckiego wywiadu wojskowego. Agent J-23 zaczyna swoją pracę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

HOTEL EXCELSIOR (2)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1968
 • 61 min

  Lokacje: Sopot (Grand Hotel, ul. Bohaterów Mote Cassino w rejonie kościoła Świętego Jerzego), Gdańsk (Długi Targ, ul. Mariacka, dworzec Gdańsk Główny, Liceum Ogólnokształcące Nr VIII przy ul. Kartuskiej, Browar Piwna przy ul. Piwnej), Łódź (park Poniatowskiego, ul. Więckowskiego, Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej).

Rok 1942. W gdańskiej siatce nastąpiło tajemnicze morderstwo. Kloss jedzie do Gdańska, aby spotkać się z tajemniczym "Numerem 2" - nowym szefem siatki, wcześniej musi się jednak zorientować w sytuacji i znaleźć winnego śmierci dotychczasowego szefa. Hans spotyka się z Georgiem, jednym z członków grupy. Wspólnie próbują wyjaśnić okoliczności śmierci Herberta von Hagena, używającego też nazwiska: Kopke. Kolejno sprawdzają wszystkich członków siatki. Zaczynają podejrzewać Ingrid Heizer, właścicielkę kawiarni. Kloss dowiaduje się, że po śmierci szefa siatki SD umieściło w Hotelu "Excelsior" swojego agenta, wie bowiem o miejscu spotkań grupy. O umówionej porze do pokoju von Hagena w hotelu przychodzi Ingrid Haizer - ów tajemniczy "Numer 2", ginie jednak z ręki Löblera - dyrektora hotelu. Dopiero teraz wychodzi na jaw, że śmierć von Hagena była przypadkowa, a pracujący dla wywiadu francuskiego Löber, był przez niego szantażowany. Kloss rozszyfrowuje jednak dyrektora hotelu, walczą na dachu - Löbler spada i zabija się. Siatka jest więc znowu czysta.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ŚCIŚLE TAJNE (3)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1968
 • 55 min

  Lokacje: Łódź (SPATiF przy Al. Kościuszki, Park Poniatowskiego, ul. Piramowicza, ul. Wierzbowa, ul. Jaracza, Park Staszica, ul. Targowa, elektrociepłownia przy ul. Targowej 1/3), Płock (ul. Mostowa, ul. Rybaki).

Rok 1942. Schwytany zostaje dr Pulkowski, który przed wojną zajmował się badaniami nad nowym typem silnika odrzutowego. Inżynier Erwin Reil próbuje namówić go na współpracę z Niemcami. Zadanie odbicia polskiego naukowca otrzymuje Kloss. Na uroczystym przyjęciu u Kreisleitera poznaje prestidigitatora Rioletto. Należący do siatki agentów Kazik zostaje przyłapany przez Glaubela na rysowaniu planów fabryki. Niemiec twierdzi, że jest antyfaszystą. Chce, aby Polak wprowadził go do siatki. Jednak okazuje się, że dzięki pułapce Glaubela łatwowierny Kazik naprowadził Gestapo na mieszkanie szefa siatki - Edwarda. Gestapowcy urządzają w lokalu kocioł. Idący na spotkanie z Edwardem Kloss w ostatniej chwili zostaje ostrzeżony. Glaubelowi udaje się rozszyfrować Klossa, ale Hansowi udaje się go w walce zabić. Hans podejrzewa Rioletta o współpracę z Gestapo, ale okazuje się, że jest on agentem brytyjskim. Kloss i Rioletto przygotowują plan odbicia Pulkowskiego. Wkrótce doktor zostaje uwolniony (w czasie akcji ginie Reil), także Edward i Kazik uciekają z kotła. Podejrzenie o szpiegostwo zostaje skierowane na Puschkego, który ginie z rąk Rioletta. [J.C.]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

CAFE ROSE (4)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1968
 • 71 min

  Lokacje: Sopot (Villa Krystyna przy ul. Jana Jerzego Haffnera 86), Łódź (pałac Scheiblera - obecna siedziba Muzeum Kinematografii, pałac Schweikerta przy ul. Piotrkowskiej, willa Oskara Zieglera przy ul. Skłodowskiej-Curie 11, ul. Abramowskiego, ul. Kościuszki, Miejski Klub Tenisowy w Parku Poniatowskiego, dworzec Łódź Kaliska, budynek administracyjny Łódzkiego Zakładu Energetycznego przy ul. Tuwima 58), Gdynia (dworzec Gdynia Główna), Gdańsk (Stocznia Remontowa, Barbakan, wiadukt przy ul. Hallera, plac przed Katownią przy ul. Długiej 1).

Rok 1942. Kloss jedzie do Budapesztu. W pociągu spotyka Węgierkę. Przedstawia się jej jako holenderski przedsiębiorca. Węgierka, Marta Kovacs, prosi go o przewiezienie przez granicę kilku paczek papierosów. Kloss rozszyfrowuje ją jako agentkę SS. Okazuje się, że spotkanie z Martą było ukartowane. Chodziło o sprawdzenie lojalności Klossa. Hans otrzymuje rozkaz usunięcia angielskiego szpiega działającego na terenie konsulatu III Rzeszy w Istambule. Na miejscu kontaktuje się z madame Rose, właścicielką "Cafe Rose", w rzeczywistości członkiem siatki wywiadowczej. Kloss dowiaduje się od niej, że poza agentem angielskim, w konsulacie jest także bardzo skorumpowany urzędnik. Jest nim Witte - radca handlowy konsulatu. Witte sądzi, że Kloss przyjechał, aby pozbawić go stanowiska, chce wręczyć mu łapówkę. Pomaga mu w tym handlowiec Christopulis. Podczas przyjęcia w ambasadzie zostaje nagle zamordowana Rose. Klossowi udaje się zdobyć materiały obciążające Wittego. Hans dowiaduje się, że angielskim agentem jest książę Mdżawanadze, a jego wtyczką w konsulacie sekretarka konsula, panna von Tilde. Także Christopulis pracuje dla księcia. Kloss prowokuje Wittego do ucieczki, chce na niego skierować podejrzenia o współpracę z Anglikami. Witte próbuje zabić Klossa, ale w ostateczności sam ginie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

OSTATNIA SZANSA (5)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1967
 • 53 min

  Lokacje: Warszawa (Al. Szucha, Plac Grzybowski, kościół Sióstr Wizytek, kolonia Staszica, ul. Polna, ul. Mokotowska, ul. Jaworzyńska), Łódź (ul. Moniuszki, ul. Radwańska).

Rok 1943. Do Warszawy przyjeżdża profesor von Hennig z córką, zajmujący się badaniami nad nową bronią. Do jego ochrony przydzielony jest Ruppert, który przed wojną był agentem polskiego wywiadu. Szantażem zmuszony jest do odnowienia współpracy; ma zrobić zdjęcia projektów profesora.
Siatka wysyła na spotkanie z Ruppertem łączniczkę Annę. Gestapo szybko odkrywa podwójną grę Rupperta, postanawia wykorzystać go do złapania ludzi z ruchu oporu. Ruppert wraz z agentami Gestapo czeka na Annę, w ostatniej chwili Klossowi udaje się ją ostrzec. Gestapo żąda, aby Ruppert odnalazł Annę.
Kloss sam stara się zdobyć plany von Henninga. Zaprzyjaźnia się z córką profesora, w czasie intymnego spotkania chce ją uśpić. Jednak Benicie Henning udaje się przejrzeć plany Klossa, celującą w Hansa unieszkodliwia Anna.
Łączniczka, udając Benitę, wchodzi do willi Henningów, by znaleźć i sfotografować plany profesora. Benita jest przetrzymywana przez ruch oporu.
Anna przypadkowo wpada na ulicy w ręce Rupperta. Po przesłuchaniach na Gestapo zostaje wypuszczona, ma doprowadzić agentów do innych członków siatki. Dziewczyna kieruje agentów do domu, gdzie czekają na nich bojownicy ruchu oporu - gestapowcy giną.
Ruppert ma tylko jedno wyjście - samobójstwo. Wcześniej pomaga Annie w ucieczce przed agentami Gestapo, w chwilę potem ginie w wypadku samochodowym.
Anna bezpiecznie wylatuje do Związku Radzieckiego, wywożona jest także Benita von Henning. [J.C.]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ŻELAZNY KRZYŻ (6)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1968
 • 59 min

  Lokacje: Łąck, Płock (ul. Kościuszki, ul. Teatralna), Łódź (obecna siedziba Muzeum Kinematografii).

Rok 1943. Podczas kolacji kończącej polowanie w majątku hrabiego Wąsowskiego, oficer gestapo Dibelius przypadkowo odkrywa w łazience skrytkę. Znajdują się w niej mikrofilmy. Hrabia zostaje aresztowany. Jego sprawą mają się zająć Kloss i oficer SS - Lohse. J-23 postanawia wykorzystać sytuację, gdy dowiaduje się, że hrabia jest starym współpracownikiem polskiego wywiadu. Hans chce, aby Wąsowski w czasie przesłuchań obciążył możliwie jak największą liczbę Niemców - zbrodniarzy wojennych. Hrabia przystaje na propozycję Klossa i opowiada przesłuchującym o "spisku" na życie Himmlera, w który wplątuje kolejne osoby, m. in. generała Wierlingera, którego gestapowcy rozstrzeliwują pozorując wyrok polskiego podziemia. Spisek zdaje się nie mieć końca. Kiedy zeznania zaczynają zagrażać Dibeliusowi i Reinerowi, dowódcy Klossa, ci decydują się zorganizować zamach na hrabiego. J-23 i Lohse udaremniają zamach. Reiner popełnia samobójstwo. Rannego w zamachu Wąsowskiego podziemie uwalnia ze szpitala. Za wykrycie spisku Kloss zostaje odznaczony przez führera Żelaznym Krzyżem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PODWÓJNY NELSON (7)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1968
 • 55 min

  Lokacje: Olsztyn i okolice (budynek Dyrekcji PKP przy ul. Emilii Plater, park nad Łyną, droga do Szczytna, wiadukt w Dywitach), Łąck, Płock (ul. Tumska, ul. Mostowa).

Rok 1943. Współpracowniczka brytyjskiego wywiadu, Ewa Fromm, wykonuje zdjęcia planów Wału Atlantyckiego. Kasetkę z mikrofilmem chowa za portretem wiszącym w budynku ministerstwa. Po wyjściu z budynku zostaje aresztowana. Torturowana zgadza się współpracować z Abwehrą, wyjawia m. in. miejsce skrytki, ale mikrofilmu już tam nie ma. Abwehra domyśla się, że agentem, z którym miała skontaktować się Ewa Fromm jest ktoś pracujący w ministerstwie.
Kloss wraz z major Hanną Bosel zostaje wysłany do miejscowości Lisko-Zdrój, gdzie Bosel, udając Ewę Fromm, ma skontaktować się z przybyłym z Anglii "Kornelem". "Kornel" powinien wrócić na wyspę z fałszywymi planami Wału. Kloss ma odnaleźć i "zlikwidować" prawdziwego agenta brytyjskiego.
W pociągu jadącym do Liska Kloss i Bosel poznają nadradcę Gebhardta, także udającego się do uzdrowiska. W Lisku Bosel, jako Ewa Fromm, idzie na spotkanie z pośredniczką Kornella. Kloss kontaktuje się z ukrytym niemieckim agentem Puschem, próbuje także skontaktować się z "Kornelem", aby ostrzec go przed fałszywą Ewą Fromm. Pusch próbujący przekazać Klossowi wiadomości o "Kornelu" ginie. W Lisku pojawia się kapitan Boldt z ministerstwa.
Kloss próbując odkryć prawdziwego brytyjskiego agenta, śledzi dziwnie się zachowującego nadradcę Gebhardta. Kiedy Hanna udaje się na spotkanie z "Kornelem", Hans idzie za nią, oboje śledzi zaś Gebhardt. J-23 wpada w zasadzkę zastawioną przez partyzantów "Kornela", jako Niemiec ma zginąć, ale udaje mu się uciec, wtedy strzela do niego Gebhardt.
Kloss dociera do "Kornela" i "rozszyfrowuje" Bosel jako niemiecką agentkę. Wtedy okazuje się, że w rzeczywistości pracuje ona dla Anglików. Odnajdują się też prawdziwe mikrofilmy - ma je Hans.
Okazuje się, że Gebhardt przyjechał do Liska po skarb zakopany tu w 1939 roku. Nadradca ginie w czasie ucieczki. Oficjalnie to on zostanie uznany za łącznika Ewy Fromm. [J.C.]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

WIELKA WSYPA (8)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1967
 • 53 min

  Lokacje: Olsztyn (gazownia przy ul. Knosały) i okolice (lotnisko w Dajtkach, lasy pod Kortowem), Łódź (ul. Lipowa, ul. Złotno).

Rok 1943. Pod nadzorem inżyniera Meiera w fabryce w Kielcach przeprowadzane są próby nowego czołgu. Za bezpieczeństwo konstruktora odpowiedzialny jest Kloss. Hans decyduje, że konieczne będzie zbombardowanie fabryki. Ponieważ łącznik polskiej organizacji podziemnej, dentysta Sokolnicki, któremu miał przekazać meldunek o dokładnym terminie bombardowania, został aresztowany, postanawia osobiście przekazać informacje dotyczące planowanej akcji "Bartkowi", dowódcy oddziału partyzanckiego AL. Równocześnie Kloss dowiaduje się, że w oddziale, do którego się udaje, działa agent "Wolf". J-23 dociera do oddziału, ale jest przypadkowo rozpoznany jako niemiecki oficer. Znalezione przy nim papiery też świadczą przeciwko niemu. Partyzanci przetrzymują go (Klossowi zależy, aby nadać komunikat do Moskwy przed północą). Hans uwalnia się i przy pomocy radiotelegrafistki Marty nadaje w ostatnim momencie wiadomość. Później razem z "Bartkiem" planuje odbicie Filipiaka-Sokolnickiego.
Fabryka zostaje zbombardowana.
Kloss umawia się z Brunnerem u Irminy Kobus. Spotyka tam Polaka Zająca, który przypomina sobie, że widywał Hansa u dentysty. Domyśla się, że to Kloss jest agentem "Jankiem". Chce natychmiast zameldować o tym na Gestapo. Kloss upija Zająca, a następnie wzywa partyzantów, którzy zabijają agenta.

Uwaga: w odcinku tym pojawia się zauważalna niekonsekwencja. Bronisław Pawlik w pozostałych odcinkach gra głównego łącznika "Janka" z "centralą", natomiast w tym jest "Grzegorzem" (pseudonim ten w ogóle nie pada w innych odcinkach), który zupełnie nie zna Klossa. Sytuację tą najprawdopodobniej da się wyjaśnić tym, że poszczególne odcinki serialu przedstawiają historie z "życia" Hansa Klossa niechronologicznie. Chronologiczny układ poszczególnych odcinków jest najprawdopodobniej następujący(informacje za stroną www.stawkologia.pl: "Wiem, kim jesteś" (1), "Wielka wsypa" (8), "Ściśle tajne" (3), "Genialny plan pułkownika Krafta" (9), "Ostatnia szansa" (5), "W imieniu Rzeczypospolitej" (10), "Podwójny nelson" (7), "Cafe Rose" (4), "Zdrada" (12), "Żelazny krzyż" (6), "Hotel Excelsior" (2), "Hasło" (11), "Bez instrukcji" (13), "Edyta" (14), "Akcja Liść dębu" (16), "Oblężenie" (15), "Spotkanie" (17), "Poszukiwany gruppenfuhrer Wolf" (18). [J.C.]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

GENIALNY PLAN PUŁKOWNIKA KRAFTA (9)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1968
 • 54 min

  Lokacje: Łódź (m.in. budynek III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza, ul. Andrzeja Struga 38, ul. Gdańska 113, ul. Składowa, ul. Targowa, Szpital Chorób Płuc w Łagiewnikach), Zgierz (dworzec kolejowy).

Rok 1943. Do Warszawy jedzie z meldunkiem Joanna, łączniczka podziemia. Przeczuwa, że może zostać aresztowana i przekazuje wiadomość współpasażerowi Wackowi Słowikowskiemu. Kloss zostaje przydzielony do pracy w szkole Abwehry do pułkownika Krafta. Poznaje u niego młodego chłopaka, Eryka Gettinga, wyglądającego identycznie jak Słowikowski. Wacek kilkakrotnie próbuje dostarczyć meldunek pod wskazane miejsce na ulicy Śliskiej, ale bez powodzenia. Hans podejrzewa, że Joanna w śledztwie podała adres kontaktowy, a Getting został tam wysłany, aby wniknąć w szeregi podziemia. Dopiero od Krafta dowiaduje się, że Getting ma brata bliźniaka - Wacka Słowikowskiego. Pułkownik chce dokonać zamiany braci i wysłać Gettinga jako Wacka z misją do Palestyny. Kloss ma dokonać zamiany mężczyzn. Jednak prowokuje Gettinga, aby ten wyszedł w mieszkania, gdzie miała nastąpić zamiana, w mundurze Hitlerjugend. Przed domem zabijają go agenci gestapo. Teraz Słowikowski, a nie jego brat będzie wysłany na Bliski Wschód. Będzie ukrytym agentem polskiego wywiadu. [J.C.]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Hans Kloss, w rzeczywistości Stanisław Kolicki
  2 role: Wacek Słowikowski; Eryk Słowikowski vel Eryk Getting
  pułkownik Kraft
  "Wojtek", szef siatki
  Basia Borzemska, dziewczyna Wacka
  Tadek
  Stefan
  sturmbahnführer Johann Dehne; UWAGA: w obu odcinkach, w których pojawia się postać Dehnego (9 i 16), kilkakrotnie pada imię: Johann, ale na początku odcinka 9 na drzwiach biura Dehnego widzimy tabliczkę z imieniem: Helmuth
  major Horst, przełożony Klossa
  kobieta siedząca przy stoliku w cukierni Jana Nowaka przy ulicy Śliskiej oraz idąca ulicą Śliską w momencie, gdy „Stefan” robi zdjęcie Basi i Wackowi; nie występuje w napisach
  członek grupy zabijającej Erika Gettinga; nie występuje w napisach
  łączniczka Joanna Perkowska; nie występuje w napisach
  Gerda Leschke, sekretarka Dehnego; nie występuje w napisach

W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ (10)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1968
 • 55 min

  Lokacje: Kraków (ul. Podzamcze, ul. św. Marka, ul. Reformacka, ul. Kanonicza, ul. Poselska, ul. Bracka, ul. Gołębia, ul. Sczepańska, ul. Szpitalna, ul. Rakowicka), Kadłub (linia kolejowa Wrocław - Legnica).

Rok 1944, Kraków. Gestapo namierza radiostację siatki działającą w mieszkaniu krawca Skowronka. Krawiec zgadza się współpracować z Niemcami. Nie wie o tym łączniczka Stasia i przekazuje Skowronkowi meldunek przekazany wcześniej przez Klossa. Kierujący akcją Stedtke zamierza schwytać J-23 za pomocą fałszywego meldunku wzywającego agenta na spotkanie z przedstawicielem "Centrali". Kloss jednak dowiaduje się, że jest to prowokacja, Stedtke i jego agenci kompromitują się. J-23 nakazuje członkom siatki ukryć się. Zanim to jednak nastąpi, radiostacja ma wysłać jeszcze jedną wiadomość, tym razem ma ona dotrzeć do Stedtkego i skierować śledztwo na fałszywe tory. Ucieczka wszysttkich członków siatki do oddziału partyzanckiego udaje się. Wiedząc, że radiostacja Skowronka jest i tak spalona, Kloss "namierza ją". W mieszkaniu krawca dochodzi do zamieszania - wykorzystuje to Skowronek i ucieka do leśnego oddziału. Przypadkowo w czasie łapanki wpada współpracownik J-23 - Podlasiński. Ucieka jednak Romek - jego obstawa, także on dociera do partyzantów. Do oddziału docierają ludzie "Centrali". Wiedzą, że w siatce jest zdrajca. Rozmawiają ze wszystkimi członkami siatki, dochodzą do wniosku, że zdradził Kloss, wydają na niego wyrok śmierci. Ma go wykonać Romek. Niespodziewanie do oddziału dociera Podlasiński, któremu udało się uciec z transportu, wyjaśnia nieporozumienie. Jest jednak za późno, by odwołać wykonanie wyroku. Romek strzela do Klossa, ale sam ginie od kuli wystrzelonej przez Stedtkego. J-23 ucieka, na szczęście jest tylko ranny. [J.C.]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.02.09 00:29:28
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.