Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SOBOWTÓR

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Barwny, 64 min
  Okres zdjęciowy: wrzesień 2005. Lokacje: Wrocław.

Film składa się z dwóch na pozór oddzielnych, acz przeplatających się wątków. Pierwszy dotyczy Artura - trzydziestolatka, prowadzącego monotonne, samotne życie, wypełnione po brzegi pracą, a po pracy namiętnym oglądaniem telewizji. Drugi wątek przedstawia kilka dni z życia Anny Lewińskiej. Anna jest bardzo popularną aktorką u szczytu wielkiej kariery. To właśnie kariera jest dla niej najważniejszą rzeczą w życiu. Lewińska postępuje ściśle według wskazówek ekscentrycznego reżysera Oskara Boszko.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema")-Wyróżnienie
 • 2006
  Wrocław (Young Film Festival)-nagroda w kategorii: młody producent
 • 2007
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza aktorka
2019.10.24 00:57:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency