Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZERWANY LOT

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1964
 • Premiera:
  1964. 10. 16
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Czarno-biały, 2312 m, 81 min

  Lokacje: Warszawa (port lotniczy Okęcie).

Opowieść o miłości radzieckiego lotnika i polskiej dziewczyny, która ukrywała go podczas okupacji. Spotkanie po latach ożywia wspomnienia, ale na połączenie losów jest już za późno. Mgła zatrzymuje na warszawskim lotnisku radziecki samolot odlatujący do Moskwy. Pilot Wowka korzysta z okazji i jedzie do wsi podwarszawskiej, gdzie ukrywał się w czasie wojny. Wracają wspomnienia miłości do Ulki, której zawdzięcza życie... Spotyka ją teraz jako mężatkę. Wowka i Ulka przekonują się, że nigdy nie przestali się kochać, ale zmienić swego losu nie mogą. Ona ma męża, którym musi się opiekować, on ma żonę i dwoje dzieci.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PRAWIE TYSIĄC CZWARTKÓW
Słuchowisko radiowe
AutorJerzy Janicki
AutorAndrzej Mularczyk
Informacja za słownikiem "Współcześni polscy pisarze i badacze literatury. T. 3" , w czołówce filmu nie ma wzmianki o pierwowzorze literackim scenariusza.
2023.01.18 01:42:23
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor