Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

L'AMOUR A VINGT ANS

 • Tytuł polski: MIŁOŚĆ DWUDZIESTOLATKÓW
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja, Japonia, Włochy
 • Rok produkcji:
  1962
 • Premiera:
  1965
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 3200 m, 117 min

Film nowelowy. Poza nowelą polską zawiera także nowele: francuską w reżyserii Francoisa Truffauta; włoską w reżyserii Renzo Rosselliniego; niemiecką w reżyserii Marcela Ophulsa; japońską w reżyserii Shintaro Ishihary.

WARSZAWA

 • Nowela
 • Czarno-biały, 20 min

Podczas spaceru w ZOO Basia i Władek są świadkami jak Zbyszek z narażeniem życia ratuje dziewczynkę, która wpadła do wybiegu dla niedźwiedzi. Basia, oburzona tchórzostwem Władka zaprasza starszego o 10 lat Zbyszka do siebie na urodziny. Jest pod wrażeniem jego odwagi. Jednak wśród młodych studentów, Zbyszek - ze swymi wspomnieniami okupacyjnymi - okazuje się śmieszny i nie na miejscu. Dziewczyna spostrzega, że nic ją ze Zbyszkiem nie łączy. Rozstają się rozgoryczeni...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.11.04 00:57:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego