Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MARCO P. I ZŁODZIEJE ROWERÓW

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Barwny, 34 min

Popatrz na kierownicę, przecież to jest bardzo ważna rzecz w rowerze. Oczywiście, priorytetem są koła i pedały; bez znajomości pedałów daleko się nie zajedzie - poucza Marco przyjaciela, Dziwnego. - Wydawałoby się, że rower to takie proste urządzenie, ale jest jak zegarek, musi dobrze chodzić! Dla 27-letniego Marca P. nic, co związane z rowerami, nie stanowi tajemnicy. Jest on absolutnym entuzjastą kolarstwa. Na swoim ukochanym "Baranie" przejeżdża dziennie wiele kilometrów. Śmiga ulicami miasta, lawiruje między samochodami w dużym, miejskim ruchu. Jego umiłowanie nosi ślady fanatyzmu. Właśnie wpadł na chwilę do domu, aby wymienić opróżniony podczas jazdy bidon na pełny. Krótka chwila przy lodówce i już Marco pędzi na zewnątrz, aby powrócić do ulubionego zajęcia. Ale czeka go przykra niespodzianka - pozostawiony pod ścianą "Baran" zniknął! Próby dogonienia złodzieja są bezowocne. Kiedy dzwoni telefon, Marco upija się właśnie wódką z bidonu, przeglądając wspólne zdjęcia z "Baranem". Głos w słuchawce należy do Dziwnego. Składa on swemu przyjacielowi wyrazy ubolewania, wspomina też o prawdopodobnym sprawcy nieszczęścia, zawodowym złodzieju rowerów, Malinie. Marco postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i albo odzyskać rower, albo pomścić stratę. Jego pierwszym celem jest posesja Maliny... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Jelenia Góra (Festiwal Niezależnych Filmów Komediowych "Barejada")-Nagroda Publiczności
 • 2005
  Gliwice (Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy GOFFR)-I Nagroda w kategorii: film fabularny
 • 2005
  Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia")-II Nagroda
 • 2005
  Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA)-II Nagroda
 • 2005
  Tarnobrzeg (Festiwal Filmów Niezależnych "Bartoszki Film Festival")-II Miejsce
 • 2006
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nagroda w kategorii: Najlepszy aktor
 • 2006
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy film
 • 2006
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza reżyseria
 • 2006
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy montaż
 • 2008
  Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato")-Nagroda Publiczności
2018.11.05 00:20:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency